kdy vymena rozvodoveho remene

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
bobal
Příspěvky: 72
Registrován: sob říj 21, 2006 12:31
Bydliště: Straz pod Ralskem

Příspěvek od bobal »

ja to taky tak udelal a usetril jsem 500 a to je dobry aspon na benzin
Reklama
 

Uživatelský avatar
bobal
Příspěvky: 72
Registrován: sob říj 21, 2006 12:31
Bydliště: Straz pod Ralskem

Příspěvek od bobal »

ja to tak taky udelal a usetril jsem 500 a to je dobry na benzin
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conpet »

bobal píše:normalne se zeptej v servisu jakya tam je kladka a remen kup to pres internet budes mit slevu a pak to dej do servisu at ti to vymenej aspon trochu usetris
Takhle to delam ja, dily koupim a dam s autem do servisu a dohodnu cenu opravy +/- 10 % . Parkrat se me stalo ze jsem dal do servisu auto protoze meli vyhodnou hodinovou sazbu , ale napalili me tim ze tu opravu delali 2x tak dlouho nez jinde a ja se pak nestacil divit nad cenou opravy :x Ale s tim je uz konec, uz vim jak na ne :D Jen teda nevim jestli servisaci budou tak ochotni, aby ti zjistovali jaky dily mas koupit :lol:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

csali píše:Tak to by si sa mal spítať Esperákov, ja mám Nexiu.Ale, myslím si, že taký rozdiel tam asi nie je.Musíš vymeňiť aj napínacie kladky a vodnú pumpu (u Nexií je doporučené) cca. 3-4000 Sk závisí od servisu.

Bola už o tom debata viď:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... na&start=0
3-4000? ja som sa pytal v dvoch servisoch. V jednom to odhadli do 8.000, v druhom do 9.000...
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Ja mam za sebou komplet vymenu rozvodov, vsetky remene, klatky a napinak, vodna pumpa, vyslo ma to na nejakych 7000 uz si presne nepamatam a robili to v servise
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

řemen

Příspěvek od Serpico »

....hodinová sazba je jedna věc...Srba asi 500 pro daewoo - chevrolet...ale následné rozepsání v různých interních položkách je věc druhá...navíc přistupuje použití diagnostiky.... přípojení skeneru 1 200, geometrie kol ( práce 30minut cena práce 700 - 1 200, takže počítat umíme všichni, v tomto případě je hodinová sazba 1 400 až 2 400 !!! ).

...a na druhé straně je mechanik, který dostane sotva stovku z tý kalkulace...ale to je život aneb kapitalismus po česku. Jinak jsem nedávno přestal býti "přiblblým" sponzorem značkových Srbůůůů.
Nikdo jiný k nim nemůže jezdit.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

liveshit - Ja ich tiež budem meniť a pýtal som sa v Carexe a tam je výmena za 7 s kladkami, za 9 s pumpou a vo Fancare tiež za 7 a s pumpou za 10. Teda hovoria.
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
pelo
Příspěvky: 69
Registrován: úte čer 27, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelo »

mna stali rozvody komplet+VP cca 4500sk a roboty tusim 1500 alebo 2000
Espero , 1,5 16V
http://www.adrenalineteam.sk/ , pelo@wakkee.sk , ICQ: 254317908
liveshit
Příspěvky: 7
Registrován: úte říj 17, 2006 21:51
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od liveshit »

Páni, ďakujem za cenné rady, no dudem musieť chvíľu počkať, lebo som to espero len teraz kúpil a som úplne bez peňazí.
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

Mne vymenili rozvodovy remen, kladky, vodnu pumpu a remen alternatora v EWO car (na rohu Prievozskej a Bajkalskej) za 7992,- aj s DPH. Rano som to tam dal a poobede to bolo hotove. Spokojnost.
Espero 1,5; LPG; r.v.:1996
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

csali, veď on sa pýta Esperákov... :lol: :lol: :lol:
csali píše:Tak to by si sa mal spítať Esperákov, ja mám Nexiu.Ale, myslím si, že taký rozdiel tam asi nie je.Musíš vymeňiť aj napínacie kladky a vodnú pumpu (u Nexií je doporučené) cca. 3-4000 Sk závisí od servisu.

Bola už o tom debata viď:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... na&start=0
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Sorry, :oops:

Ja mám nexiu, budúci týždeň meňím remeň, kladky aj s pumpou.

U nás to vyjde na 3500Sk + robota 1000Sk.

Je to moja prvá výmena ale dobre som to odhadol 3-4000Sk :lol:
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

RoSta píše:csali, veď on sa pýta Esperákov... :lol: :lol: :lol:
csali píše:Tak to by si sa mal spítať Esperákov, ja mám Nexiu.Ale, myslím si, že taký rozdiel tam asi nie je.Musíš vymeňiť aj napínacie kladky a vodnú pumpu (u Nexií je doporučené) cca. 3-4000 Sk závisí od servisu.

Bola už o tom debata viď:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... na&start=0
Však on sa pýtal mňa prv :lol:
Nexia HB GL r.v.'96 červená
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Heeeeelp

Příspěvek od GHOST »

No páni mám obavu,že mi včera praskol rozvodový remeň. Idem si večer z práce, a už pred parkoviskom sa mi rozsvietili kontrolky akože zhasol motor. Ale úplne nehlučne. Ako ked dojde benzín,ale toho je tam dosť. A nedal sa už naštartovať. Štarter toči, ale inak nic. A teraz rano kukám pod auto a je tam par kvapiek vody. Čo ďalej? HElp please... Nemam volnu chvilku,že by som potvrdil ten rozvoďák. Vie mi to niekto povedať podľa tých príznakov?
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Nemyslíš hned na nejhorší ???? Nevím jak to má motor 1.5 , ale u většiny motorů dojde k poškození ventilů , lidově řečeno se to potká . Vím , že motor 1.3 z Kadeta je v pohodě , kolegovi z práce se to stalo a nasadil novej řemen a nic jiného neřešil , ale jak je to u 1.5 fakt nevím , v každém případě s kapkami vody pod autem to nesouvisí , neprasklo ti těsnění pod hlavou ? To by ale šlo natočit , blbě , ale šlo ..........
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“