Problem s ukazovatelom stavu nadrze

Moderátor: Blue Lanos

Vojta

Příspěvek od Vojta »

Já jsem hladové oko ještě svítit neviděl, ani když jsem Matýska kupoval nového a měl v nádrži prý 2 litry. Jinak tankuju vždycky do plné po najetí tak 500 - 550km. Pak se dá měřit i spotřeba. Ale pořád mě štve, že ručička ukazuje kolik tam je benzínu i při vypnutém zapalování. A bohuželse s tím nedá nic dělat.
Reklama
 

Malanchi
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 12, 2006 22:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malanchi »

Tomáš píše:........ a ještě se snažím platit u té samé pumpařky........ :lol: :lol: :lol:

...to jako fór , nechápu totiž , proč bych tankoval u té samé pumpy, natož u stejného stojanu......
Stanice jsou snad cejchovaný a podléhají státním kontrolám....
To by si sa divil ako rychlo sa mi minul supernatural (jak 96ka) snad dvakrat tak rychlo.. uz tam netankujem nic ine len 95ku.
(PS: vlastne uz nemam do coho tankovat.. :cry: )
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Malanchi že ty si pozeral na tú ručičku a preto ten tvôj Maťula dopadol pod psa :?: :?: :?: :!:
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Tomáš píše:Stanice jsou snad cejchovaný a podléhají státním kontrolám....
Jo, Tomáši, to máš sice pravdu, ale nezapomínej, v jakým seš státě... Tady se za peníze nechá zařídit kdejaký svinstvo... Třeba cisterny na tekutý chléb si hoši jezdící pro nejmenovaný pivovar nechávali cejchovat na objem o 500 litrů menší (za 5 kKč) a těch 5 hekťáků navíc pak prodávali hospodskejm ve svý režii nebo přilepšovali kamarádům... Akorát teď mají dost smutek, dostali na auta GPSky...
Malanchi
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 12, 2006 22:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malanchi »

-peha- píše:Malanchi že ty si pozeral na tú ručičku a preto ten tvôj Maťula dopadol pod psa :?: :?: :?: :!:
Nj, cierny humor ti ide.. :roll:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Sorry Malanchi ale štiplavú odpoveď som si nemohol odpustiť :twisted: ale tej tvojej nehody je mi naozaj lúto ,ja mám totiž k Maťulkom velmi dobrý vsťah. ;) Já dávam na jednu lýniu Maťulu a Legu. -i (tak si tu mojí poznámku tak neber :oops: )
ss2men
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 08, 2006 14:06

Příspěvek od ss2men »

Tomáš..

Nielen z cejchovanými pumpami sa dá hýbať. V práci mam služobné auto a spotrebu 7 litrov na 100 km. Pri vyúčtovaní mi ale spotreba nikdy nesedela so skutočnosťou. Volal som technikovi ktorý ti precajchuje spotrebu a dá ti k tomu aj patričný doklad. Mal prísť k nám a namontovať do auta merák, ktorý by presne určil spotrebu..... ale vraj nemá čas a aby som mu povedal koľko to žerie, ja vravím že tak 7,5 niekedy aj 8 na 100 km. O dva týždne prišiel papier že moje auto má spotrebu 8,1 litra na 100 km kombinovanú. Od tej doby nemám problém a vždy sa mi aj do Matízka nejaký ten litrik zvýši.

KUA ale ako to vedel keď u nás ani nebol........ to len k tomu cajchovaniu
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Když u mého Matíze začne stále svítit kontrolka ukazatele stavu benzínu v nádrži , zajedu k pumpě a natankuji 33 litrů. Ručička palivoměru je ale již dávno na nule.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Sakra o co vám jde,veď ti vaši Maťulkové jazdia pokud viem aj na jednu
lahvičku do zapalovače na 1000 km,alebo nie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jinak na LPG to má spotrebu plynu jak zapalovač na krabičku cigaret :twisted: :twisted: :twisted:
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Včera jsem dorazil k pumpě asi po 1 km poté, kdy kontrolka poprvé slabě problikla a do nádrže se (na vypnutí pistole) vešlo 32,67 litru...
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

No mě se minule povedlo jezdit docela dlouho s rozvícenou kontrolkou nedostatku benzínu a když jsem pak tankoval, tak se mi povedlo natankovat neuvěřitelných 37,8l...jak je to možné??? :shock: Na kolik má Matízek nádrž??? :shock:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Na 35, ale něco se vejde do nalévacího hrdla... Fóbie má třeba dle papírů 45 l a můj tankovací rekord byl 53,61 l, kolem 47 jsem do ní bral běžně.
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Zdroje stran kapacity Matizovy nádrže se různí. Nejobvyklejší hodnoty jsou 35 a 38 litrů.

Jendou se mi povedlo po vypnutí pistole naprskat 10 litrů až po hrdlo.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Ondras píše:Zdroje stran kapacity Matizovy nádrže se různí. Nejobvyklejší hodnoty jsou 35 a 38 litrů.

Jendou se mi povedlo po vypnutí pistole naprskat 10 litrů až po hrdlo.
Já jsem zase po vypnutí pistole do plné nádrže dojel do garáže a potom se mi tam vešlo dalších 10 litrů s kanystru, ale musel jsem to lít velmi pomalu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“