Problem s ukazovatelom stavu nadrze

Moderátor: Blue Lanos

Malanchi
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 12, 2006 22:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Problem s ukazovatelom stavu nadrze

Příspěvek od Malanchi »

Ahojte vsetci, pred dvoma tyzdnami som si kupil ojazdeneho Matizka. Vsetko fungovalo viacmenej ako malo. V stredu som ale po prvykrat tankoval na plnu nadrz, rucicka ukazatela sla pekne hore, az na doraz.. Ale odvtedy sa odtial nepohla.. A to mam uz odjazdenych viac nez 50 kilometrov.. Asi sa mi tam zasekla alebo neviem co.. Stale je na rovnakej hodnote.. Najprv som myslel ze to je tym ze je v nadrzi nieco viac nez maximum ukazovatela, ale po vypnuti motora by mala rucicka klesnut na nulu nie? Prosim poradi mi neaka dobra dusa co s tym je a ako to dat dokopy? :cry:
Nerad by som sa ocitol s prazdnou nadrzou uprostred dialnice..
A este nieco.. kedy asi pipa alebo sa rozsvieti varovna signalka ze je malo paliva? Help plz!!! :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Na Matize sa kontrolka paliva nevracia na nulu ani ked vypneš zapalovanie. To že sa nepohla 50 km to je v pohode ona klesne náhle. Nieje to ako to bolo kedysi na skodovkách. Pri rozsvietenej kontrolke som na Matizkovi prešiel okolo 50-60 km. Samozrejme je najlepšie aby nezačala svietit vôbec. :lol:
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Žere to málo :lol: , já najedu na benzín v hadici nádrže ( to co nebere měřák ) klidně 100 km, pak za dalších 100 to klesne na 3/4 za další 100 na 1/2.....přibližně co dílek to 100 - 120 km , kromě toho u plné , tam je to klidně 180- 200 km , podle toho kolik dáš přez vypnutí pistole. ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Malanchi
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 12, 2006 22:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malanchi »

Jemine, to ste ma neskutocne potesili! Lebo ja po vypnuti pistole som este davkoval na zaokruhlenu sumu.. som myslel ze som ho preplnil a neako poskodil meradlo.. Ale fakt sa sprava cudne, jednu dobu sa drzi pri jednej hodnote, a potom preskoci o pol palicky nizsie.. No, je to moje prve auto tak vobec nicomu nerozumiem.. aj ked mam kompletny servisny manual o tomto zmienka nebola. Uvidime, snad do tyzdna sa ta rucicka umudri.. Dakujem vam za to ze mozem spokojne spavat!

PS:na tu pumpu som siel s takmer prazdnou nadrzou a som sa divil ze preco nic nepipa.. (pipa to aj vlastne, alebo len svieti?) Mal som nieco okolo polovice cervenej casti na ukazateli.. nemalo to este hlasit tankovanie? Pardon ak som paranoicky, ale viete, pri ojazdenom aute si nikdy nemozem byt isty.. tak spolieham na Vas.. :PP:
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Zůstaň v klidu, začne jít dolů po 70-80 km... Ale zase když pak pojedeš po dálnici 140, tak budeš moct sledovat její plynulý pohyb k nule :lol: .
Nepípá tam nic, rušilo by to při jízdě to božské ticho, kterým je Matiz pověstný :lol: . A kontrolka začne svítit až když ručička lehne úplně dolů na okraj červeného pole.
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Docent píše:Zůstaň v klidu, začne jít dolů po 70-80 km... Ale zase když pak pojedeš po dálnici 140, tak budeš moct sledovat její plynulý pohyb k nule :lol: .
Nepípá tam nic, rušilo by to při jízdě to božské ticho, kterým je Matiz pověstný :lol: . A kontrolka začne svítit až když ručička lehne úplně dolů na okraj červeného pole.
:P pokud bude dobrá žárovka :P až budeš zkoušet rezervní zásobu než si ti rozsvítí kontrolka, měj raději 5 litrů v kanystříku. Pokud se ti rozsvítí není dobré to vyjíždět na doraz ( benzinovému čerpadlu by se to nemuselo líbit ) po rozsvícení kontrolky ujedeš oněch 50km celkem v pohodě, ale radši tankuj včas, můžeš si ušetřit spoustu problému ( vlastní zkušenost kdysi dávno s Trabantem )
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo jo normalni stav.a i to poskakovani ze nahle spadne o kus dolu je normalni.idealne bude padat jen na rovne dalnici .jakmile ale jezdis do zatacek bude se trosku pohybovat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Docent
Příspěvky: 1228
Registrován: ned bře 13, 2005 10:22

Příspěvek od Docent »

Bergman píše:ale radši tankuj včas, můžeš si ušetřit spoustu problému ( vlastní zkušenost kdysi dávno s Trabantem )
??? Co to bylo za Trabanta s ukazatelem stavu paliva? Já když jezdil kdysi dávno s Trabantem u Spojů, tak měl na měření stavu v nádrži dřevěnou tyčku...
Malanchi
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 12, 2006 22:28
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malanchi »

Njn, uz je nizsie (saaakra!) Mali ste pravdu.. Vdaka moc!
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Docent píše:Zůstaň v klidu, začne jít dolů po 70-80 km... Ale zase když pak pojedeš po dálnici 140, tak budeš moct sledovat její plynulý pohyb k nule :lol: .
Nepípá tam nic, rušilo by to při jízdě to božské ticho, kterým je Matiz pověstný :lol: . A kontrolka začne svítit až když ručička lehne úplně dolů na okraj červeného pole.
tak tak, jedna kudla po okoli a ta tu rucicku spolehlive probudi k zivotu ... :D

ackoliv panove pozor, ja jsem nedavno vydrzel tlak rucicky a najel celych 385km a svetylko stale nic ... ale uz byla fakt nizko a opet jsem vymekl :D
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Mne rucicka stavu paliva drzi na maxime kludne aj 150 km potom sa zavratnou rychlostou dostane az do polky a tam zase nejaku chvilu drzi.
Na plnu nadrz po meste prejdem tak asi 500- 550 km. A na rezervu sa da prejst aj vyse 80 km...to mam odskusane, ale auto uz zacinalo cukat :)
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ukazatel paliva

Příspěvek od J.Bad »

To buď rád - koupil jsi auto které vůbec nic neže - natankuj plnou a doufej že se to už nikdy nepohne...
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Všechno co tu bylo řečeno mohu jen potvrdit! Ručička se při natankování plné nádrže docela dlouho nehne, řekl bych tak kolem 100km, jak kdy... :D A pokud dochází, tak se jen rozsvítí kontrolka! Tuším, že Matízek má nádrž na 35l...je to tak??? Jen mi je divné, že mi hladový voko nesvítí a pak do něj natankuju 33l :roll: Jo a pistole mi většinou vypíná na 29-30l a ještě ty 3l tam dotankuji :D Ale párkrát už svítilo, takže určitě funguje! No my najedeme většinou na plnou kolem 600km ;)
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
ss2men
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 08, 2006 14:06

Příspěvek od ss2men »

JA TANKUJEM ZáSADNE DOPLNA A snažím sa tankovať na tej istej čerpačke a stále z toho istého stojana. Najlepšiu spotrebu som mal 4,9 litra pri ceste do Čiech. Traja ľudia v aute. V priemera natankujem cca 31-32 litra a vydrží mi to na 600 km. V zime skôr 550 a v lete aj 640.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

........ a ještě se snažím platit u té samé pumpařky........ :lol: :lol: :lol:

...to jako fór , nechápu totiž , proč bych tankoval u té samé pumpy, natož u stejného stojanu......
Stanice jsou snad cejchovaný a podléhají státním kontrolám....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“