strešný nosič - malý kufor

Moderátor: Blue Lanos

gusto
Příspěvky: 9
Registrován: sob zář 09, 2006 10:41
Bydliště: HUMENNE

strešný nosič - malý kufor

Příspěvek od gusto »

5-dver. hatchback kalos má malý kufor, nikoho to zatiaľ netrápi?
chcem si kúpiť truhlu - box, aby som príležitostne zväčšil objem batožinového priestoru. v tom problém nie je.
ale na ten box musím mať strešný nosič - kalos ho vo výbave nemá, ani predprípravu, ani pozdĺžny nosič.
v mototechne mi tvrdia, že musím kúpiť najprv kity za 2000Skk, potom priečny nosič za 1700 Skk.
na iné typy áut sa dá kúpiť univerzálny nosič za 1000Skk.
kto má skúsenosti ?aké je najlepšie riešenie?
1,2 - 53kw strešnýboxG&V
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Mozna, ze se daji najit lepsi, ale tohle je, co jsem nasel na prvni pokus:
http://www.neumax.cz/default.asp?CatID= ... +Hatchback
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Univerzal nepasuje , je príliš uzky. Piše sa o tom viacej v sekcii Aveo.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: strešný nosič - malý kufor

Příspěvek od slaza »

gusto píše:5-dver. hatchback kalos má malý kufor, nikoho to zatiaľ netrápi?
chcem si kúpiť truhlu - box, aby som príležitostne zväčšil objem batožinového priestoru. v tom problém nie je.
ale na ten box musím mať strešný nosič - kalos ho vo výbave nemá, ani predprípravu, ani pozdĺžny nosič.
v mototechne mi tvrdia, že musím kúpiť najprv kity za 2000Skk, potom priečny nosič za 1700 Skk.
na iné typy áut sa dá kúpiť univerzálny nosič za 1000Skk.
kto má skúsenosti ?aké je najlepšie riešenie?
Už při prodeji jsem si kvůli záruce nechal namontovat HAGUSY a koupil si pouze příčníky. Dohromady to sice vyjde dráž, ale hagusy mají pěkný prutovitý tvar a k autu sedí a při jízdě nevadí. Příčníky stály 900,-Kč a vozím je v kufru, kde se akorát vejdou a vůbec nezavazí, protože nemají ty boční packy, ale výsuvné příchytky. Jednou jsem vezl desku přímo na hagusech, když jsem příčníky nechal doma. Myslím si, že je to optimální volba, když vozím často větší náklad.
A navíc jsem si pořídil nosič na kolo na tažné zařízení za 3000,-Kč, který vřele doporučuji, protože 1. můžu mít ještě náklad na střeše, 2. nepodřu střechu s těžký kolem, 3. projedu až do garáže, 4. projedu úvozem, kde jsou nízké keře, 5. mám stejnou spotřebu benzinu, 6. mohu ho vozit s sebou, protože se vejde pohodlně do kufru, 6. namontování i s přiděláním kola trvá 3-4 min.! Nevýhody - musí se dávat až naposledy, kvůli kufru a uveze jen 3 kola. Přeji hezký den
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Tak ja som si na jar kúpila strešný nosič (NEUMAN). Ale zatial ho nemám ani len vybalený .... ešte som ho nepotrebovala :). Aj bicykel mi vojde dnu, ked zdemontujem predné kolo a sklopím sedačky.
Takže zatial s ním nemám skúsenosť, ale kupovala som ho v servise Chevrolet akože na Kalosa, tak by mal sedieť presne.
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Landy
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 22:13
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Landy »

Tak neviem, tie "hagusy" sú asi pozdĺžne nosníky na strechu, predpokladám. Ja som sa na to informoval pri kúpe Kalosa pred rokom a bolo mi povedané, že na sedany sa to nemontuje a keby som veľmi chcel, môžu mi to namontovať, ale vraj by ma to stálo okolo 10.000,- Sk. Tak som radšej kúpil ten "NEUMAN". Je to východisko z núdze. Som cyklista, vozím biky. Mal som ho namontobvaný asi dva mesiace, zložil som ho a na mojom červenom Kalose zostala odretá farba po štvorcových plochách pritlačených na strechu. Odvtedy je nosič v garáži a ja sa radšej potrápim, rozoberiem bike, sklopím sedadlo a "narvem ho do kufra". Asi pôjdem do ťažného zariadenia a nosiča na ťažné zariadenie. "Toť moja skúsenosť." :?
Landy
gusto
Příspěvky: 9
Registrován: sob zář 09, 2006 10:41
Bydliště: HUMENNE

Příspěvek od gusto »

ja som našiel takú stránku :
http://www.vltava2000.cz/autoboxy/
zaujímavé je, že na lacné auto chcú predávať drahé doplnky. vana do kufru, strešný nosič, poťahy (delený vrch,spodok vcelku ) - to všetko stojí viac, než na drahšie modely áut. filozofia predaja mi tu nepasuje.
ale zase som sa niečo nové dozvedel, dík. toto fórum je výborné.
1,2 - 53kw strešnýboxG&V
gusto
Příspěvky: 9
Registrován: sob zář 09, 2006 10:41
Bydliště: HUMENNE

Příspěvek od gusto »

http://auto.sme.sk/c/1935485/Prehlad-st ... sicov.html
ešte som zabudol na skvelý link o strešných boxoch a nosičoch pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zakúpenie takého vybavenia.
1,2 - 53kw strešnýboxG&V
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

podélné nosiče/hagusy/na kalosa

Příspěvek od pik »

Máte někdo podélné nosiče na Kolouškovi?Od koho a kolik to stálo.Případnou fotečku bych uvítal přece jen kufr občas nic moc.
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

střešní nosič

Příspěvek od pik »

Střešní nosič,podélník,hagus či jak tomu kdo říká jsou tam, tak až tak blbě to nevypadá.Suma sumárum s montáží v servisu chevrolet 4600.Asi dvě hodiny práce.Hovgh.
Landy
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 29, 2006 22:13
Bydliště: Prievidza
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Landy »

Maš sedan, alebo HB. Ak sedan daj nejaké foto.
Landy
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

podélné nosiče

Příspěvek od pik »

Mám HB5d takže asi nic pro tebe ale foto stejně dodám za dvě hodiny tu bude odkaz.hoj. Obrázek
gusto
Příspěvky: 9
Registrován: sob zář 09, 2006 10:41
Bydliště: HUMENNE

Příspěvek od gusto »

nosič aj truhla GeV (taliansko),všetko uzamykateľné, objem 480 litrov, cena boxu 12.000 - akcia 6.000 skk. naozaj som maximálne spokojný, odskúšané na lyžovačke, celkový objem batožinového priestoru je teraz 700 litrov a to je viac než dosť. Obrázek
1,2 - 53kw strešnýboxG&V
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

stresni box

Příspěvek od pik »

Ten je veeelikej :P .Nemáš někde fotku jak to vypadá z boku?Já bych chtěl asi o trochu menší.Ještě mi prosim tě napiš jestli to za jízdy nedělá nějakej rámus nepíská to(vítr).Nebo jestli nemáš fotku jak je dlouhej.Jak rychle se s tím dá jet?Díky :lol: .
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Pekná slečna resp. pani. ;)
Škoda Roomster TSI
Odpovědět

Zpět na „KALOS“