Elektrické vlastnosti vstrekov?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Elektrické vlastnosti vstrekov?

Příspěvek od Vypravca »

Zdravím. Chcem sa spýtať či neviete aký odpor má vstrekovač?
Proste povedané mám LPG a keď jazdím na plyn, tak mi niekedy preblikne kontrolka ,,motor". Že vraj to robí preto, lebo sú odpojené vstreky a RJ ich nevyhodnotí.
Chcel by som spraviť nejakú ,,simuláciu vstrekov", keď jazdím na plyn, aby som ,,oklamal" RJ že sú tam vstreky.
Originál ,,simulátor vstrekov" stojí 2000,- Sk.
Ďakujem za radu.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Espero ma nastastie este hlupucku jednotku takze tam vstreky netreba nahradzat. Staci odpojit. Ak preblikava zlta kontrolka tak treba bud vypipat chybove kody (priznam sa este som to neskusal, ale mne to svetielko tusim este nezasvietilo okrem okamihu pri startovani) alebo ist na diagnostiku kde si to pozru pohodlnejsie.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

vstrek

Příspěvek od simone »

?????????????? tak toto počujem prvý raz že nevyhodnocuje jednotlive vstreky. Mal som poruchu že mi odišiel jeden vsterk a až vtedy som zistil že to svetiwelko fakt funguje a po výmene zase všetko OK. Ta kontrolka mi svieti iba kým naštartujem. Plynom ti to nesvieti určite.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: vstrek

Příspěvek od Vypravca »

No tak mi to vysvetlil ten čo montoval LPG. Že po prepnutí na plyn odpojí vstreky. A RJ ,,hľadá" vstreky ktoré sú odpojené. Takto som to mal vysvetlené.
Ono sa to rozsvieti raz za čas na 15-20sec.
Tak potom neviem prečo to svieti mne a vám nie. Mám asi niečo zlé zapojené?
Podotíkam, že mám LPG bez elektroniky. Len splyňvač, mech.škrtič plynu,a zaústené do sania.
Tahá dobre aj na plyn aj benzin.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já tedy nejsem odborník na LPG, ale myslím, že chyba bude právě v tomto...do aut se vstřikováním by se měly montovat LPG systémy i s vlastní řídící jednotkou...mechanické LPG je pro auta s karburátorem...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

lpg

Příspěvek od simone »

Tak bez riadiacej jednotky do nubiry?? to montoval asi nejaký fušer lebo tie sa montovali iba do klasiky karburatora. Auta co maju elektroniku tak sa montuje plyn s vlastnou elektrickou jednotkou a tam ide aj lambda aj vstreky, odpojenie čerpadla a pod. ak toto nemáš tak si neviem predstaviť ako ti to ide ??
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Espero ma vsetky vstreky ma na jednom kabli takze v pripade vypadku jedenho vela nenavyhodnocuje. Co sa tyka kontroly vstrekov tak myslim ze skutocne nic nevyhodnocuje, ale ruku do ohna za to nedam, uz si to nepamatam tato stat ma v servisnom manuali velmi nezaujala :). Keby to vsak robilo tak by kontrolka snad svietila v kuse. Inac u mna som ziadne odpory nenasiel nasiel som len rele klasika co dostat v autodieloch a po vymene ze originalnu lambdu uz s lpg nemam problem. S "vyrobkom" firmy QH anglicko problem bol a to uz od novoty.
Co sa tyka toho ze to obcas poblika tak to moze byt kludne tym ze nemas lpg rj takze sa pri niektorych situaciach moze dostat zmes mimo ziadaneho rozsahu a ak to benzinovej rj zacne prilis vadit tak ta preblikne :). DO aut s riadenym katalyzatorom je lepsie montovat lpg systemy s rj alebo aspon pri prevadzke na plyn odpojit lambdu nech z toho nie je benzinova rj blba. A legalne sa mozu montovat len systemy s lpg rj.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Elektrické vlasnosti vterekov

Příspěvek od -peha- »

To Vypravca ako tak čítam odpovedi tak skoro všedci majú pravdu,jedná sa vlastne o to že Ty máš pravdepodobne vstreky odpojené relém no a tým pádom nemáš snímanie lambdy,takže Tvoja RJ vykazuje sporadickú chybu.Auta s takýmto systémom sme tiež montovali,ale na pokon sme vždy boli nútený použiť simulátor vstrekov.No inak sa divím že do auta kde je legálne schválené LPG si si dal obyč.splynovač,veď z RJ jednotkou na LPG by si mal aj ovela nižšiu spotrebu a komfortnejšiu jazdu. :roll:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

RJ pre lpg kupovana od slovenskych dovozcov stoji asi 5 litrov takze 5 dovodov preco ju tam nema by som vedel :). Ale spotrebu bez nej nemusi mat vyssiu dokonca ju moze mat mierne mensiu ak to nastavi mierne na chudobno. AKurat to na espere nie je jednoduche, kedze mu do toho brble skrtak v klapke, ael mne to len tak skusmo nastavili ked som mal blbu lambdu a potom som si to doladil podla tooh ako to tahalo sam a spotrebu som mal plusminus rovnaku ako teraz s funkcnou lambdou. Akurat to musim trosku uskrtit, pretoze pri plnom plyne to lpg jednotka nevie cez skrtak natolko uskrtit aby nieco uregulovala, idem furt na bohato a motor tym padom vadne.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Tak to zhrniem.

Příspěvek od Vypravca »

Je to napojené cez sacie potrubie. Nie sú tam žiadne vstreky, žiadna elektronika.
Vysvetlil mi to tak, že elektronika riadi len škrťák na hadici nič viac.
No a teraz ma to začína žrať, že vy tam toho máte viac ako ja.
Na výkone nepoznám nič. Ťahá dobre. A na plnú nádrž spraví žena cca 540km.
A nie každé ESPERO má vstreky na LPG. Väčšina opýtaných má LPG do sania.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

To Výpravca to je normálne že je to dané do sania,ale bez RJ nemáš snímanú lambda sondu a preto Ti svieti chekcontrol to preto že motor hlási bohatú zmes.To je vlastne velká chyba pri všetkých autách ktoré majú lambdu.Ja už montujem LPG 4roky a tak viem o čom to je.Jazdiť sa na tom dá ,ale nieje to bohvie čo. Pozry sa na fotogalery Leganza tam som dal zapojenie zmiešavača a atuátora. :roll:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Tak to zhrniem.

Příspěvek od ppp »

Vypravca píše:Je to napojené cez sacie potrubie. Nie sú tam žiadne vstreky, žiadna elektronika.
Vysvetlil mi to tak, že elektronika riadi len škrťák na hadici nič viac.
No a teraz ma to začína žrať, že vy tam toho máte viac ako ja.
Na výkone nepoznám nič. Ťahá dobre. A na plnú nádrž spraví žena cca 540km.
A nie každé ESPERO má vstreky na LPG. Väčšina opýtaných má LPG do sania.
Teraz si to nenapisal prave jednoznacne. Skrtak na hadici mas len na "rucne ovladanie" alebo je tma skrtak s motorkom?
Dovolim si tvrdit ze 99.99% esper ma lpg s mixerom a nie s lpg vstrekmi. Jednak mu to nevadi, espero ako pisem ma este nastastie jednoduchu benzinovu rj, a druhak je to lacnejsie a dokonca aj menej poruchove ako vstreky. Ale legalne zastavby maju aj lpg rj a skrtak s motorkom a nelegalne zatavby podla toho ako moc sa chcelo majitelovi auta usetrit.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“