výměna oleje. Ale jaký??

Moderátor: Blue Lanos

svetluska
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 03, 2006 03:02
Bydliště: Most

výměna oleje. Ale jaký??

Příspěvek od svetluska »

Kvapem se blíží výměna oleje motoru v mým autě, ale nevím co tam v tom vlastně je ani se mi nepodařilo zjistit co doporučuje výrobce. Poradí mi někdo co do toho mám nacpat za olej. Vlastním Daewoo espero 1,8 mpi rok výroby 1997
Reklama
 

mychak
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 17, 2006 06:43
Bydliště: Varnsdorf
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna oleje. Ale jaký??

Příspěvek od mychak »

svetluska píše:Kvapem se blíží výměna oleje motoru v mým autě, ale nevím co tam v tom vlastně je ani se mi nepodařilo zjistit co doporučuje výrobce. Poradí mi někdo co do toho mám nacpat za olej. Vlastním Daewoo espero 1,8 mpi rok výroby 1997


olej výměny a náplně na: http://mychak.webgarden.cz/mazaci-plan- ... aewoo.html
mohu zaslat i na jiné typy
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

V manuali
http://www.espero.daewooclub.com/download.php
je napisane minimum API SG pripadne podla inej dnes uz zastaranej specifikacie CCMC C4 lepsie C5. Viskozita 15W40, 10W40 alebo 5W30.
Takze vlastne vyhovie 99% sdnesnych slusnych olejov.
Inac to mas tak dlho a tak malo jazdis, ked je to prva vymena oleja alebo si to kupil od niekoho a nevymenil olej hned? TO nie je velmi rozumne. Predoslemu majitelovi nemozes verit ani nos medzi ocami. Pozri sa co je pod nalievacim vieckom. AK uvidis len sivy alebo lesky kov tak tam mozes naliat cokolvek co ti penazenka a srdce dovoli. AK tam bude nieco hnede alebo dokonca az cierne (99% aut u druheho majitela) tak opatrnejsie. Bud to co tam lila predosly majitel alebo ak nevies tak nejaky dnesny 15W40 pripadne 10W40 (je ich najviac preto su relativne lacne) a prvych par vymen skratit.
Ani ked predosly majitel ukazoval poctivo vypisanu servisnu knizku nemozno verit tomu ze bol olej od vyroby naozaj uz aspon raz meneny. Papier znesie vsetko ale niekedy sa hajzli v servise neunuvaju ani len utriet stary zasvineny filter handrou aby majitela lepsie oklamali.
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Tož ja tam liju pouze PLNOU SYNETIKU od novoti.. Je to od AGIPU 5W-40 tuším ;) Myslim,že na oleji HODNĚ záleží..
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

T-PK píše:Tož ja tam liju pouze PLNOU SYNETIKU od novoti.. Je to od AGIPU 5W-40 tuším ;) Myslim,že na oleji HODNĚ záleží..
Kiez by som to aj ja mohol povedat. Ale este dlho si nebudem moct dovolit nove auto a j potom si to dvakrat premyslim ci nove alebo budem rok hladat slusne ojazdene.
svetluska
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 03, 2006 03:02
Bydliště: Most

Příspěvek od svetluska »

díky za rady to je asi to co jsem potřeboval.
Ps: jezdím málo. Olej sem ještě neměnil paní co měla auto předemnou byla dost pečlivá a ze všech zdrojů je pravda vše co mi doložila papíry tak i když každý tvrdí že olej je dobré měnit hned tak mi nepřipadalo vhodné zbytečně utrácet(při koupi na olej najeto 1500Km). Jediný co jsem bohužel v těch záznamech nenašel je typ oleje který tam nalila poslední.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

bez dlouhych reci-nalej tam 10w40 tim nic nezkazis.a navic je to to co predepisuje vyrobce.jo nektere typy daewoo to maji nalepene na nalevaci zatce oleje.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
MilanK
Příspěvky: 125
Registrován: úte pro 06, 2005 16:57
Kontaktovat uživatele:

olej

Příspěvek od MilanK »

Blba otazka no kde sa v esperee, vypusta olej???
Bol som pod autom no nejako som tam nenasiel ziaden sroub na vypustenie oleja ??? Dik
Espero 1,5 GlX, 66kW, 65 000 km
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

No, mne menili olej chalani u nás, ale bol som pri tom a tuším je ten šróbik na olejovej vani, nie? :lol: Ale ak sa mýlim tak sorry, Ja som tiež taký "talent".
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: olej

Příspěvek od ppp »

MilanK píše:Blba otazka no kde sa v esperee, vypusta olej???
Bol som pod autom no nejako som tam nenasiel ziaden sroub na vypustenie oleja ??? Dik
Ale dieru po nom si nesiel, nie ? :)))
Skrutka je sice naspodku ale kraji vane smerom ku kabine.
Posledna vymena oleja na espere mi trvala hodinu a 5minut. 5minut pdo autom a hodinu som cakal nez to vykvapka a babral som sa s inymi vecami :). Trvalo by to o par minut kratsie ale tie rozpalene zvody palili aj v rukaviciach. Esteze v zbernych surovinach nechcu ze stary olej ziadne prachy. Bolo by to dost sproste ked ich uz platim pri kupe oleja.
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

:shock: :shock: A to koľko si mal na tom oleji najazdených, že ti to trvalo hodinu kím to vykvapká? :shock: :shock:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no vypustny sroub je samozrejme na vane jak napsal ppp.ze predu auta neni moc videt.klic 19.
no a to vykapani je nekdy dobre nechat to dele alespon je tam toho spinaveho co nejmin.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Olej som zatiaľ menil sám sebe, ale viac než 20 min mi to ešte natrvalo. Pri ohriatom motore po cca15 min mi už nekvapne nič.
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Taky to vždycky nechám otevřené třeba hodinu, i víc, ať toho sajrajtu vyteče co možná nejvíce.
Uživatelský avatar
csali
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 05, 2006 00:08
Bydliště: Želiezovce

Příspěvek od csali »

Naposledy som to menil pred dvoma týždnami, ale som nepozeral či ešte kvapká alebo nie, ale podľa mňa po 20 min do 1 hod už može kvapnúť asi 7 kvapiek je to môj názor. inač viem o čom vyprávate, teraz ako som menil po tých 15 minútach som tam nalial asi 1dl nového oleja na tzv vypľáchnutie kartela. Nič moc, ale redšej 1dl, ako 1 hod.

Ja tam dávam 5w40 Valvoline. Je to v 4litrovom balení a do Nexie stačí 3,8litr, tak som to deci-deci a pol nešanoval na to.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“