výfuk na leganzu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
leginak
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 20, 2006 19:22
Bydliště: Bratislava

výfuk na leganzu

Příspěvek od leginak »

Ahojte, potrebujem po 8 rokoch vymenit koncovy vyfuk na Leganzu CDX 98" 2.0, zohnal som na i-nete a po telefone nejaky polsky za 2200,-Sk, ze vraj vydrzi tak 3 roky, original od GM stoji okolo 4200,-Sk,poradte prosim aku mate skusenost. Rozmyslam, ze ak kupim polsky, kupim aj poriadnu farbu na vyfuky a osetrim ho este pred nasadenim, mozno vydrzi dlhsie. A este by som chcel vediet ci budem potrebovat aj nejake tesnenie. Ci sa neda pouzit to stare. Ku originalu GM mi nukali nejake hlinikove za 70,- SK, a inac som zistil, ze cena ineho je okolo 450,-Sk. Neviem aky je v tom rozdiel. Za rady dakujem vsetkym.
Reklama
 

Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od whisky22 »

www.auto-art.sk
v Bratislave

DLEG-1201005 koncový diel výfuku 2127,00 Sk (s Daňou)
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

čo sa týka toho výfuku, aj keď zoberieš ten polsky Ja by som ho hneď nenatieral. Ja som natrel starší výfuk, čo mám na espere originál farbou na výfuky a akonáhle ideš športovejšou jazdou, tak to je pekne cítiť, ako sa to vypaluje. (myslím, keď zastavíš, okolo auta) Tak ho radšej nechaj tak. Inak neviem o tom, že by tam malo byť tesnenie. Aspoň Ja mám len takú spojku, ktorá sa navlečie na rúru v mieste spoja stredného a zadného dielu. Oni sa vopchajú do seba a tou spojkou sa to stiahne. Pred spojením ešte ale natri okolie tej rúry, ktorá bude v sebe prekrytá pastou na výfuky. Ja to mám od WURTH-a. Potom ako to spojíš nechaj chvíľu bežať motor naprázdno, bez vytáčania, aby sa uschla tá pasta na tom spoji. (Tak to doporučujú v návode na tú pastu).

Toto je tá pasta
http://media.wurth.sk/katalog/02139_sk_A.pdf
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

hmm..
original GM za 4200 to mash dobru cenu..
..ja ho maam v ponuke za cca 4600,-

..a tych 70,- za tesnenie je v pohode..
..lebo to tesnenie je taky hlinnikovy O kruzok..
a este nejake tie dve matice treba.. za 12,-

..no a ktym polskym..
..moc ti nepomoze ked ho natresh..
ono to vacsinou vyhrdzavieva z vnutra..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
leginak
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 20, 2006 19:22
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od leginak »

Kupil som ten polsky vyfuk od www.auto-art.sk v Ziline, myslim ze maju dobru cenu a aj pristup predavacov bol super, vymienal som ho sam, musel som odrezat flexkou skrutky, vyfuk sedel presne, dal som tam aj tesnenie, stalo 177,- Sk, trvalo mi to asi hodinu, inac v pohode. Po namontovani mam teraz nabehaných cca 400 km a vsetko v pohode. Beriem tu radu, aby som ho nastriekal farbou neskor, myslim tiez ze to bude lepsie. Pozeral som v obchodoch farbu original na vyfuky, cena je cca 400,-Sk. Vdaka za prispevky.
Uživatelský avatar
john
Příspěvky: 85
Registrován: sob kvě 20, 2006 20:41
Bydliště: SK

výfuk

Příspěvek od john »

Ja som menil komplet výfuk na Leganze za lacnejší / asi polský/ a to som nemal robit, radšej som mal kúpit originál aj keď je drahší, lebo lacné nestoja za nič a odvtedy mám miesto ticha v aute neprijemný hluk, skúsil som aj zamenit rezonátor za trojku ale ani to nepomohlo.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“