Zápach benzínu - odvětrávání ?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Zápach benzínu - odvětrávání ?

Příspěvek od Jenda »

Je to už více jak měsíc, co jsem přeplnil nádrž při tankování benzínu, dokonce trochu vycintlo ven. Pokaždé když příjdu do garáže, tak cítím benzín.
Nemohl jsem nějak zalít hadičky odvzdušnění palivové nádrže? Tuším, že tam je někde filtr s aktivním uhlím, nemohl jsem ho zničit? Netušíte někdo na co se podívat?
Díky
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Reklama
 

Petan76
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 03, 2005 14:38
Bydliště: ostrava

Příspěvek od Petan76 »

Nedávno jse mi stalo něco podobného,ale zjistil jsem uplně rozežraný O kroužek z přepadu benzínu za vstřikováním kovová trubička tam byla uplně volná.
Nubira 1.6 16v LPG plná výbava
Uživatelský avatar
Doctor
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 28, 2005 17:59
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Doctor »

Ahojda, stalo se mi to samé. Dnes při jízdě ještě vetší zápach, zastavil jsem a při otevření kapoty děs benzín před b. filtrem vystřikoval po celém motorovém prostoru. Nezjistil jsem to dřív mám lpg. Tak jsem
to znouze opravil převlečením gumové hadice zasponkováním a ještě přemotáním páskou. Po nastartování motor okamžitě sám do plných otáček tak to manželka vypnula a domů na laně. Zůstal vyset otáčkomě někde za 8 tisícema. Tak dej pozor, aby se Ti něco podobného nestalo...
A dotaz pro někoho zkušenějšího čím to stalo? Zítra koupím nový filtr a
bude to těsnit snad... ale co ten otáčkoměr?
Daewoo Nubira 1,6 1998 lpg
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Dík za rady, všechny spoje jsem prověřil už dříve, přesto jsem to ještě jednou prošel a pro sicher jednu podezřelou rychlospojku za filtrem vyměnil. Zápach se line jakoby od zadního podběhu u hrdla nádrže, je to zakrytované, tak jsem ani na rampě nic nenašel. Trochu se mi zdá, že zápach polevuje, třeba se to časem úplně odvětrá. Pro příště budu při tankování pozornější.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Uživatelský avatar
Doctor
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 28, 2005 17:59
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Doctor »

Ahojda, byl zanešený palivový filtr a tím pádem nevydržela tlak hadice.
Dnes jsem to vyměnil a je to ok. Otáčkoměr se vrátil zpět po protúrování motoru. A s tím zápachem. Mýslím, že by jsi měl hlídat skvrny po parkování jestli neukapává benzín. Může být prasklá ta
umělá spona napojení benzínu vzadu u nádrže. Přeju hodně zdaru s našima autama....
Daewoo Nubira 1,6 1998 lpg
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Takže příčina zapáchání benzínu v garáži objevena. Mou pozornost upoutaly malé puchýře v barvě na nátěru podlahy a přesně nad tímto místem stojí nádrž auta.
Na rampě jsem objevil porušený (mazlavý) nástřik benzínové nádrže a pod ním vlásečnicovou prasklinu, přes kterou vzlíná benzín ven. Nikde na nádrži není ani škrábnutí, takže to přičítám vadě materiálu, jen doufám, že takovýchto prasklin nebude na celém tělese nádrže víc. Trochu mě zarazilo, že je nádrž z nerezu a ne z plastu. Zatím jsem to jen zakápl vulkanizačním lepidlem a překryl záplatou, ale nevím, co s tím dál.

Měl by někdo nějaký nápad co s touto prasklinkou na nádrži nebo se mám chystat na výměnu ?
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nádrž

Příspěvek od Serpico »

kdysi dávno jsem u Š 100 prorazil nádrž ( honilo nás VB na Lhotě, jedna z prvních nuda pláží ). Známý automechanik se s tím nemazal, vyndali jsme ji propláchli vodou a zavařili - všechny otvory demontované. Podruhý mi u 120 měnili příčku převodovky ( chytil jsem za vystouplý kanál ) a přitom jsme zjistili, že nám mírně líná benzín u výpustnýho šroubu, byl tam takový čtvereček a v něm závit - známý klempíř, který mi vez do servisu to na heveru zacínoval - takovou ohromnou pájkou a šéf servisu jenom otáčel oči v sloup. Mirek mu jen opáčil to nebouchne, těch už bylo ( v nádrži byl benzín ). Tak si vyber a měj se.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Kdyby to někoho zajímalo...
Nová nádrž 4.500,- až 8.500,- Kč.
Zavaření v servisu 700 - 1000 Kč, zaletování prakticky to samé - jen není záruka, že to vydrží. Je to tak drahé proto, že se vyndavá nádrž (práce, výměna těsnění, zabraný zvedák...). Nadšence, co by to udělal hrotovou pájkou přímo na autě jsem nenašel a sám si také nevěřím.
Proto jsem se rozhodl pro zalepení, dvousložková tyčinka lepidla VersaChem Magnum Steel stála 99,- Kč (obdoba Loctite 3463 Metal Magic Steel za 270,- Kč). Lepí to nádrže, chladiče, radiátory, potrubí...
Tak uvidím, jak dlouho vydrží.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Tak tmelení nevydrželo, benzín už zase vzlíná. Vydrželo to tak půl roku, dokonce jsem pokus o zalepení opakoval a tentokrát to bylo na dva týdny.

Takže sháním jinou palivovou nádrž, do nové se mi nechce, takže nevíte o nějaké, případně kontakt na nějaké osvědčené vrakoviště?


Finále:
Vyřešeno výměnou nádrže, zachovalá (z auta 2001) byla na Autaabouracky v Kladně za 2.000,-. Nástřik nádrže a kastle nad nádrží cca 200,-. Montáž tak na hodinku na rampě.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“