Zvuk při startu auta

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
ToKy
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 03, 2016 23:51
Bydliště: Ostrava

Zvuk při startu auta

Příspěvek od ToKy »

Ahoj
potřeboval bych poradit, jestli už se někdo nesetkal s tímto zvukem při startu auta. Dělá mi to při studeném i zahřátém motoru(ale ne při každém startu).Vyměnil jsem svíčky a olej už 3x (na to že to auto mám sotva půl roku) a zdá se mi, že ten zvuk po výměně oleje ustane ale jenom tak na měsíc. Toto video není moje ale zvuk je totožný.
www.youtube.com/watch?v=7kt6xJ-_9rU

Děkuji za jakoukoliv radu.
AVEO, 1.2 HB,63KW,benzín (prodáno)
Cruze, 1.6 HB,91KW,benzín,barva misty lake
Reklama
 

Uživatelský avatar
Megdown
Příspěvky: 34
Registrován: úte srp 27, 2013 08:42
Bydliště: Olomouc

Re: Zvuk při startu auta

Příspěvek od Megdown »

Zdravím, ten zvuk mam v podstatě stejný a řeším stejný problém.
Na tomto fóru mi jeden člen říkal, že to jsou odcházející hydroštely. Ty motory Ecotec na to asi trpí, nebo co.. měl jsem dříve renaulta Megana, ten měl najeto přes 200 tisic a nikdy jsem od motoru takový zvuk neslyšel..
Posílám odkaz na moje video a myslím, že v tom poznáte stejný problém.

https://youtu.be/RMX4E7YgXhI

Dělá mi to hlavně při studeném startu.
Nyní: Cruze sedan 1,6 91kW LT+; LPG BRC ; Deep Espresso metalíza[/color], r.v.2013
Dříve: Aveo sedan 1,2 63kW LS+ Carbon Flash metalíza, r.v. 2012
Renault Megane Coach 1,6e 66kW,r.v.1999
Fiat Punto 1,7 diesel r.v.1996
Škoda Forman Le- LPG r.v.1992
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zvuk při startu auta

Příspěvek od Richard »

S Nubirou jsem nikdy toto neslyšel, teoreticky na hydroštelu nemá co odejít, prakticky tím že z něj vyteče olej (je tam takový labyrint aby se to nestávalo) je po startu hydroštel slyšet. Bohužel se na tomto podepisuje používání řídkých olejů 5W30 navíc v specifikacích A1/B1, nebo A5/B5 což už je skoro voda ;) Zkus použít hustší olej ve specifikaci A3/B4 třeba 5W40, nebo 10W40 podle mě už máš něco najeto, tak by tohle nemuselo vadit.
Dále vadí "LL výměny oleje" dle zkušeností cokoli na co se najede víc než 15000km je už špatné :!: jak v benzínu tak v ropákovi :!:

Olej 10W40 našemu podnebí zcela vyhovuje a může se bez problémů použít, nevím co máš v knížce, ale já osobně bych se tohoto nebál
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Zvuk při startu auta

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Mám Kalos 1,4 16 a když někdy déle stojí tak se mi ozvou taky . Letos při výměně chci zkusit ještě na přidat "BG 109 EPR"
https://www.bgpoint.cz/benzinovy-motor/
No uvidím co to udělá ?
Hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
Uživatelský avatar
ToKy
Příspěvky: 5
Registrován: sob zář 03, 2016 23:51
Bydliště: Ostrava

Re: Zvuk při startu auta

Příspěvek od ToKy »

Ahoj
auto má najeto 75t km
Olej co tam teď mám je CASTROL EDGE 5W-30 C3 TITANIUM FST 4l (má specifikaci DEXOS 2) ale dříve jsem tam nalil olej od firmy Lavio 5w-40 (bez specifikace Dexos 2) který jsem bez problémů lil i do Avea a používá ho i můj taťka do svého auta (Dodge Caliber) a všechny firemní dodávky (Renaulty Mastery) takže si nemyslím že by to bylo tím olejem z Lavia.
A ještě jsem zapomněl dodat, že jsem tam zkusil i nalít "Metabond ECO do motorů do 3.5t 250ml" to tam mám teď v tom Castrolu. Posílám i fotku z manuálu ohledně olejů.
Jinak Všem děkuji za odpovědi.
Přílohy
20190426_175551.jpg
AVEO, 1.2 HB,63KW,benzín (prodáno)
Cruze, 1.6 HB,91KW,benzín,barva misty lake
Odpovědět

Zpět na „Benzín“