Ztráta výkonu

Moderátor: Blue Lanos

Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

Zdravím,mám cruze 1.8/104kW 2011 a můj problém je,že při trvalém tahu motoru(třeba do kopce,roztáhnu trojkou na 4000 a pak zařadím 4) a otáčkách kolem +/-3300,tak citelně klesne výkon motoru a motor už nezrychluje takovým spůsobem jako do daných otáček(někdy se to stane už při zařazeném třetím stupni).Připadá mi to,jakoby něco přibrzdilo přísun vzduchu nebo paliva,bohužel to nedělá pravidelně,takže se to špatně diagnostikuje.Taky za studena mi to občas zacuká a o něco víc,když jedu s klimou a ohřátým motorem.V servisu mi nic nenašli ani diagnostika nic nevykazuje.Setkal se někdo z vás už s podobným problémem?Díky za jakoukoliv odpověď.
Reklama
 

Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od 357 »

Pokud je ta nepravidelnost dána tím, že jednou jedeš plnej a jindy prázdnej, tak je problém v tom, že tam nemáš turbo... Příště si kup dýzla a už se ti to nestane. :D
Za studena ho raději nevytáčej, nedělá mu to vůbec dobře. Spuštění klimy se vždy projevuje, jako kdyby za auto v tu chvíli někdo připřáhl vozejk, takže taky asi nic nenormálního... A ta diagnostika ještě nikdy nikomu nic neukázala, tedy aspoň jsem o tom zatím ještě nikdy od nikoho neslyšel... :D
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

1.Ten problém není závislý na zatížení auta,udělá to, kdy se tomu zachce.To,že tam není turbo :) je určitě škoda,ale tahle závada se projevuje jako částečná ztráta výkonu.Někdy to prostě jede krásně za plynem do plných otáček při jakémkoliv zařazeném stupni a někdy jakoby jsi před sání,,vložil papír"a zrychluje velmi pozvolna.2.Při jízdě s klimou je mi jasné,že ztrácím část výkonu,ale tady je zase jiný problém - někdy při jízde cukne,jako když vynechá vstřik.
Ale stejně díky za názor ;)
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od 357 »

Není zač... :o
On je ten pedál akcelerátoru ovládanej elektronikou, takže tam může zlobit asi cokoliv... A co se týče tý klimy, tak já jsem to myslel doslova, tj. že je i slyšet ten zvuk, jako by tam ten vozejk zapřahali (anebo jako by do toho zespodu někdo při jejím zapnutí bouchnul kladivem). Ten úbytek výkonu je jasnej...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

... :) tak takovej zvuk mi při zapnutí klima nevydává,v podstatě o ní ani nevím,že ji zapnu,kdyby nebylo toho poklesu výkonu... ;)
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od 357 »

Aha, tak mám zase něco extra... Tedy pokud při tom nemáš zapnutý rádio :D
A máš manuální anebo automatickou...??
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

...je to poslední model sedanu r.v.2011 v té nejvyšší výbavě, kdysi to bylo značeno LTZ ...takže automatická klima...
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od 357 »

Tak to asi bude tím, že ten Orel je taková těžká váha... Sedan je nejhezčí Cruze (HB taky docela ujde, ale SW je divnej), ale tam bych kočár pro dvojčata si nenarval...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

...jj.. :D ...sedan se jim povedl...taky jsem hodně váhal mezi orlandem a cruzem...teď už je zajímavé spíš malibu...
Chevrolet Cruze LTZ 1.8/104kW 2011
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od 357 »

V mým případě spíš Suburban... :o)
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

...klasická AMERIKA... -i
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od 357 »

Univerzální superstroj... :D :D :D
Přílohy
Suburban.jpg
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od mzprx »

Mas bordel vo vzduchovom filtri. Vycisti ho, alebo vymen, v servise na to kaslu...
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Richard »

mrkni i na palivovej filtr, ev. tlak v liště vstřikovačů, benzínové čerpadlo, projít elektriku k němu, konektory rozpojit - spojit, zkontrolovat kostry v motoru a v okolí benzínového čerpadla, může to být i naprostá prkotina.
Většinou když motor nechce jet má málo benzínu, nebo vzduchu, samo to může dělat i váha vzduchu, když dá chybné údaje, ř.j. vstříkne i méně benzínu.......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Kamil202
Příspěvky: 17
Registrován: úte srp 27, 2013 20:32
Bydliště: Zlín

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od Kamil202 »

to je pravda,že v servisu se tváří divně,jako kdybych je otravoval s blbostma a samozřejmě jim to při zkušební jízdě nic neudělá,ale auto je v záruce a nemyslím,že by při nějakých 9000km se mělo auto takhle chovat. Jinak vzduchový i pylový filtr mám nový, měnil jsem zároveň s olejem.
ještě radíte,abych zkontroloval tlak ve vstřikovací liště a zkontroloval váhu vzduchu, jen nevím jak na to svépomocně :cry:
Odpovědět

Zpět na „Benzín“