Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
pet1302
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 27, 2018 17:41

Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od pet1302 »

Už sa to tu určite niekedy preberalo,ale nenašiel som nič,čo bi my pomohlo.Ide o Aveo 1,4 69 kw ročník 2008. Svieti mi kontrolka motora, niekedy bliká,pri blikaní má motor nepravidelný chod a nízky výkon.Boli menené sviečky,káble,snímač vačky,vyčistený EGR.Diagnostika ukázala všeobecnu chybu zapalovania,nič konkrétnejšie.Pri odpojenom snimači vačky,ide motor lepšie a blikajuca kontrolka už iba svieti.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od Eugo »

pet1302 píše:Už sa to tu určite niekedy preberalo,ale nenašiel som nič,čo bi my pomohlo.Ide o Aveo 1,4 69 kw ročník 2008. Svieti mi kontrolka motora, niekedy bliká,pri blikaní má motor nepravidelný chod a nízky výkon.Boli menené sviečky,káble,snímač vačky,vyčistený EGR.Diagnostika ukázala všeobecnu chybu zapalovania,nič konkrétnejšie.Pri odpojenom snimači vačky,ide motor lepšie a blikajuca kontrolka už iba svieti.
Moze to byt zapalovacia cievka.Pravdepodobne nepali jeden valec.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od alvin »

Alebo aj zanesený 1 vstrek, ja som to mal na Šunkovcovi, presne pred 10 rokmi
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od Topol-1 »

Eugo píše:
pet1302 píše:Už sa to tu určite niekedy preberalo,ale nenašiel som nič,čo bi my pomohlo.Ide o Aveo 1,4 69 kw ročník 2008. Svieti mi kontrolka motora, niekedy bliká,pri blikaní má motor nepravidelný chod a nízky výkon.Boli menené sviečky,káble,snímač vačky,vyčistený EGR.Diagnostika ukázala všeobecnu chybu zapalovania,nič konkrétnejšie.Pri odpojenom snimači vačky,ide motor lepšie a blikajuca kontrolka už iba svieti.
Moze to byt zapalovacia cievka.Pravdepodobne nepali jeden valec.
Pěkný den.
Omlouvám se ale při čtení mě napadl vtip který jsem nedávno slyšel.
Stojí auto u silnice otevřená kapota a řidič bezradně kouká na motor. Najednou příjde kůň a povídá "To je rozdělovač" ! Řidič zkontroluje a opraví. Celý vyjevený zastaví v nejbližší vesnici a v hospodě vypráví co se mu stalo. No a hospodský povídá "To jste měl štěstí to tady chodí ještě jeden kůň ale ten jen blbě kecá a ničemu nerozumí !!!"
Tak ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
pet1302
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 27, 2018 17:41

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od pet1302 »

Zapalovacia cievka to asi nebude.Pri našrartovanom motore som postupne odpájal káble,a iskrilo to aj na 5 cm.A tie vstreky? no neviem.V návode sa píše,že blikajuca kontrolka motora signalizuje poruchu zážehu.Kebi to bol vadný vstrek,bola by to asi iná porucha.To auto sa takto nespráva vždy.Chvílu ide bobre,potom stratí výkon a rozbliká sa kontrolka.Po dalšom naštartovaní zase iba svieti a o chvílu sa to zopakuje.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od mzprx »

A nebudu to tie stare ventily, co sa na ne chytal karbon ? 1.4ky s tym mali po case problem.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od Richard »

Jestli tam máš takovouhle cívku https://dufy.cz/autodily/chevrolet/aveo ... tId=393852 Tak ničemu nevěř, můžou z ní skákat jiskry jako "kráva" ale víš že skáčou tam kam mají ? Jde o to, že taková cívka je dvojitá a vždy skáčou jiskry do dvou válců najednou, přičemž směs na zapálení je jen v jednom, ta druhá si je tak blejskne :D
Nejspíš uvnitř cívky dojde k průrazu a pak začnou jiskry skákat různě mezi vysokonapěťovými výstupy, třeba na všechy 4 vývody, ale pak je jiskra slabá a směs nezapálí...... Prostě cívka vypadá jakoby ji nic nebylo, ale dělá si co chce ;)
Doporučuji od někoho funkční cívky půjčit a vyzkoušet a pak koupit novou a vyměnit, je to práce na pár minut. Bacha, bývají stejné cívky, ale na starší vozy mají myslím 4 piny- vývody v připojovacím konektoru a na novějších bývají jen 3....
Diagnostika ti o cívce nenapíše nic, akorát že nějaký válec pálí blbě nebo všeobecně chybu v zapalování....
A asi origo cívky chewy jsou nejlepší, ale taky nejdražší
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
lezgy
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 30, 2009 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od lezgy »

caute kedysi davno som to tu riesil
kupilo sa na srotovne 1,4l
3x v preibehu par mesiacov po kupe to blikalo servis plieskal hovadiny o potrebe jazdit na vysoke otacka a bla bla bla kedze som chce prachy nazad
nakoniec to rodicia vzdali ako je na svk dobrym zvykom drzat hubu..zial komunisticky vypolach urobil svoje
roky presli auto ma 80000 poctivych stkckou to prechadzalo bez problemov, auto servis nevidelo za cle obdobie, servis robil moj dobry znmy, dvorny servisak, vsetky povinne vymeny nacas atd...
dnes po case zacal kopat valec
otazka je pre ludi co s tym mali skusenosti kedze stare ekotecy este od dejva mali problem so zle vybrusenou vackovkou

je to chyba vacky, sviecok/kablov alebo lambdy?
lebo motor zozral 45litre a presiel 380km !!!
extra dramaticky vykon u 100 konoveho motora necitim jazdi sa ale 90perent mesto

stale verim a nik ma nepresvedci ze tento hnoj typu dejvo sevrolet dacia a podobne shity na cesty nikdy nemali vzist
lebo poznam 7 majitelov a vsetci do jedneho mali identicke problemy
auto pojde smaozrejme ku kolegovi na comp ale bol by som zvedavy ako ste poniektori dopadli pri tzv skuske casom u tychto prekliatych srotov
vdaka za kazdy postreh
AVEO 2009 1,4 94HP
lezgy
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 30, 2009 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od lezgy »

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=77&t=23546

nieco k teme, chyba bola obdobna resp je
AVEO 2009 1,4 94HP
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od Scorpion.11 »

lezgy píše: sob lis 28, 2020 18:47
stale verim a nik ma nepresvedci ze tento hnoj typu dejvo sevrolet dacia a podobne shity na cesty nikdy nemali vzist...
Se teda divím, že s takovým názorem a náhledem na tyto auta, že jsi do toho šel a koupil.
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
lezgy
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 30, 2009 00:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od lezgy »

rodicia svojho casu rozhodli, nebolo im rady,,,,
AVEO 2009 1,4 94HP
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Svieti a niekedy bliká kontrolka motora -nízky výkon.

Příspěvek od LordMMX »

ano lebo s volkswagenom a pežotom a podobnými špecialitkami nikdy nebol žiadny problém a nebolo sa o ne treba starať.

vidím to aj tu kúsok odomňa žije chlap, ktorý má lanosa a jeho dcéra ma passata... passat je viac v servise ako pred domom a dcéra behá na lanose. toľko k hnojom.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“