P1396 ABS chyba

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
CKubis
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 01, 2016 22:26

P1396 ABS chyba

Příspěvek od CKubis »

Dobrý den,
nedávno se mi na mém Chevrolet Lacetti 1.4 2006 hatchback rozsvítila chyba ABS. Občas svítí, občas né, je to podle toho zda při brzdění vůz ABS využil, když ano rozsvítí kontrolku a funkci ABS vyřadí. Chybu jsem přes diagnostiku mazal, ale samozřejmě se objeví vždycky znovu, čímž je jasné, že to nebyl žádný planý poplach, ale něco je špatně.
Diagnostika mě vypsala chybu P1396 Wheel Speed Sensor 2 - G - Sensor Circuit Performance
Ale na internetu jsem nenašel jasnou definici, sám si myslím, že jde o čidlo ABS předního kola spolujezdce, ale jistý si nejsem, tipuju podle Sensor 2 a taky mám v pečlivě vedené servisní knize zapsanou výměnu čidla ABS u předního kola řidiče, tak předpokládám, že to nové funguje.

Děkuji za každou radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: P1396 ABS chyba

Příspěvek od Richard »

Nic jiného ti nezbude než čidlo vyměnit, můžeš se pokusit zjistit přesněji o které jde, že rozpojíš nějaké jiné a mrkneš co ti píše diagnostika a tak se postupně vyzkoušíš všechny a logicky identifikuješ to jediné chybné ;)
No nemusí to být zrovna senzor, ale někdy bývá v háji (prasklý-zkorodovaný) i kroužek se zuby které to čidlo snímá......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: P1396 ABS chyba

Příspěvek od Krtek »

Kroužek bych řek chybu ABS nevyhlásí. Já je mam vyrezlý a svařovaný už několikrát. Pozná se to, když jedeš krokem a ABS kope protože funguje. Ale nikdy mi prasklej kroužek nerozsvítil kontrolku ABS na palubce.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: P1396 ABS chyba

Příspěvek od blackjohn »

Dokud jsem jezdil po městě, tak mi prasklý kroužek chybu neházel, až když jsem začal jezdit po dálnici, tak se rozsvítila kontrolka. Ale to už jsem tušil, že je to kroužek, protože zabíralo ABS v menších rychlostech.
Pokud jde o snímače ABS, většinou mají cca 1-2kohmy. Já kdysi měnil zadní, naměřil jsem to u řidiče vedle pojistek(u Tacumy jsou tam konektory). Než mi přišel nový snímač, zapojil jsem to paralelně k druhému zadnímu a kontrolka už nesvítila. Starý snímač se někdy vyndavá špatně, je pak třeba očistit díru, aby se tam nový nemusel dávat kladivem.
Pokud jde o chybu P1396, tak servisní manuál píše o jiném než ABS snímači, podle katalogu má číslo 96184588.
Přílohy
Rough road sensor.jpg
Rough road sensor.jpg (24.35 KiB) Zobrazeno 5720 x
RRS-chyba 1396.jpg
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
CKubis
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 01, 2016 22:26

Re: P1396 ABS chyba

Příspěvek od CKubis »

Všechno zní poměrně rozumně, nejsem žádný odborník, ale zároveň snad nějaký menší přehled o autech a těchto věcech mám. Zajímala mě jasná definice té chyby, ale je zřejmé, že to nebude jednoduché určit.
Já bych se přiklonil k vadě některého z čidel ABS, i když to zní až moc jednoduše.
Co je zajímavé, že teď se vada více jak týden neukazuje a to jsem najel poměrně dost KM, vypadá to, že ABS funguje bezchybně. Jel jsem schválně i na kluzkou plochu a taky prašnou cestu a schválně zkoušel chování ABS když nesvítí a zkoušel jsem ho vytěžovat. ABS funguje bezchybně, pedál kope, kola brzdí přerušovaně a snaží se udržet přilnavost kol, vždy parádní zastavení a funkčnost a světe div se ani tu závadu nezapisuje.. Prostě ať dělám co dělám obvod se rozfungoval a chyba zmizela, dioda nesvítí. Takže teď nevím na čem jsem, jestli nejde jen o nějaký kontakt, ale když jsem to zkoušel dříve, tak po zabrzdění, kde ABS pořádně zabralo se rozsvítila chyba a funkce ABS byla vyřazena až do doby než jsem chybu smazal a znovu nastartoval, pak se opakovalo to samé. Teď ale funguje správně, takže bude asi těžké odhalit co tomu je a nemá smysl měnit na slepo, pokud se závada ještě projeví, tak zkusím zavčasu vyměnit to čidlo u spolujezdce, které měněno nebylo, snad to pomůže, pokud ne budu muset hledat dále a udělám to tou metodou rozpojování čidel ABS a uvidíme co to bude hlásit, zda stejnou, či úplně jiné chyby. Nezdá se mi, že by mohly být kroužky ve špatném stavu, protože Chevrolet už tam cosi okolo toho řešil a vůz má podložených 60tisic km najeto od známého, kterému to stálo většinu času v garáži, ale kdo ví, nemusím mít pravdu a kroužky to budou.
Jinak díky všem co na to reagovali, pomoc se hodí vždy:)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: P1396 ABS chyba

Příspěvek od Richard »

Ještě pro info, mě se na IX55 vloni rozsvítila kontrolka ABS, ESP, 4x4, Po znovu nastartování už vše v pohodě a půl roku nic. Přesto byla v ř.j. zapsána chyba o nějakém slabším signálu od čidla ABS pravého zadního kola.
Takže určitě ti diagnostika řekne víc, ale chce to tu značkovou diagnostiku s tou z Číny za stovku to nenačteš.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“