anténa

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
skino
Příspěvky: 76
Registrován: stř kvě 10, 2006 23:47
Bydliště: sabinov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skino »

zadravim ja mam zas problem ze sa mi prut podarilo zlomit,nevierte kde by som zohnal novi? a co to stoji? dakujem
Daewoo espero 1.5DOHC,full,elektróny,LPG,krídlo,MP3,folie,podlžky
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

anténa- trochu inak

Příspěvek od alvin »

Ostávam v téme,aspoň podľa názvu,ale chcel by som sa opýtať,kto má skusenosť-nahradil som pôvodnu,chýbajúcu anténu na Matejovi univerzálnou.takže som som hrubou silou natočil na pôvodný ľavý závit anténu s pravým rovnakého priemeru.Všetko funguje,len problém je v tom,že odskrutkovanie tej antény by bolo dosť problematické,preto sa chcem spýtať,kto má skuseností,či stačí na MATIZe na kefovej umyvárke sklopiť anténu smerom k streche,alebo radšej sa kefovej (kartáčové) umyvárke vyhnúť,ak nechcem znovu prísť o anténu :?:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: anténa- trochu inak

Příspěvek od peco »

uz som videl par manikov co s antenou nerobilo nic. proste ju tam nechalo. jedine co na tu antenu trochu tlacilo bolo susenie cestou naspat. ale antena vzdy prezila
Uživatelský avatar
Latrele
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 18, 2007 20:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: anténa- trochu inak

Příspěvek od Latrele »

Me antena nevyjizdela. Mel jsem v haj... ten svab co to ovlada a koupil jsem univerzalni a je to svaty :) Jakou mas antenu?
Kdybych nebyl, kdo jsem, netoužil bych, po čem toužím. Daewoo Leganza 2.0l 16V
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tak som to dnes riskol,šiel som na umyvárku,sklopil anténu k strechu,cestu kartáčov,smerom vzad prežila v zdraví,ale pri ceste späť lup, a odlomil sa celý závit, :( :( :( :( tak hodlám vymeniť ceú otočnú časť,najleppše z iného voza,kde je normálny pravý závit
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Tu som napísal návod,ako som si "vyrobil" núdzovú náhradnu anténu na MATIZa,celé to vyšlo asi na 10 minút jednoduchej prácičky. url https://www.chevroletclub.cz////viewtopic. ... 358#153358
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

tak problém s anténou som už vyriešil,dúfam,že natrvalo. Za 299 Sk som si kúpil v Kaflande, univerzálnu k kovovou otočnou guličkom a normálnym,pravým závitom,pôvodnu demontoval,ale nakoľko mala iný rozmet podložia.pozil som zospodu gumové podložie z pôvodnej a spodok vytesnil silikon. tmelom,zvnutra to preistotu zakontroval druhou (kontra-) maticou,aby sa to nemohlo otačať. &len čo sokm to dokončil spustil sa lejak,ale dnu nezatiekla ani kvapka. samotná anténa má 80 cm,dal by sa ten prú aj skrátiť,komu by sa nepáčila dĺžka,ale príjem je super,takže ja osobne nebudem nič skracovať :P :P :P :P :P ,nech aj to vyzerá ako jednohubka so špajdľou,hrá to super,lepšie ako s tou predošlou anténou,čo sa mi odlomila v umyvárke.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: anténa

Příspěvek od michal.sk »

to co pisal Peter, s tou diodou a kondikom, by mohlo fungovat bez problemov. prip. by sa dalo prepojit radio na 15 na spinacke ale tam by to fungovalo len pri zopnutom zapalovani. ja mam zas iny problem. to ze ta antena chodi hore-dole mi je fuk, akurat pri tom vrci ako diva svina. aj som ju rozobral, vycistil, namazal a vrci a vrci.... :D ale uz som si zvykol
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Martinus333
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 22, 2015 16:12

Re: anténa

Příspěvek od Martinus333 »

Mám zelenú Nexiu GLX a takisto ma dosť štve to vŕzganie antény :? ale už som si nejak zvykol...
Chcem sa ale spýtať, aký máte príjem? Mňa dosť štve, že príjem sa často mení a hlavne vtedy, keď na anténu zaprší a je mokrá, potom je príjem o dosť slabší...
Celkovo sa mi zdá, že príjem je oproti iným autám (napr. VW Golf 4), ktoré majú klasickú krátku anténu o dosť slabší...
Rozmýšľal som čím to bude... Nexia je v pôvodnom stave po prvom majiteľovi (52 000km), v zime nejazdená a bolo o ňu dobre postarané...

Mám v pláne vymeniť autorádio a repro za výkonnejšie, no chcel by som vedieť, či to bude mať aj vplyv na príjem signálu?
Niekde som čítal, že existuje zosilňovač na autoanténu, pomáha to? Resp. je dostať vysúvaciu anténu (ako origo) s lepším výkonom?

Som v tomto laik, tak uvítam každú dobrú radu. Ďakujem
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“