Vianocny darcek - ulomena antena

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Vianocny darcek - ulomena antena

Příspěvek od tomisoft »

Dnes rano som si pred cestou do prace nasiel vianocny pozdrav, myslim ze od deti na nasom sidlisku. Antenu odlomenu komplet celu az od zakladu. :cry:
Nemate potuchy kde by som zohnal novu, resp. nemate niekto nejaku vystavacnu? ;)
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

To nedělají děti, ale ..náctiletý spratkové :lol:
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Nooo,presne tento problem som riešil na Matize,včera večer,mne to ulomilo aj so závitom,tak,prút mi ostal,lenže v tejto podobe je nepoužiteľný,tak od 21.11. som jazdit bez antény,vmeste sa ten príjem strácal,stále boli úniky,tak ma napadlo jednoduché,dočasné núdzove riešenie,kto ré nevyžaduje žiadnu investíciu,asi 10 minút práce aj s prípravou,a nepôsobi nijako esteticky rušivo.
Vyriešil som to v štýle náhradnyh izbových anté,,t.j. napnutý ozaizolovaný medený drôt,cca 1 m. Takže na MATIZe treba demontovať lampu vnútorneho osvetlenia,odizolovať koniec drôtu (drátu),ktorý pripojíme na anténny zvod (konektor,tak aby sa odizolovaná časť nedotýkala karosérie,lebo by sa anténny efekt minul účinko (strata signálu). Samottný drôt podsunieme pod čalúnenie stropu (ja som to urobil na pravej strane)je tam škára,a v strede,nad vnútorným spät zrkadlom je otvor,kade ide prevliecť drôť k anténnemu zvoduDrôt tam jemne skutkovačom "uasidíme ,počalúnenie stropu,tak aby nikde "nevykukoval von",a aby bol napnutý.Potom namontujeme späť vnútorne svietidlo,a po zaprnití rádia,mne sa dostavil výrazny efekt,3 stanice pri režime automat.ladenia pribudli a zlepšil sa príjem aj slabším miestnych vysielačov. Zázraky nech nikto nečaká,ale slušný miestny príjem v pásme FM,je to lepšie ako prijem na ulomené torzo antény.
Čo sa týka Lososa ,tam neviem,aký má závit tá anténa,ale dá sa kúpiť v predajniach autodielov za 150 SK univerzálna,s množstvami redukcii,ak má ovšem spodok antény ľavý závit ako na MATIZe,treba ho ručne prerezať,resp,tú anténu znásilniť,nasilu to tam natočiť,ale to je len možné v prípade,že voz nechodí na kefovú umyvárku.....
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
wysawac
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 15, 2007 22:53
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od wysawac »

...hmmm na slovensku je vsetko mozne, mne prednedavnom ukradli aj zlomenu antenu ktoru som tam mal len tak nastopnutu .... :evil:
Uživatelský avatar
vojtasUL
Příspěvky: 20
Registrován: sob pro 22, 2007 15:18
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtasUL »

Já problém s ulomenou anténou vyřěšil našroubovánim antény za 80 korun z výprodeje z PLUSU :oops:

Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Veru,na tú moju radu,ktorá sa hodí pre Mateja,môže majiteľ Lososa,povedať akurát RVHP - Rady Vaše H...o Platné :lol: :lol: :lol: :lol: ,lebo dnes som si všimol na parkovisku,že Losos má anténu v blatníku,presne ako OPEL ASTRA CLASSIC I,takže tam pomôže len výmena,resp nahradenie niečim rovnocenným,ako napísal Vojta s UL,ešte môžen dať tip,že otec si poškodenú anténu na Astre (pri cúvaní) opravil pomocou člákov z teleskop. antény zo starého tranzistora a funguje novému majiteľovi azda dodnes...
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vianocny darcek - ulomena antena

Příspěvek od orgi »

auto art myslim maju.. njeco okolo 500sk.
tomisoft píše:Dnes rano som si pred cestou do prace nasiel vianocny pozdrav, myslim ze od deti na nasom sidlisku. Antenu odlomenu komplet celu az od zakladu. :cry:
Nemate potuchy kde by som zohnal novu, resp. nemate niekto nejaku vystavacnu? ;)
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

vojtasUL píše:Já problém s ulomenou anténou vyřěšil našroubovánim antény za 80 korun z výprodeje z PLUSU :oops:

Obrázek

Nooo.....
Toto riesenie sa mi celkom paci aj po estetickej stranke. Budem sa inspirovat ;)
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Slam »

Podle me nejjistejsim resenim je el. zasouvaci antena a nebo jeste lip antena integrovana v skle, jako to ma treba Ford Scorpio blahe pameti... ale to je rada spis pro vyvojare aut, nez pro chudaky uzivatele... :?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

No pozeral som tu prispevky kde sa hovorilo o elektricky zasuvacich antenach, ale asi moc pozitivneho sa o tom nepopisalo. a pri cene 2500 (podla mojho zistenia) sa to ani neoplati. antena pomaly drahsia ako radio :)
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Umístění antény na karoserii vozidla je velmi ošemetná věc.Ideální místo je uprostřed střechy, kde není ničím "stíněná" a to ne šikmo, ale svisle. Pokud je anténa umístěna šikmo a to kdekoliv na vozidle , projevuje se u antény tzv. "polarisační separace". To je vztah polarizace mezi vysílací a přijímací anténou. Je to složitý problém , ale pro pochopení: Pokud je vysílací anténa svislá, měla by tak být i anténa přijímače. Pokud je přijímací anténa vodorovně a vysílací svisle, musí vysílací anténa vyzářit až 9x větší výkon,aby se dosáhlo na přijímací anténě stejného napětí, jako kdyby byla rovněž svisle. Hodně špatná je anténa šikmá a nejhorší je anténa v polovině ohnutá. Tam se projevuje separace pol.až ztrátou spojení. Troška teorie z radiotechniky. OK1FFZ - Hynek.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od n3oklan »

vojtasUL píše:Já problém s ulomenou anténou vyřěšil našroubovánim antény za 80 korun z výprodeje z PLUSU :oops:
Obrázek
marne objizdim supermarkety, jeste jsem na ni nenarazil :cry: :roll: AutoKelly to asi jisti :lol:
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Uživatelský avatar
vojtasUL
Příspěvky: 20
Registrován: sob pro 22, 2007 15:18
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtasUL »

n3oklan píše:
vojtasUL píše:Já problém s ulomenou anténou vyřěšil našroubovánim antény za 80 korun z výprodeje z PLUSU :oops:
Obrázek
marne objizdim supermarkety, jeste jsem na ni nenarazil :cry: :roll: AutoKelly to asi jisti :lol:
tak co nějakej tuning shop, tam se cena týhle antény pohybuje max do 200 :)
Daewoo Lanos 1,4, 55kW, r.v. 99, stříbrná metla, 14" disky, klima
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

U čerp. stanice Shell mají teleskopické antény asi za 195 Kč....je u toho několik druhů závitů, takže by to měla pasovat....nedávno jsem na ní koukal a chtěl jí koupit, ale vadí mi tom, že se musí vysouvat ručně....kdyby byla umístěná nad blatníkem, tak ještě dejme tomu, ale na střeše ne.... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Souhlasím s tím, že provrtat střechu je problém a ne každý je k tomu ochoten. Měřením , a to velmi důkladným, jsme měřili skoro každý decimetr na karoserii s výsledkem, že nejlepší místo je na střeše. Ale s výše uvedenou skutečností stačí, když bude přijímací anténa co nejdále od největšího zdroje rušení, motoru. ;) :) :)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“