interiérové svetlo

Moderátor: Blue Lanos

PK

interiérové svetlo

Příspěvek od PK »

Dobrý deň!

Mám problém. Nesvieti mi interierové svetlo nad šoférom, pričom hodiny na ňom idú. (samozrejme sulfitka je v pohode) Kde je problém? Vie niekto poradiť?
Ďakujem!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Zkoukni dveřní kontakty :!:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
pk

innteriérové svetlo

Příspěvek od pk »

Dík za radu! Všetky dvere som prešiel a je to stále na tom istom. Kontrolka na panely od 4 dverí stále svieti a hodiny stále idú, ale sulfitka
nie.
peter Nitra

Příspěvek od peter Nitra »

tuto chybu som raz mal, len si teraz neviem spomenut, co to bolo - pozri poistku, v motor. priestore pri bat su tiez poistky, pozri aj tam... bola to tusim nejaka spolocna poistka, uz sa nepamatam
pk

Příspěvek od pk »

peter Nitra píše:tuto chybu som raz mal, len si teraz neviem spomenut, co to bolo - pozri poistku, v motor. priestore pri bat su tiez poistky, pozri aj tam... bola to tusim nejaka spolocna poistka, uz sa nepamatam
Poistky som tiež skontroloval, ale chyba pretváva.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

pk píše:
peter Nitra píše:tuto chybu som raz mal, len si teraz neviem spomenut, co to bolo - pozri poistku, v motor. priestore pri bat su tiez poistky, pozri aj tam... bola to tusim nejaka spolocna poistka, uz sa nepamatam
Poistky som tiež skontroloval, ale chyba pretrváva.
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Re: interiérové svetlo

Příspěvek od RoSta »

PK píše:Dobrý deň!

Mám problém. Nesvieti mi interierové svetlo nad šoférom, pričom hodiny na ňom idú. (samozrejme sulfitka je v pohode) Kde je problém? Vie niekto poradiť?
Ďakujem!
Problém bude niekde "medzi"... sedadlom šoféra a tým svetlom... ;)
Pohoda, klídek, tabáček... čo takto sa zaregistrovať???
Ale k veci, ak máš zapnutý jeden z tých spínačov, ktoré sú na tom svetle, nemyslím OFF, tak ak Ti svieti kontrolka na prístrojovke (pozor, tá svieti aj pri otvorených zadných a osvetlenie nie), rozober to svetlo. Potom zmeraj, či je napätie na prívode na tie spínače (malo by byť na dvoch vodičoch pri otvorených dverách a jednom pri zavretých), ak hej, tak buď sú zaoxidované kontakty, čomu osobne neverím, iba že by si mal dieru v streche, alebo je tá pohodová sufitka "out of range"...
Ale možno sa mýlim... a máš prerušený vodič, čomu tiež moc neverím, ale nevidel som Tvoju káru, tak je možné všetko...
Ale v aute by si si mal voziť aj lampáš, tak aspoň niečo s ním môžeš poriešiť... :lol:
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

mne osobne sa to tiez stava ale na lanose. neviem preco ale pomohlo mi 2-3x budchnut po tom svetle(samozrejme s citom :lol: ) a potom to islo.
takto som potom buchal kazdy tyzden, az raz......


som buchol asi specialne a odftedy to ide uz asi 2 mesiace:)))))

takze su veci medzi nebom a zemou :))) 8) 8) 8)
libors 645
Příspěvky: 72
Registrován: sob kvě 31, 2014 19:56

Re: interiérové svetlo Daewoo Lanos

Příspěvek od libors 645 »

Zdravím kolegy, nesvítí interierové světlo při otevřených dveřích řidiče (při spolujezdci ano) takže tím je eliminována závada pojistky i žárovky.....Spínač ve dveřích vykután a prohlédnut - žádná oxidace. Podle mě to funguje tak, že při otevřených dveřích jde do světla kostra - tedy do kabelu zapojena kostra odjinud a taky nic. Podle mě musí být asi někde cestou přeušený kabel nebo vás napadá něco méně pracného?
Děkuji všem za rady a nápady
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: interiérové svetlo

Příspěvek od Scorpion.11 »

Pojistky jsi zkontroloval? :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
libors 645
Příspěvky: 72
Registrován: sob kvě 31, 2014 19:56

Re: interiérové svetlo

Příspěvek od libors 645 »

Pokud jsem dobře četl tak je stejná pojistka pro obojí dveře, hodiny a tuším ještě něco. Hodiny jdou, dveře spolujezdce taky spínají. To by musela bát samostatná pro dveře řidiče což myslím není. Nebo se pletu? Děkuji
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: interiérové svetlo

Příspěvek od LordMMX »

pokiaľ je poistka ok, spínač ok, a svetlo svieti, tak bude problém niekde cestou od spínača do poistkovej skrine. skús kábel čo ide do spínača (ano, je to kostra) pripojiť niekde na karoseriu. ak sa rozsvieti , problém je v spínači samotnom alebo v mieste kde ten spínač je. nepíšeš v akom stave máš karoseriu, či nie je zhnitá alebo tak.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
libors 645
Příspěvky: 72
Registrován: sob kvě 31, 2014 19:56

Re: interiérové svetlo

Příspěvek od libors 645 »

Díky za reakci, karosérie je vzhledem k věku 21 let neobyčejně neshnilá. Bohužel mám hloupý pocit, že máš pravdu ( ne že bych Ti ji nepřál :D) , ale bude s tím spousta práce. Už jsem zkoušel propojit kabel jdoucí od spínače (ten jsem sundal) s jiným místem kostry a pořád nic, asi to fakt bude chyba někde v kabelu. Ten jde jako součást kabelového svazku pod sedadlem a pod kobercem někam pod palubovku. To bude lahůdka. Nebo se na to vykašlu, ale když je tma tak je příjemné když se světlo rozsvítí když člověk vleze do auta. Ještě jednou díky :PP:
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: interiérové svetlo

Příspěvek od LordMMX »

jednoduchšie by bolo od svetla natiahnúť jeden kábel popod kryt stĺpika popri palubovke smerom dole ku nohám a tam popod kryty prahov až ku spínaču. prípade tak isto ale po miesto kde pôvodný kábel vchádza do otvoru karosérie , tam ho odrezať, zlepiť páskou dokopy s pôvodným a vytiahnutím starého kábla vtiahnuť nový kábel na jeho miesto a zapojiť na svetlo. síce to je bez poistky ale poistku vieš cestou pridať kdekoľvek.

jednoduchšie ako hľadať kde je zrada.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
libors 645
Příspěvky: 72
Registrován: sob kvě 31, 2014 19:56

Re: interiérové svetlo

Příspěvek od libors 645 »

Nad tím už jsem taky přemýšlel, ale buď jsem natvrdlý a jde to jinak a mě to nepadlo nebo bych musel do světla - tedy mezi střechu a tapecírung střechy a tamtudy táhnout nový kabel. Otázkou je zda je chyba mezi spínačem a pojistkou nebo mezi pojistkou a světlem. Tedy pokud dobře chápu že to jde SPÍNAČ - POJISTKOVKA - SVĚTLO. Průběžnou pojistku bych tam dal, to není tak velký problém. Díky
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“