spinací skříňka výměna

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
petr147
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 10, 2011 10:58

spinací skříňka výměna

Příspěvek od petr147 »

Dobrý den.
Zalomil se mi ve spinací skříňce klič, který nejde vytahnout. Spinací skřiŇka je v poloze vypnuto a nejde pootočit . Zámečník mi klíč vytahne když z demontuji spinačku. Rozebral jsem půl auta a nevím jak dál (v horní části jsou dva ,,červy,nýty", které drží v tělesa ložiska pod volantem), prosím o pomoc.
Petr
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od Dark69 »

Ak je to podobne ako Nexia, tak bohuzial tu spinaciu skrinku musis odvrtat, konkretne tie dva nity co ju drzia.... Ja som ich odvrtal zo spodu, bolo to narocne ale zvladol som to minuleho roku vonku v zime...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Renda
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 31, 2010 15:31

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od Renda »

nevím jak je to konkretně u tohoto auta ale u většiny ty nýty nejsou nýty ale šrouby které před montáží májí klasickou šestihranou hlavu která se po dotažení utrhne a pak to co tam zustane vypada jako nýt, většinou pak stačí do toho třeba dremlem vybrousit drážku a festovním šroubovákem to pak jde vyšroubovat
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od Dark69 »

Ano je to tak ako pises, lenze neviem si predstavit ako by tam v takom uzkom a malom priestore vybrusil drazku do toho nitu,(sruby) pre srubovak :D A este ku tomu je to dotiahnute dost silno.... Ja to vidim jedine odvrtat
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od palikx »

vzdycky jsem je povolil sekacem a kladivem.jeste zadny neodolal a ze jich uz bylo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od Serpico »

...inu Pavle vše lze překonat ještě, že nejsi na druhé straně ...no mám na mysli organizované gangy zlodějů, kupodivu jsou vždy dál než výrobci zabezpečovacích zařízení, automobilky by tyto " odborníky " měli zaměstnat a zaplatit nakonec i výrobci těch různých zabezpečovacích zařízení...

Mějte se fajn
Naposledy upravil(a) Serpico dne pon led 17, 2011 11:24, celkem upraveno 1 x.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od palikx »

jasne vzdycky jsem zachranoval nestastniky co ztratili klice.
jako zlodej bych se neuzivil jsem tuhle vylamoval spinacku asi 2 hodiny vid docente :D
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od kasma »

Mne sa akurát stalo, že sa mi nedá otočiť v spínacej skrinke kľúčom...
Kľúč sa dá pootočiť iba do polohy, keď zapne všetky kontrolky na palubobvke, ale naštartovať sa už nedá,
asi sa tam dačo zaseklo... opravovať to asi nemá zmysel, keď nová spínačka stojí aj s kľúčom 60 €, či?
Takže štartujem cez kábel. :lol:
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od palikx »

no ale to je jina!
to jsi nenapsal ze jde otocit.
tim padem jde snadno vyndat a nemusi se nic znicit.
a navic nekdy v ni praska ta cas co vede do elektrickeho orisku a to se da zjistit kdyz se tento vynda.
ale to jsi v pohode pokud se rozsviti kontrolky je vymena na 5 minut.
a ja mozna i nejakou mam ale radeji se podivam.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od kasma »

prepac Palikx, ale pomaly na mna :D
inak dik za odpoved.
tym si chcel povedat, ze ak sa da klucom v nej pootocit do druhej polohy, ked sa zapnu kontrolky na palubovke,
to znamena, ze sa da spinacka nejako lahko vybrat a rozobrat a nejako opravit? Vpodstate mi to pripada tak, ze ked sa ma uz klucom otocit do tretej startovacej polohy, tak nejde, ako keby sa tam daco zaseklo alebo rozpadlo,
cital som aj v nejakej inej teme o oriesku, ale ak by to neobtazovalo, mohol by mi to prosim niekto laicky vysvetlit?
popravde rozobratu spinacku alebo sposob ako sa vybera som nevidel "ani z vlaku"...
Dakujem
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od palikx »

no
presne tak pokud sviti kontrolky je to snadne
sendas plasty kolem volantu a pokud je klic v poloze 1 tedy zapnute kontrolky tak je na obalu spinacky myslim ze zadu maly cudlik ktery se da zmacknout a odjisti orisek spinacky a ten za klic vytahnes.
jestli mas otoceny klicek ve spravne poloze poznas tak ze pokud najdes ten cudlik a zmacknes ho melby cely zalezt do spinacky.pokud nepujde zmacknout vubec neni klicek potocen spravne a chce s nim kousek pohnout jinam.
jen ted doufam ze espero tam ten cudlik ma.matiz ma dirku na jehlu ze predu ale nubira nebo lanos ma cudlik ze zadu nebo tam nekde.
kdyz to prohlednes urcte tam neco najdes.
jestli po vyndani pujde spravit nevim zalezi co se stalo.
ale jeste by se chtelo podivat jestli neni sekla elektricka cast ta by se mela vyndat uplne nejdriv.parkrat se mi stalo ze se v ni neco zaseklo.
ta drzi jen na 2 malych cervikach ale povolit jde jen 1 a pak se musi vyvratit do strany.
treba to dokazes.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od Dark69 »

Tak, tak ako pise palikx.... Spinacku v pohode rozoberes..... Na nej je dierka, das klucik do polohy 2 a do tej dierky vlozis nejaky kolik a stlacis ho. Potom spinacku vytiahnes s klucom vonku:

Takto vyzera vybrate vnutro spinacky:

Obrázek

A takto vyzera este aj to vnutro rozobrate komplet:

Obrázek

A podla mna budes mat nieco zaseknute asi v tom plastovom oriesku spinacej skrinky, skus ho rozobrat tiez....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od kasma »

len pre info... bol zaseknuty kolík, ktorý zablokuje volant... Takže ostala orig skrinka a všetko ide ako má ;-)
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: spinací skříňka výměna

Příspěvek od Serpico »

...áááá " doctor palikx " měl s náma noční ....no to je dobře a vše vyřešené

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“