Brzove doštičky - prosim o radu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Espero - LV
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 09, 2010 10:35

Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od Espero - LV »

Caute vsetci Esperaci, chcem sa opytat, planujem vymenit brzdove dosticky. Mam na vyber z viacero moznosti, ktore by ste mi odporucili? Vo vyrobcoch a moc nevyznam, vopred vdaka! -i

Predne dosticky:
Textar 50 eur
Roadhouse 36 eur
Nipparts 40 eur
Bosch 31 eur
LPR 19 eur

Zadne celuste:
SBS 28 eur
Bosch 29 eur
ABE 19 eur
LPR 21 eur
TRW 34 eur
Reklama
 

Uživatelský avatar
bobal
Příspěvky: 72
Registrován: sob říj 21, 2006 12:31
Bydliště: Straz pod Ralskem

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od bobal »

pamatuj si ze na brzdach zalezi uplne nejvic a nema smysl na nich setrit trw je dobra znacka ty si tam dej dozadu a do predu treba ty textar a nebo Nipparts
Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od peto153 »

Sevas, ja by som ti odporučil tie najlacnejšie a ostatok do nádrže :lol: ja mám v predu rok tie najlacnejšie a žieden problém. V zadu 2 roky tiež tie najlacnejšie a tiež žiaden problém, "novô je len novô, na značke veľmi nezáľeží". Veľa krát tie lacnejšie vydržia viac než značkové :).
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
Uživatelský avatar
bobal
Příspěvky: 72
Registrován: sob říj 21, 2006 12:31
Bydliště: Straz pod Ralskem

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od bobal »

Ja nevim drazsi maj smysl ja menim brzdy po roce a pul jelikoz pouzivam spis mekci smes aby to brzdilo auto musi reagovat dobre na brzdy i ve visich rychlostech a teplot jelikoz kdyz jedu tak to musi proste brzdit a skoro pokazdy kdyz sem jel ze sah do zeliezovib tak sem potkal srnu a mit naky mrchy brzdy tak to nedobrzdim
Espero - LV
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 09, 2010 10:35

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od Espero - LV »

Dakujem za vsetky rady a pripomienky. Asi tam hodim tie Bosh-ky, si myslim ze su celkom slusne aj tie. A bobalovi davam za pravdu, brzdy su jedna z najdolezitejsich veci na aute. Bo nieje problem auto rozbehnut, ale umenie je ho vcas zastavit :!: :lol:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od ppp »

Ja som bral ate, na espero si uz napamatam ale na nubiru stali predne 45e, zadne 35e, zadne su rovnake ale na espero budu predne asi kusok drahsie. Skusenosti ziadne, pretoze na nej nejazdim ja a na espere netusim co vlastne mam pytal som ate ale uz si nepamatam co mi vlastne predali, bolo to dost v zhone kedze auto bolo po diviakovi rozflakane a hlavne vymenu sprasili v servise takze to stoji za prd a pri mojej spotrebe brzd sa s nimi budem otravovat este dalsich 5 rokov (100kkm) nez ich cele zbrusim. Teraz maju 40tkm najazdenych z 10%BA a 90% BA<->PP a 60tkm BA<->SC asi tak 40% mesto kolony, 40% dialnica 20% okresky a dosticky su priblizne v polovicke, takze vlastne to tych dalsich 100tkm asi nevyda, pretoze menit ich az ked budu na kov by asi nebolo velmi zdrave :). A pritom mam prichystane nove ate powerdisky aj nove ate dosky ale asi si ich uz espero neuzije, ibazeby najazdilo este dalsich viac nez 100tkm bez rozpadnutia sa karoserie. A nikdy som sa na espere nebal toho ze kvoli brzdam neubrzdim ale kvoli pneu. Teraz mam 5rocne michelinky energy 3 alebotaknejak so 100tkm (minus to co najazdili zimne) maju este 3 az 4mm ale uz veselo piskaju a pri brzdeni na nekvalitnom vylestenom asfalte idem ako v zime na saniach. Chcelo by to nove ale este opatrne odjazdim buduce leto snad sa nenajde vela sialnecov, toto leto boli len dvaja, ktori sa rozhodli ziskat darwinovu cenu a vrhnut sa mi tesne pred naraznik.
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od mechale »

serus, chcem sa spytat, ze z kade taketo veci kupujete? myslim ohladom brzd :)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od ppp »

Ako kde, podla toho co potrebujem, proste idem na net a googlim nez nevygooglim co najnizsiu cenu a presne to co chcem. Sice to trva niekedy aj zopar hodin, ale nakoniec oproti prvej ponuke najdem to iste len o polovicu, niekedy aj viac, teda za menej :), lacnejsie.
Nejde tu o to, ci len a brzdy ale vobec na cele auto.
Takze z aj zasielkovych obchodov som uz vyuzil: czdrafel, autodilykrc, autocentrumm, polske allegro (tu bacha, odporucam len original diely alebo si to dobre preverit, pretoze niektori predajcovia su vychcani a pri nahradach deklaruju jedny a predavaju ine, samozrejme smejdy), a este kopu inych uz ani neviem akych a konkretne brzdy som bral od autodielybk zo ziliny. Jednak mi odpovedali na dopyt a boli najlacnejsi z tych co som nasiel, dokonca lacnejsi nez najlacnejsie ponuky na allegre a okrem bizuterie, pruzinky a pod, mali od ate vsetko. A celkom rozumne odpovedali na maily.
Eshopy maju jedinu nevyhodu, ze si treba chvilu pockat, ale tu ide o to ci kupujes diely az ked ich nevyhnutne potrebujes, vtedy si trosku priplatis za dodavku hned alebo do 24h, asi tak 100 az milion percent, a nie presne to co si chcel, najma nie vyrobcu, alebo si pohladas na eshope a pripadne aj pockas nez niektore veci naskladnia a vyexpeduju, ale zato mas to co chces, mas to lacnejsie ale musis si opravu vopred naplanovat. A to ide len pri tom, ked sa obcas pozries na svoje auto aj inak nez na to, ci ma leskly a cisty lak ;).
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od ozzman »

mechale píše:serus, chcem sa spytat, ze z kade taketo veci kupujete? myslim ohladom brzd :)
kupujeme ich na prekvapenie v predajniach autodielov - po starom - v tzv. mototechnách. Čiže v mäsiarstve, drogérií alebo galantérií nepochodíš. :D Ale aby som k veci ... ja som kupoval v www.carmax.sk, www.elit.sk a pod.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Brzove doštičky - prosim o radu

Příspěvek od ppp »

Carmax nie je zly, ked potrebujes origo ND a potrebujes ich rychlo. Vlastne maju takmer vsetko na daewaky aj na stare, len to nie je uplne najlacnejsie. Ja tam chodim bud ked potrebujem nieco rychlo alebo je to specialita, ktoru inde nekupim.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“