Podložky pod silentblok zadního tlumiče

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Podložky pod silentblok zadního tlumiče

Příspěvek od Tomáš »

Toto téma nahrazuje debatu o zadních pružinách a je takovým malým návodem jak zvednout zadní část karoserie , aniž by se změnila charakteristika pérování a jízdní vlastnosti . Předem upozorňuji , že celá úprava sice není náročná , ale je nutné mít někoho , kdo vytočí podložky na soustruhu a dále pak je třeba sundat pružiny , což je celkem nebezpečná záležitost a mojí variantu se stahovacími popruhy nikomu NEDOPORUČUJI , ale já to takhle prostě dělám už po několikáté na různých autech , hlavně mířít od sebe , taky už mi jednou lítalo péro po garáži ..... ;)
Nejprve je potřeba zvednout auto na hever , povolit kost stablíku a po vystrojení polstrů kufru povolit tři šrouby držící tlumič i s perem , dole na těhlici jsou pak dva velké šrouby a závlačka na brzdové hadičce , která se pak jen bez odpojení protáhne.

Tak první fotka je po vyndání tlumiče
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php ... b307f77431
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

pružiny

Příspěvek od Serpico »

....no Tomáš perfektní foto dokumentace, ten stahovák na péra by pro tebe nejspíš nebyl problém udělat....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Tome, vyfot auto z boku ale cely, dukaz misto slibu :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

Vyzera to podstatne lepsie ako mne teraz...
Este by si mohol tie presne rozmery sem hodit...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

milosh píše:Tome, vyfot auto z boku ale cely, dukaz misto slibu :lol:
To je právě to , co teď nejde , mám před garáží lešení ......
Proto jsem to rozhodil , protože jsem věděl , že stejně nebudu Nubirou jezdit . Snad to bude v sobotu hotový( zateplení fasády - to si mimochodem taky dělám sám ) a vyrazím to někam vyfotit .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomac
Příspěvky: 48
Registrován: sob dub 07, 2007 15:45
Bydliště: Praha 3 - Zizkov

Příspěvek od Tomac »

Jsi pasak, tesim se na nejakou skicu ty zazracny podlozky!

Tom
NUBIRA Wagon 1.6 SX; r.v. 1999
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo tak takhle!tak to je ok nejak me nenapadlo strcit ji primo nad ulozeni.dobrej napad.samozrejme by bylo fajn pokud mas nejakej rozmer abych to nemusel vyndavat a merit.vyrobit snad nebude takovy problem.
jinak fajn a diky
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Kluci , nakreslené to nemám ( to byla akce mého dvorního soustružníka) , ale je to jednoduché popsat . Vnitřní díra je 82 mm , vnější rozměr 142 mm , tlouštka ( moje ) 22mm , ale víc než 25 bych nedával , při vyheverování a např. záměně kol na zimáky pak nebude stačit délka brzdové hadičky vzadu ! - tady to je vidět

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php ... ca6c0f1eb2
Duležitá věc je na straně dosednutí k silentbloku je úkos 4mm po úhlem 45 st. , vyhne se tím náběhu těla silentbloku . Je to vidět - musíš podrobněji koukat

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php ... b307f77431
No a 3díry pro šrouby do kastle , to byl oříšek , už jsem to tu psal jednou v tématu Zadní pera. Nejsou , jak se pochopitelně zdálo po 120 st , ale musí se to fakt vyndat a obkreslit a pak vyvrtat . Ale to nic nemění na tom , že podložky můžeš mít hotový , pak to rozhodíš a akorát na stojanovce vyvrtáš ... Moje varianta je ta odlehčená - tři díry po 120 st . - blbě , pootočeno a nové tři díry dle obkreslení .
Ještě drobnost obě plochy podložky jsem před montáží lehce máznul akryl tmelem - přecejenom nemusí mi lítat bláto do kufru.....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

milosh píše:Tome, vyfot auto z boku ale cely, dukaz misto slibu :lol:
Tak tady to máte :

https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php ... ed459dd727
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php ... ed459dd727
https://www.chevroletclub.cz/album_pic.php ... ed459dd727

A ještě několik poznatků z prvních pár set km s podložkama . Sedí uplně stejně , pocit za volantem se téměř nezměnil , když jedeš sám , je cítit , že je zadek výš , ale nic se nemění , při zatížení rodinkou , je vše jak bylo dřív , akorát to tolik nedřepí na zadku . Ale jedna podstatná věc se změnila dost zásadně , abych se přiznal , upozornil mě na to kamarád , ještě než sem vyjel , takže pak jsem si to jen potvrdil a na vás je uhádnout o co jde ..... tak typujte ;)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Když jede někdo za tebou, tak jeho stěrače v mokru nestíhají...druhá varianta, že něco s výfukem....a třetí varianta, že hůř vidíš dozadu.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Nebo že světla svítí do země...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Jasně...světla ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“