Můj praktický Orlík

Zde můžete představit své miláčky :)

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Můj praktický Orlík

Příspěvek od seidlpav »

Ahoj příznivci CHEVROLETU a modelu ORLANDO zvlášť.

Rád bych přidal k lepšímu několik praktických "vychytávek" které mi cestování s Orlíkem vylepšují. Mám Orlíka jako všestraného pomocníka a to jak na krátké cesty za nákupy, do práce, s dětmi na kroužky tak se nebojíme cest po Evropě. Při koupi na konci roku 2012 jsem zvolil bílou barvu (z čistě praktického důvodu), s dieselem 120kW a manuální převodovkou. Předem odpovím na otázku, proč jsem si některou výbavu nepořídil originál ?...... cena nebo nesplňovala co potřebuji.

Třeba navigace: vestavěné navigace .. krása .. hned je auto o level dále ....ale ... kdo někdy řešil problém s aktualizací, cestou za hranice běžného dosahu map aj. mi dá za pravdu, že krása jednoduché navigace Garmin ... kde vezmete mapu na SD kartě zasunute a aktulizace je hotova .. super .. a to nemluvím o dostupnosti map :)

Více komentáře již vložím v každém příspěvku zvlášť.

Ahoj a hodně KM bez nehod a závad.

Pavel
Přílohy
orlando-color10.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od seidlpav »

Tak navigace....

Hned na začátku mi padla do oka schránka pod rádiem.
Vybral jsem si starší pěknou navigaci GARMIN s dostatečně silnou anténou GPS, která nemá problém fungovat i uvnitř schránky.
Z tvrdých desek šanonu jsem vyrobil rámeček. Napájení z USB je napojeno přes spínač, který odpojí navigaci při zavření schránky.
Vše funguje přesně jak potřebuji... když nevím cestu otevřu schránku, naběhne navigace, nastavím cestu a hurá.....

Jednoduché... funkční a za pár kaček.

;)
Přílohy
DSC_0132.JPG
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od seidlpav »

Vnitřní osvětlení...

Ahoj, hned jak jsem pořídil orlíka jsem si pročítal jak vás trápí osvětlení vnitřních prostorů vozu.
Musím dát za pravdu, že je to opravdu zoufalost. Líbilo se mi řešení s LED jak tady někdo dělal, jen se mi to zdálo zbytečné... tak jsem zapřemýšlel a prohodil modul přední a zadní lampy (musí se protáhnout i příslušné kabílky).... a hle .. možná to takhle mělo být již z výroby.

V předu se rosvítí světlo když se otevřou dveře (volitelně) a osvětlí přední sedačky.. vzadu pak jsou ty dvě čtecí lampičky.

Levné a jednoduché..
;)
Přílohy
IMG_0311.JPG
Vpředu lze přepínat zapnuto/při otevření dveří/vypnuto
Vpředu lze přepínat zapnuto/při otevření dveří/vypnuto
oba moduly mají stejný rozměr
oba moduly mají stejný rozměr
Naposledy upravil(a) seidlpav dne pon pro 30, 2013 10:03, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od seidlpav »

Kuchyň na dovolenou....

Není to sice vlastní doplněk auta ale už to k našemu orlíku patří.
Jako velký vyznavač "kempovací" dovolené bez nutnosti se na někoho a něco vázat, jsem se rozhodl využít nosič kol, který dávám na tažné zařízení.
Prostudoval jsem si nabídku "komerčně" vyráběných boxů a nakonec vyrobil něco vlastního... co přečilo naše očekávání.
(těm kteří mi budou argumentovat, že nemám ATEST.... nepotřebuji je to náklad.. stejně jako naložíte kola, invalidní vozík, tašku s harampádím atd)

Vařič, voda, lednice, příborník, potraviny, hrnce ... vše co ke kuchyni patří. Jen zastavíte a uvaříte si co chcete..

;)
Přílohy
DSC_0008.JPG
DSC_0006.JPG
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od seidlpav »

střešní nosiče nebo hagusy.....

Ahoj, na toto téma jsem kdysi otevřel i vlastní debatu.. bohužel se nesetkala úplně s pochopením a stala se z ní spíše nabídka běžně vyráběných střešních nosičů.
Střešní nosiče této konstrukce mi ale nevyhovují jak svou montáží tak i v případě ponechání na střeše svým hlukem a navýšenou spotřebou. Kdysi to vymyslel již někdo přede mnou :D prostě hagusy .... a příčníky s rychlou montáží. Nemusíte se přizpůsobovat rozteči montážních bodů na střeše a naopak dle povahy přepravovaných věcí máte možnost posouvat příčníky od sebe i k sobě. Nevím co vedlo konstruktéry CHEVROLETU, že na auto jako hrom dají čtyři hloupé odlitky pro montáž pevných střešnch nosičů. Nicméně ... pokud nechcete provést větší zásah do karoserie(nýty pro hagusy), jsou tyto montážní body jedinou možností kde kotvit střešní nosič. A tak jsem to provedl i já.. ovšem po svém ....

Pro výrobu jsem potřeboval 4ks vyřazených hagusů z vrakoviště....
Přílohy
obrddázek.jpg
obrázek-hagusy.jpg
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od tomask »

-i šikovný
Carthell Prg
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od 18lukin18 »

Dobrá to práce -i -i -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od smire666 »

Čumím -i -i -i -i -i
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od TIBI77 »

seidlpav píše:střešní nosiče nebo hagusy.....

Ahoj, na toto téma jsem kdysi otevřel i vlastní debatu.. bohužel se nesetkala úplně s pochopením a stala se z ní spíše nabídka běžně vyráběných střešních nosičů.
Střešní nosiče této konstrukce mi ale nevyhovují jak svou montáží tak i v případě ponechání na střeše svým hlukem a navýšenou spotřebou. Kdysi to vymyslel již někdo přede mnou :D prostě hagusy .... a příčníky s rychlou montáží. Nemusíte se přizpůsobovat rozteči montážních bodů na střeše a naopak dle povahy přepravovaných věcí máte možnost posouvat příčníky od sebe i k sobě. Nevím co vedlo konstruktéry CHEVROLETU, že na auto jako hrom dají čtyři hloupé odlitky pro montáž pevných střešnch nosičů. Nicméně ... pokud nechcete provést větší zásah do karoserie(nýty pro hagusy), jsou tyto montážní body jedinou možností kde kotvit střešní nosič. A tak jsem to provedl i já.. ovšem po svém ....

Pro výrobu jsem potřeboval 4ks vyřazených hagusů z vrakoviště....
Tiez som nad niecim takym rozmyslal :lol:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Maska35
Příspěvky: 421
Registrován: pát pro 09, 2011 23:20
Bydliště: Otrokovice

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od Maska35 »

Vypadáto strašně ta krabice vzadu! Funčknost možná good, ale toto užje moc! Kup si rači caravan, ale nekurvi pěkné auto, sry... Můj názor. M
Honda CBR 954 RR Fireblade
Orlando VCDi 163
Fiat Ducato 2,3 JTD 130
Nissan Juke 1,5 dCI
Blata Origami B1
čajna minibike
sekačka AL-KO :-)
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od seidlpav »

Karavan mam :-), vezmi si karavan a zajed si v srpnu do italie... 40C uvnitr... Varit budes zase venku... Ale diky za nazor...
P
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od 357 »

Účel světí prostředky... Není to sice nijak zvlášť krásný, ale za to velice praktický. Závidím, protože nejsem dost šikovnej na to, abych si něco takovýho vyrobil... :cry:
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od rudla »

seidlpav píše:Karavan mam :-), vezmi si karavan a zajed si v srpnu do italie... 40C uvnitr... Varit budes zase venku... Ale diky za nazor...
P
Do které části Itálie jezdíš :?:
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od seidlpav »

Gargano, Todkansko a Lago di Garda.
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Můj praktický Orlík

Příspěvek od hladolef »

Jestli ta navigace je prakticka,tak bych o tom pochyboval,je umistena moc nizko.
Jestli jedes na dovolenou,a jedes pres Viden,nevim..jesli mas cas se kouknout na navigaci a pustit oci se silnice.
Kdysi jsem mnel, prenosnou navigaci,upevnenou na vetracich a bylo to o drzdku,potom uz jenom na sklo.
Uz jsem to tu nekde psal...aktualizace map tak jednou za pet let.
Přílohy
Nadherna navigace,na orlovi
Nadherna navigace,na orlovi
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Club Cars - Auta členů“