1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

ano. to je ten zazrak. inak v podstate je nahoda, ze som to objavil, pretoze mi to ponukli pri kupe vozidla a v tej euforii z noveho auta som 20 eur navyse vycaloval bez problemov. keby som to mal kupit teraz, mozno by som dost vahal, ci je to hodne tych penazi. medzicasom som uz zistil, ze to hodne je - ocenite to najma pri jazde v dazdivej noci - viditelnost cez sklo je lepsia ako pri dazdi cez den. v noci tie kvapky vobec nevidite stekat po skle.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Reklama
 

Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od luke1 »

Tak jsem to prave objednal, tak jsem zvedav :) Napisu pak zkusenosti az to dojde a napaplam to na sklo.
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od luke1 »

Sajner píše:ano. to je ten zazrak. inak v podstate je nahoda, ze som to objavil, pretoze mi to ponukli pri kupe vozidla a v tej euforii z noveho auta som 20 eur navyse vycaloval bez problemov. keby som to mal kupit teraz, mozno by som dost vahal, ci je to hodne tych penazi. medzicasom som uz zistil, ze to hodne je - ocenite to najma pri jazde v dazdivej noci - viditelnost cez sklo je lepsia ako pri dazdi cez den. v noci tie kvapky vobec nevidite stekat po skle.
Pred asi tydnem jsem to aplikoval a vcera poprve prselo, takze jsem to odzkousel. Pres den je to takove spis srandovni, jak ty kapky utikaji nahoru na strechu a uvazoval jsem jestli nejsou treba sterace mene rusive nez pozorovani tech kapek, ale detem se to moc libilo :o) Pak jsme ale jeli ve tme a to byl teprve zazitek... vubec jsem nepoznal ze prsi, ve tme fakt nejsou ty odtekajici kapky vubec videt, takze clovek jede bez steracu v desti a kdyby nebyl dest slyset, ani nepoznam ze prsi :D

Takze timto Sajnerovi diky za perfektni tip a doporucuju jednoznacne i ostatnim -i (Byt to neni uplne levna zalezitost, s dopravnym cca 500 Kc)
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

luke1 píše:
Sajner píše:ano. to je ten zazrak. inak v podstate je nahoda, ze som to objavil, pretoze mi to ponukli pri kupe vozidla a v tej euforii z noveho auta som 20 eur navyse vycaloval bez problemov. keby som to mal kupit teraz, mozno by som dost vahal, ci je to hodne tych penazi. medzicasom som uz zistil, ze to hodne je - ocenite to najma pri jazde v dazdivej noci - viditelnost cez sklo je lepsia ako pri dazdi cez den. v noci tie kvapky vobec nevidite stekat po skle.
Pred asi tydnem jsem to aplikoval a vcera poprve prselo, takze jsem to odzkousel. Pres den je to takove spis srandovni, jak ty kapky utikaji nahoru na strechu a uvazoval jsem jestli nejsou treba sterace mene rusive nez pozorovani tech kapek, ale detem se to moc libilo :o) Pak jsme ale jeli ve tme a to byl teprve zazitek... vubec jsem nepoznal ze prsi, ve tme fakt nejsou ty odtekajici kapky vubec videt, takze clovek jede bez steracu v desti a kdyby nebyl dest slyset, ani nepoznam ze prsi :D

Takze timto Sajnerovi diky za perfektni tip a doporucuju jednoznacne i ostatnim -i (Byt to neni uplne levna zalezitost, s dopravnym cca 500 Kc)
som rad, ze som dobre poradil. a pockaj par mesiacov - chvalit to budes az potom, ked si odskusas, ze nemusis tu vrstvu kazdu chvilu obnovovat, ale naozaj to drzi dlhe mesiace. pisu tam, ze 12 mesiacov alebo 20000 km. ja som pred 3 dnami daval novu vrstvu po 7 mesiacoch a 23000 km. nebolo to potrebne kvoli tomu, ze by to uz nefungovalo, ale nemam garaz, takze to musim aplikovat vonku. a o chvilu budu uz velke horucavy a nemohol by som dodrzat odporucanu teplotu aplikacie.
a este sa mozes tesit na zimu - namraza ide dole jedna radost :-)

P.S.: mojim detom sa kotulajuce kvapky tiez velmi pacia... :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Boeing737 »

Z netu o filtroch :!:

Prvou a najdôležitejšou vecou je samotné zváženie kúpy dieselového vozidla. Je všeobecne známe, že dieselový motor nemá zmysel kupovať, ak sa väčšinou jazdí po meste, či na krátke trasy. Dvojnásobne to platí v prípade vozidla vybaveného DPF filtrom. Pri krátkom mestskom jazdení sa robustnejší dieselový motor ani poriadne nezohreje, v tomto zohrievacom režime má nielen vyššiu spotrebu, ale aj menej dokonalé spaľovanie zmesi ako v prípade prevádzkovej teploty, čo vyúsťuje k rýchlejšiemu zaplňovaniu DPF filtra. Keď sa k tomu pripočíta časté nedokončenie regenerácie z dôvodu vypnutia motora, na problém s DPF filtrom je zarobené. Z uvedených skutočností teda vyplýva, že ak často jazdíte na krátke trasy alebo v prevažne mestskej premávke, potom si dieselové vozidlo a obzvlášť nové, ktoré je z povinnosti vybavené DPF filtrom nekupujte.

V prípade vozidla vybaveného DPF filtrom majte oči a uši nastražené. Drvivá väčšina vozidiel totiž o prebiehajúcej regenerácii nijak zásadne neinformuje. Ak sa rozsvieti kontrolka (informácia) systému DPF, treba konať, keďže filter je nutné vo veľmi krátkom čase zregenerovať, inak hrozí regenerácia len servisným zásahom. Hroziace zapchatie DPF filtra je väčšinou spôsobené niekoľkonásobne nedokončenými regeneráciami. Je teda dobré ak je vozidlo vybavené palubným počítačom. V prípade prebiehajúcej regenerácie (najmä pri bezaditívnych DPF filtroch) dochádza k zvýšeniu spotreby paliva (dodatočným vstrekovaním), čo sa prejaví na niekoľkonásobne (2-4x) zvýšenej okamžitej spotrebe paliva. To znamená, ak pri nejakej rýchlosti jazdíte za cca 6 litrov, na čas regenerácie môže táto hodnota vyskočiť na 15-20 litrov. Citlivé uši rozpoznajú prebiehajúcu regeneráciu aj podľa iného zvuku motora (jemné hučanie) , resp. správania sa motora (cuknutie a pod). Ak predsa len vnímavý vodič spozoruje začatie regenerácie filtra (pomalšia odozva motora, hrubší chod), je veľmi dôležité nechať prebehnúť regeneráciu filtra pri čo najideálnejších podmienkach (ustálená jazda na v trvaním min 10 lepšie 15-20 min). Nevhodné je podtáčanie motora, prerušovaná jazda, ale aj zbytočné vytáčanie. Práve pomalšiu reakciu na stlačenie akcelerátora, cukanie či hrubší chod motora mnoho vodičov rieši pretúrovaní motora v očakávaní, že proces urýchlia a všetko bude OK. Omyl. Tým že vodič motor pretúruje, vyhodnotí riadiaca jednotka situáciu ako nebezpečnú pre bezpečnosť premávky a okamžite ukončí regeneráciu filtra, aby vozidlo malo čo najlepší výkon.

Dôležitým faktom je nevypínať motor počas prebiehajúcej regenerácie. Ak teda zistíte podľa vyššie uvedených skutočností, že regenerácia prebieha, predĺžte si jazdu až do jej skončenia. V prípade častejších prerušení totiž zaplňujú filter nespálené zvyšky sadzí. Systém sa následne snaží častejšie spúšťať regeneráciu, čím sa zbytočne spotrebúva palivo a predlžuje tepelné zaťaženie výfukového systému. Častá prerušovaná regenerácia samozrejme vedie aj k výrazne zníženej životnosti samotného DPF filtra. Nesmieme zabudnúť ani na fakt, že v prípade bezaditívnych systémov dochádza pri regenerácii k malému prieniku zbytkovej nafty do motorového oleja. Niekoľkonásobne prerušená regenerácia je teda hlavnou príčinou nadmerného riedenia motorového oleja naftou, čo výrazne zhoršuje prevádzkové vlastnosti oleja a niekedy spôsobí aj jeho nadmerné množstvo.

Počas regenerácie sa odporúča udržovať motor medzi 2000-3000 otáčkami. Neodporúča sa zbytočne motor vytáčať alebo trápiť v nízkych otáčkach. V prípade starších vozidiel vybavených DPF filtrom nie je vhodné nechať vozidlo bežať vo voľnobežných otáčkach. Odporúča sa (napr. počas kolóny) umelo zvýšiť otáčky miernym pridaním plynu alebo zapnutím elektrických spotrebičov (klimatizácia, vyhrievanie zadného skla, vyhrievanie sedadla, audio…). Najmodernejšie systémy si už vedia poradiť aj samé a úmerne zvýšiť voľnobežné otáčky motora. Po skončenej regenerácii, ktorú vnímavejší motorista spozná, je vhodné s vozidlom ešte pár minút jazdiť z dôvodu schladenia DPF filtra a výfukového potrubia. Ako je známe, počas regenerácie dochádza k výraznému nárastu teploty v systéme DPF a výfukového potrubia, čo v prípade okamžitého vypnutia môže viesť k poškodeniu plastových častí, ale výnimkou nie je ani poškodená elektronika (snímače, káble) či niektoré mechanické komponenty. Obzvlášť v lete sa teda odporúča pár minút jazdného prievanu, ktorý pomôže schladiť horúce časti na prijateľnú úroveň.

V prípade motorov vybavených DPF filtrom platí pravidlo nejazdiť s minimom paliva v nádrži. Treba si uvedomiť, že takéto vozidlo spotrebuje viac paliva ako motor bez DPF, takže v extrémnych prípadoch (státie v kolóne) sa môže palivo rýchlo minúť. Taktiež v prípade aditivovaných DPF filtrov (koncern PSA) je dávkovanie aditíva do nádrže až po prekročení určitého množstva dotankovaného paliva (cca 10 litrov), preto je dôležité tankovať naftu vo väčších množstvách, najlepšie aspoň po 1/3 nádrže.

Veľmi dôležité je používanie motorových olejov ”low SAPS“ alebo “low ash”, čo v slovenčine znamená, oleje s nízkou produkciou popola. Detailné informácie pre konkrétne vozidlo sú uvedené v návode na použitie, resp. ich poskytne autorizovaný servis. Obyčajne spĺňajú tieto oleje normu ACEA C1, C2, C3, alebo majú priamo na obale uvedené, že sú vhodné pre dieselové motory vybavené DPF filtrom.

Na životnosť DPF filtra nezanedbateľne vplýva aj kvalita paliva. Pri spaľovaní nekvalitnej nafty dochádza k zvýšenej produkcii nespálených zvyškov, čo vedie k rýchlejšiemu zanášaniu DPF filtra. Netreba zabúdať, že s kvalitou paliva úzko súvisí aj životnosť a stav vstrekovacej sústavy.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Joztar »

nic co by sme uz davno nevedeli :) ked ludia prestanu kupovat naftaky a bude prevaha benzinakov tak si chuji z EU vymyslia nejaku super eko normu aj pre benzin a narvu ten filter aj tam :(
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od 357 »

Von úplně stačí ten Start/Stop...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Boeing737 »

Joztar píše:nic co by sme uz davno nevedeli :) ked ludia prestanu kupovat naftaky a bude prevaha benzinakov tak si chuji z EU vymyslia nejaku super eko normu aj pre benzin a narvu ten filter aj tam :(
Ok,ale zakladatel vlákna sa pýtal,ako funguje ten filter.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od 357 »

Zachytí ty sračky a nepustí je ven... :D
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Laco71 »

V marci uplynie 1 rok od zakupenia Chevroletu Orlando,

moje podstatné skusenosti su obsiahnuté v tejto diskusii na autobazare eu

http://forum.autobazar.eu/chevrolet-orl ... 49069.html

S autom som veĺmi spokojný. :D :PP: :o)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“