1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

Uplynul jeden rok od kupy Orlanda a tak som sa pokusil zosumarizovat svoje skusenosti a postrehy. Ak som na niektore aspekty zabudol, tak mi ich prosim pripomente a mozem to doplnit. Rozdelil som to cele na niekolko sekcii, aby sa v tom lahsie orientovalo.

Pohodlie
Mozem hodnotit iba pohodlie sofera, pretoze inde nesedim. Ale v tomto smere som velmi spokojny - nohy mi netrpnu a nemam ani problem s chrbticou. Vydrzim soferovat niekolko hodin a z auta nevystupim polamany.
Vyhlad z vozidla je v poriadku. Trosku sice zavadzia lavy stlpik, no tento musi byt sirsi aj kvoli pevnej ocelovej klietkovej konstrukcii karoserie. Zadne okna, vratane kufroveho su sice mensie, no vsetko vynahradza parkovaci senzor a velke zrkadla, vdaka ktorym je cuvanie absolutne bez najmensich problemov.
K pohodliu by som este pridal aj stierace, ktore ale vyrazne odskusane, najma pri vyssich rychlostiach, nemam. Pouzivam totiz na prednom skle dvojzlozkovy nano nater, takze mam "tekute stierace". Tento nater vydrzi velmi dlho, posledny som robil pri 15000 km a teraz mam 36250 a stale funguje bez problemov. Pri rychlosti nad 70 km/h stierace nezapinam vobec.
Dobrym napadom je panoramaticke zrkadlo, ktore je mozne vyklopit a sklopit. Zo servisu mam ale taku informaciu, ze ludom sa casto lame mechanizmus, ktory zabezpecuje vyklapanie. Neviem to posudit, pretoze od kupy vozidla mam zrkadlo vyklopene a nehybem s nim vobec - vobec to neprekaza vo vyhlade, takze moja rada je - nechajte to vyklopene a nic sa vam nezlomi.
Vyraznu vycitku ale mam k dojazdu okien smerom nahor. Dole idu, ale hore vobec - naozaj nerozumiem, nad cim konstrukteri uvazovali, ked to takto pustili do obehu. Ak je to umysel, tak by som chcel poznat dovody a ak je to nahoda, tak vystupna kontrola stoji vo fabrike za prd.

Jazdne vlastnosti
Velmi dobre. Nemam ziadne vyrazne pripomienky, okrem toho, ze pri nerovnej ceste by ju mohlo byt "citit tichsie", ale to nie je nedostatok, skor subjektivne konstatovanie. Najvyssou rychlostou som isiel 182 km/h - viac som sa uz bal. Kazdopadne som ale stale mal pocit, ze by dalo viac, keby som chcel. Aj pri tejto rychlosti som v kabine takmer ziadny vyrazny hluk nepocitoval. Brzdi bez problemov - na druhej prehliadke po 30000 km bolo oblozenie zodrate ani nie z polovice.
Pneumatiky sa deru vpredu viac - rozdiel oproti zadnym je cca 2 mm. Deje sa tak aj na letnych Michelinoch a aj na zimnych Vredesteinoch.
Riadiaca paka chodi lahko a presne - ja som s nou sice na zaciatku mal trochu problem, ale to iba preto, lebo som predtym jazdil na automate a viazla suhra medzi lavou nohou a pravou rukou :-).

Motor
Velmi tichy, startovanie bez najmensich problemov na prvykrat. Jeho tichost najlepsie dokumentuje kamaratova otazka, ked si do auta sadol - to je diesel, ved ho takmer nepocujem?
Pri druhej servisnej prehliadke bol na spodnej casti motora spozorovany jemny olejovy film, technik skonstavoval, ze ak by sa to zvacsovalo, tak by tam vymenili tesnenie, ale to by vraj zo dva dni trvalo, takze zatial som to neriesil - uvidim po tretej prehliadke.

Interier
Velmi sympaticky. Mne osobne sa velmi paci stredova konzola. Auto som kupoval v aprili 2011, ked uz vonkajsie teploty boli v pohode, no s prichodom zimy sa zacali ozyvat plasty. Ked som rano sadol do auta, plasty vrzgali velmi. Vrzganie sa ale ozyvalo iba z oblasti spodnej casti stredovej konzoly - presne miesto sa mi ale lokalizovat nepodarilo. Ked sa interier kurenim vyhrial, tak vrzganie prestalo. Zaujimavostou je, ze vrzganie sa neozyvalo pri jazde po rovnej hladkej ceste, vibracie motora teda nan nemali vplyv.
Leskly cierny pas je velmi pekny, vytykam mu vsak prave tu lesklost, ktora zapricinuje velmi neprijemne odrazanie slnecneho svetla a ani polarizacne okuliare prilis oku neodlahcia. Je pravdou, ze na tomto pase ostavaju odtlacky prstov dost viditelne, no na druhej strane sa ho velmi nema kto dotykat, pretoze spolujazdec sedi a neobchytkava palubnu dosku. Odtlacky pri ovladacich tlacitkach su sice castejsie, no kedze je to oblast, ktora sa uz vodicovi neleskne, nie je ich velmi vidiet a nevadia. Trochu viac mi vsak pri odraze slnecneho svetla vadil znak Chevrolet na volante - konkretne ide o jednu malu striebornu plosku na tomto znaku, ktora je na lavej strane. Slnecne svetlo na nu dopada pod takym uhlom, ze sa to velmi neprijemne odraza priamo do oci. Tento problem som vyriesil nalepenim maleho kuska ciernej folie na tuto plosku a odrazene slnecne luce ma uz neoslepuju. Esteticky to vzhlad znaku ani volantu nenarusilo.
S prachom na palubnej doske problem nemam - pouzivam na cistenie tekutiny s nano casticami a prach sa usadzuje len velmi velmi minimalne - po 4 zimnych mesiacoch, kedy som vnutrajsok auta necistil vobec, tam bolo asi tolko prachu ako po tyzdni v aute, ktore takuto ochranu palubnej dosky nema.

Exterier
Moj nazor je, ze Orlando sa vam bud velmi paci alebo jeho vzhlad povazujete za skaredy. Mne sa pacilo hned ako som v novinach prvykrat uvidel jeho fotku a nic sa na tom zatial nezmenilo. Pacia sa mi najma hranate tvary, pretoze sa tym Orlando odlisuje od vsetkeho ostatneho, co v tejto kategorii jazdi na cestach. Mojmu vkusu nevyhovuju vozidla, ktore tvoria "obluk" od prednej masky az po zadny naraznik. Hranaty tvar a velke zrkadla by logicky mali sposobovat velky aerodynamicky hluk - paradoxne toto pri Orlande vobec neplati, a aj preto povazujem celkovy dizajn za skvelu pracu. Zrkadla by sa vsak mohli dat sklopit trosku lahsie - musim ich dost silno zatlacit, aby sa sklopili.

Variabilita
Druhy aj treti rad sedadiel mi vyhovuju tak ako su vyrobene a nemam k ich variabilite ziadne negativne pripomienky.
Vyklapanie druheho radu je v pohode, uvolnovacia packa by vsak mohla ist lahsie - niekedy sa neprijemne akoby zasekne a mam pocit, ze ju zlomim. V takom pripade pomoze jemne pohybanie sedadlom.

Objem kufru
Je pre mna dostatocny - predtym som jazdil na vozidle Opel Astra Caravan a pri nalozeni rovnakeho mnozstva batoziny do Orlanda mi v kufri ostalo dost miesta na dokladanie dalsich veci, keby som to potreboval. Astra pritom uz bola plne nalozena a nedalo sa tam pridat nic. Je pravou, ze pri obsadeni auta 7 osobami neostane v kufri takmer ziadne miesto, no na druhej strane je tiez pravdou, ze 7 ludi sa vacsinou nevezie na velku vzdialenost a nie je potrebne mat objemnu batozinu.

Zavady
Zavady sa nevyskytli ziadne. Stalo sa asi dvakrat, ze mi svietila chybova hlaska Code 82, no po kontrole v servise bolo skonstatovane, ze ziadna zavada na vozidle nie je a po resetovani sa chybova hlaska uz neobjavila. Este doplnim, ze hoci svietila chybova hlaska, na vozidle som nespozoroval ziadnu zmenu jazdnych vlastnosti.

Spotreba
Aktualna celkova priemerna spotreba je 7,5 l. Ide o celkovu spotrebu od prveho sadnutia do auta az po dnesny den - takze rok a 1 tyzden jazdenia. Spotreba nevychadza z udajov palubneho pocitaca, ale je vypocitana na zaklade realne natankovaneho paliva a odjazdenych kilometrov, ktorych je teraz 36250. Jazdim priblizne z dvoch tretin na dialnici, zvysok su cesty prvej triedy a mesto.
Najnizsiu spotrebu som dosiahol pri jazde z Zell Am See do Nitry. Prvych cca 100 km jazdy bolo po ceste prvej triedy so spotrebou 4,9 l, nasledovala uz iba jazda po dialnici az do Nitry. Palubny pocitac v Nitre oznamil celkovu priemernu spotrebu 5,9 l. V aute sa viezli dve dospele osoby a dve deti, kufor plne nalozeny dovolenkovou batozinou, rychlost na dialnici bola cca 115 km/h. Tuto trasu som umyslne isiel s cielom dosiahnutia co najnizsej spotreby, preto som rychlost tomuto podriadil.

Rezerva
Skoda, ze drziak rezervy nie je standardne dodavany s novym vozidlom. Kazdopadne na tu sprejovu napln na defekty som sa nespolahol a kupil som si drziak a nahradne koleso. Kupeny drziak mal iba jeden pevny uchyt, no podla mojho nazoru postacuje.

DPF filter
Dlho mi trvalo, kym som pochopil jeho fungovanie a aj tak si nie som isty, ci to presne viem aj teraz. Za problem Orlanda povazujem absenciu signalizacie zaciatku a konca vypalovania filtra. Kontrolka sa totiz rozsvieti iba ked je filter uz uplne zaneseny a predchadzajuce cykly vypalovania sa nepodarili. Toto sa mi stalo viackrat, ked som niekolko dni pouzival vozidlo iba v meste. Chybou tiez je, ze v navode k vozidlu nenajdete k tomuto v podstate nic. Spomina sa tam napriklad, ze ked sa kontrolka rozsvieti, je potrebne vypalit filter. No nespomina sa, co znamena, ked kontrolka blika a zaroven kazdych cca 5 minut vyda 4 pipnutia za sebou. Nikto to nevie ani v servise. Tiez sa tam nespomina, ze vypalovanie sa nespusti, ak svieti palivova rezerva. Pre niekoho, kto vozidla s DPF filtrom pouzival v minulosti toto problemom byt nemusi, no pre mna to problem je (podotykam, ze Orlando je moje prve nove vozidlo a zaroven prve naftove vozidlo, ktore som mal). Pri poslednej navsteve servisu mi poradili, ze vypalovanie sa zacne iba ak nesvieti rezerva a zaroven jazdim rychlostou nad 50 km/h - dovtedy som si myslel, ze staci udrzovat vysoke otacky a vypalovanie zacne.

Ako ochranu pred kradezou vozidla som si dal nainstalovat system ZEDER, podla mojho nazoru najlepsiu mechanicku ochranu vozidla na trhu.
Naposledy upravil(a) Sajner dne úte dub 24, 2012 22:58, celkem upraveno 4 x.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Reklama
 

Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od lord_maxx »

Moc hezky napsané.

Doufám, že se za rok budu moci do tohot tématu také aktivně a pozitivně zapojit.

Ten design, ten je prostě super. Taky se mi auto od prvního pohledu líbilo a stále líbí ...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Poky Ul »

Sajner moc hezky a dobře napsané po tolika km co už máš je vidět že Orlando nebude vubec špatné auto a to je -i -i -i -i :PP:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

Poky Ul píše:Sajner moc hezky a dobře napsané po tolika km co už máš je vidět že Orlando nebude vubec špatné auto a to je -i -i -i -i :PP:
to mi povedali aj v servise, ze take dobre auto v rukach davno nemali. oni tam maju aj citroeny a o tych este dobre slovo nepovedali.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Poky Ul »

Tu recenzi bys mohl napsat i sem určitě by to hodně lidí uvítalo -i -i :idea: http://moje.auto.cz/
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od jindrous »

pouzivam na cistenie tekutiny s nano casticami a prach sa usadzuje len velmi velmi minimalne


- můžeš prosím napsat který konkrétně výrobek na ten prach používáš?díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

jindrous píše:pouzivam na cistenie tekutiny s nano casticami a prach sa usadzuje len velmi velmi minimalne


- můžeš prosím napsat který konkrétně výrobek na ten prach používáš?díky
jasne. pozriem to a zajtra napisem
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od peterv »

Na Fabii som raz použil nejaký sajrajt (=tekute stierace), voda síice bola z okna krasne sfukovaná, ale stierače sa stali nepoužiteľné - poskakovali po skle a vrzgali.
Ale nechám sa presvedčiť a počkám si na presný názov vyrobku od Sajnera :D
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

na celne sklo pouzivam toto:
http://www.nanoaditiva.sk/produkt,nano-autosklo
naposledy som to aplikoval koncom septembra, ked som mal najazdenych cca 15000 km a funguje to stale aj teraz. ziadne vrzganie stieracov, prave naopak - moj pocit je, ze idu po skle lahsie.

na plasty kokpitu pouzivam toto:
http://www.olejshop.sk/autokozmetika/vn ... -efektem-/
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od luke1 »

peterv píše:Na Fabii som raz použil nejaký sajrajt (=tekute stierace), voda síice bola z okna krasne sfukovaná, ale stierače sa stali nepoužiteľné - poskakovali po skle a vrzgali.
Ale nechám sa presvedčiť a počkám si na presný názov vyrobku od Sajnera :D
Koupil jsem pred casem ty tekute sterace a fakt je to o nicem...nepoznal jsem zadny rozdil...asi se spis podivam po tom samem co pise Sajner
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

luke1 píše:
peterv píše:Na Fabii som raz použil nejaký sajrajt (=tekute stierace), voda síice bola z okna krasne sfukovaná, ale stierače sa stali nepoužiteľné - poskakovali po skle a vrzgali.
Ale nechám sa presvedčiť a počkám si na presný názov vyrobku od Sajnera :D
Koupil jsem pred casem ty tekute sterace a fakt je to o nicem...nepoznal jsem zadny rozdil...asi se spis podivam po tom samem co pise Sajner
ja som si najprv myslel, ze to bude daka hovadina a nebude to fungovat. ale ak sa to spravne aplikuje (to znamena aj dokladne ocistenie skla cistiacim mliekom, ktore je sucastou balenia) a aj teplota skla bude cca tych 15-25 stupnov, tak to dobre chyti a drzi dlho bez problemov.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od luke1 »

Skoda ze na tom shopu neni videt presny nazev nebo vyrobce...chtel jsem pohledat jestli jde uplne to same koupit i v CR...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od Sajner »

luke1 píše:Skoda ze na tom shopu neni videt presny nazev nebo vyrobce...chtel jsem pohledat jestli jde uplne to same koupit i v CR...
moj nazor je, ze keby si ich kontaktoval, urcite by sa naslo riesenie. ja to nekupujem sice u nich, ale mozno by to vedeli poslat aj do CR.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
golias
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2012 20:52

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od golias »

tady to by mělo bý ono, alespoň podle toho videa http://www.adusservis.cz/autokosmetika/ ... a-autoskla
Orlando 2.0VCDI LTZ AT. Bílá.
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: 1 rok s Orlandom - uzivatelska recenzia

Příspěvek od luke1 »

golias píše:tady to by mělo bý ono, alespoň podle toho videa http://www.adusservis.cz/autokosmetika/ ... a-autoskla
Vypada to, ze to je fakt ono, ale Sajner jiste potvrdi...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“