Orlando recenze

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando recenze

Příspěvek od inza »

No spíš mě zarazilo že tě někde něco tlačí - proto jsem se ptal...

Polohu pro sebe jsem si v Orlandu samozřejmě našel :) a nic netlačilo... a doufám že tlačit nebude (a že nebudu muset někde tlačit Orlando)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Další recenze - srovnání dvou těžko srovnatelných...

http://www.autanet.cz/autonews-test-for ... lando-1094

...ale docela pěkný
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Jen drobné postřehy z dalšího provozu a doplnění mojí "recenze".
Samozřejmě stále porovnávám se svým dřívějším autem (Mondeo kombi 2001)...

Neberte nic vyloženě jako zápory a klady - ani to tak nebudu řadit nebo odlišovat - pouze jako konstatování!

Zapínání pásů na sedadlech druhé a třetí řady - zámky pásů (v sedácích) jsou uchyceny volně - hůř se zapínají děti v autosedačkách, mondeo mělo zámky na kovovém držáku a pásy se daly lehce zapnout jednou rukou.
Mondeo mělo nastavitelné bederní opěrky v opěradlech, celkově pohodlnější mi ale zatím přijdou sedačky v Orlandu, jsou měkčí na povrchu, celkově ale příjemně tuhý, bederní oblast je taky dobře tvarovaná.
Podsvícení přístrojů a ovladačů - k tomu nemám odpovídající komentář, vyblitě zelený v Mondeu s tím nesnese srovnání - moc se mi to v Orlandu líbí!
Volant - příjemná velikost, víc by mi vyhovoval kruhový průřez věnce, zatím mi trochu klouže (snad se omaká...). Co se týká el. posilovače - nebyl jsem nikdy příznivcem přeposilovanýho řízení, ale docela mi to tady sedí.
Loketní opěrka - není úplně ideální - pro neutrál, 1, 3, 5 dobrý, pro 2 a 4 trochu nevhodná poloha, mondeo má lepší...
S předešlým bodem trochu souvisí schránka u ruční brzdy - moc pěkná, ale co do ní budu dávat zatím nevím - CDčka se tam bohužel nevejdou (kam s nima?)
A s předešlým bodem zase souvisí rádio s USB a AUX - jasně, odpadá starost s CDčkama... Rádio - pro mě osobně jedniča s hvězdičkou, naprosto dostačující, snadno ovladatelný, "mute" taky dobrý!
Motor - zatím ho moc nestresuju, ale když se člověk nebojí trochu vyšší spotřeby (teď jsem aktuálně na 8,1) a malinko vyššího "hluku", tak to i celkem jede (chce to tak 4.000 ot.), kdybych se ale držel kontrolky "shift", tak budu do kopců snad tlačit...

Celkově velká spokojenost, parádní pohodlí, problém nemám ani moc s výhledem (vzhledem k nízkým oknům a širokým sloupkům).

Mimochodem, nevíte někdo, co platí na kuny - objevil jsem včera v motoru kuní šlápoty, kur.. jedny chlupatý!

P.S.: další nové postřehy dodám brzy...
Naposledy upravil(a) dadif dne stř srp 03, 2011 21:41, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
Marlboroman
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 25, 2011 13:18
Bydliště: Kadaň

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Marlboroman »

Marlboroman píše:Super poznatky...když jsem to teď četl, ještě mne napadlo, zda by někdo mohl změřit rozmery (s/v) otvoru pro nakládání když se otevřou pate dveře.
Předem díky
Marlboroman
Bude nekdo prosim tak hodny a zmeri to? :) Potrebuji ten udaj kvuli moznemu nalozeni kocarku pro dvojcata :)
Bohuzel se ted nemam sanci dostat nikam do Chevroletu a ten udaj jsem nikde na netu nenasel :(
Dekuji
Marlboroman
Chevrolet Orlando 2.0 VCDi 120kw; LTZ White - 2012-....
Honda Civic 5D 2.2 i-CTDI 103kw; Black - 2008-....
Daewoo Lanos 1.5 - 1999-2010
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Hodnoty převzatý ze stránek http://www.vybermiauto.cz/porovnavac

až budu mít chvilku, tak to schválně přeměřím...


Průchodnost kufru na šířku max. - 106 cm
Průchodnost kufru na výšku max. - 74 cm
Šířka kufru min. - 104 cm
Výška dolní hrany kufru min. - 74 cm
Objem kufru udávaný výrobcem - základní - 458 l
Hloubka kufru min. - 30 cm
Délka pro zavazadla max. - 216 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná - 99 cm
Délka kufru ve výšce podlahy max. - 100 cm


Tak přidávám ještě foto s rozměry, které jsem naměřil já, hodnoty s "až" znamenají při krajních polohách opěradel druhé řady (jsou nastavitelná).
Přílohy
IMAG0292.jpg
IMAG0292.jpg (229.35 KiB) Zobrazeno 3924 x
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Jožan »

Mrchy kuny jsem tam měl už první noc-okamžitě jsem mazal na pumpu a koupil spray na kuny,stačí postříkat a hotovo.Od tý doby tam nevlezly.Postřik vydrží prý půl roku.
A co se týče kočárku pro dvojčata tak mám PegPerego Duette SW,děti jsou za sebou-ne vedle sebe a vejde se tam v pohodě,ještě ho musím kurtovat aby tam nelítal.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
Marlboroman
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 25, 2011 13:18
Bydliště: Kadaň

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Marlboroman »

Super prace. Mockrát díky.
Chevrolet Orlando 2.0 VCDi 120kw; LTZ White - 2012-....
Honda Civic 5D 2.2 i-CTDI 103kw; Black - 2008-....
Daewoo Lanos 1.5 - 1999-2010
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Orlando recenze

Příspěvek od naky »

Na kuny ma kamos v motoru nejakej ultrazvukovej pipak co jim vadi, prej to elekrtiku vubec nezere a vydrzi to nafurt. Kdybych mel kunu v okoli, tak si to asi taky poridim. Jakmile chcipne motor, tak se to aktivuje.
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Díky moc, o pípáku jsem taky slyšel, ale zkusím zatím ten sprej...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Orlando recenze

Příspěvek od vasek »

Odpuzovač kun prodává třeba:
http://new.e-conrad.cz/odpuzovac-kun-sestaveno.k115290 za 1090,-- Kč -i
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Ještě pár postřehů...

Otevírání a zavírání oken už se tu taky diskutuje v souvislosti s automatickým dojezdem dolů a nahoru - já mám naštěstí u předních oken dojezd oběma směry, u zadních jen dolů. Co mi ale proti Mondeu trochu chybí, je ovládání oken pomocí dálkového ovládání na klíči. Vyvažuje to alespoň vychatávka v podobě časové prodlevy po vypnutí zapalování i vyndání klíče, kdy jde ještě s okny po nějakou dobu manipulovat.
Ještě ke klíčkům - zamykání / odemykání - pořád mačkám opačný tlačítko, u forda to je tak nějak naopak...
Co mi bude chybět v zimě, to je el. vyhřívání předního okna - je mi ale jasný, že tahle typická fordovská záležitost není zrovna rozšířená a že to bych chtěl už asi moc.
Trošku mě mrzí absence denního svícení (propagační materiály ho zmiňují, asi nepřesný překlad...). Zajímalo by mě, jak funguje u verze LTZ automatické rozsvěcování. To ti, kdo LTZ mají, musí nakonec stejně zapínat světla ručně, když musíme svítit pořád, ne? Nebo jak to je?!
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Hamin »

dadif píše:Ještě pár postřehů...

Otevírání a zavírání oken už se tu taky diskutuje v souvislosti s automatickým dojezdem dolů a nahoru - já mám naštěstí u předních oken dojezd oběma směry, u zadních jen dolů. Co mi ale proti Mondeu trochu chybí, je ovládání oken pomocí dálkového ovládání na klíči. Vyvažuje to alespoň vychatávka v podobě časové prodlevy po vypnutí zapalování i vyndání klíče, kdy jde ještě s okny po nějakou dobu manipulovat.
Ještě ke klíčkům - zamykání / odemykání - pořád mačkám opačný tlačítko, u forda to je tak nějak naopak...
Co mi bude chybět v zimě, to je el. vyhřívání předního okna - je mi ale jasný, že tahle typická fordovská záležitost není zrovna rozšířená a že to bych chtěl už asi moc.
Trošku mě mrzí absence denního svícení (propagační materiály ho zmiňují, asi nepřesný překlad...). Zajímalo by mě, jak funguje u verze LTZ automatické rozsvěcování. To ti, kdo LTZ mají, musí nakonec stejně zapínat světla ručně, když musíme svítit pořád, ne? Nebo jak to je?!

U LTD mám různé polohy na čudlíku světel a mám furt zapnuto na ,,AUTO´´ takže už nemusíš nic přepínat.jediné přepnutí musíš udělat v noci,když chceš dát dálková světla.Jinak s Orlem jsem zatím maximálně spokojen :lol:
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

No a jaký světla ti teda svítí na polohu "AUTO" za bílýho dne a jaký za tmy? Pořád všechno? Potkavačky i koncový?
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Jožan »

Poloha AUTO je jen proto aby jsi se nemusel o světla starat,rozsvítěj se sami a svítí potkávačky.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

No to já se u LT+ taky starat nemusím, po nastartování se mi světla taky rozsvítí (potkavačky, koncovky) i v poloze "0", proto mě smysl polohy "AUTO" dost mate. Chápal bych to v případě, že bude mít auto světla pro denní svícení (ať integrovaný nebo zvlášť), že by na polohu "AUTO" za bílýho dne svítily pouze světla denního svícení a za šera se to automaticky přepnulo na potkavačky a koncový.
Pravě proto mi to zatím nějak není jasný...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“