elektrika, poistky...

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

elektrika, poistky...

Příspěvek od LordMMX »

Kolegovia mám nasledovný problém...

pár dní dozadu som spozoroval na nessí, že mi nezamkýna pravé zadné dvere keď stlačím diaľkové. central proste zamkne všetko okrem tých dverí...

a včera mi vyhorela poistka el. okien... neriešil som, lebo veď občas sa stane... ale po výmene mi ju doslova roztopilo keď som okná vysunul. a aby toho nebolo málo, central mi prestal ísť úplne...

Any ideas čo to môže byť? nerád by som zhorel niekde po ceste do práce alebo za priateľkou


Obrázek
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od Serpico »

...mrkni na servomotorek jestli vůbec maká zapoj si ho na baterku a podívej se na kabely jestli není upadlý, uhnilí konektor plus a nevysí, to vše uvidíš po demontáži tapecírunku dveří, radím jako mizerný elektrikář proto to zvládneš taky.
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od Vypravca »

Alebo pozri prechodku zo stlpika do dveri. Tam sa to zvykne zalomit.
Natiahni nove kable od stlpika, alebo od poistiek az po konektor vo dverach.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od LordMMX »

diky kolegovia, zatiaľ som to riešil tak že som jednoducho motorček odpojil. išlo mu to veľmi ťažko keď som chcel zavrieť okno. namazal som koľajničky ,ale zatiaľ som do toho ešte nepichal lebo nemám už ďalšiu 30ku poistku po ruke momentálne.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od ppp »

To bola 30A ? Lebo podla farby plastu to vyzeralo na 15A.
Mozes skusti na skusku namiesto poistky zapichnut na chvilku drot ale hruby, ci sa bude zahrievat ak ano, tak by som to tipol na zly kontakt alebo zlomeny drot v poistkovej skrinke. Len opatrne s tym, radsej si priprav vedro vody na hasenie :). A samozrejme ten drot len na chvilu pod dozorom ci sa bude zahrievat a nie nastalo namiesto poistky. Pripadne ak mas merak na 30A tak skus zmerat prud tecuci poistkou. Nechce sa mi verit zeby 30A takto roztopilo poistku len stratami v poistke, pretoze ta by na to mala byt stavana. Preto si myslim, ze problem je v poistkovej skrinke alebo v nekvalitnej poistke. Napriklad na skodovky sa predavali namiesto klasickych keramickych poistiek len akesi smejdove plastove nahrady ktore sa tiez topili a tym sa zdeformovali a stratili kontakt uplne.
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od michal.sk »

...ten drot a kybel s vodou... - to je rada na nezaplatenie.... ty si vyuceny kuchar?
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od ppp »

Cital si vobec co som napisal? A cele?
Ja viem ze ked to bude citat blbec tak moze skutocne vyhoriet, ale kvoli blbcom snad toto forum neprenechame len na montovanie spatiacich doplnkov na auto.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od Serpico »

...jsem sice mizerný elektrikář a dle ppp " blbec " ale strkat tam silnější drát a zkoušet jeho ohřátí to je kravina, stačí vyměnit pojistku správné hodnoty

a proto, mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od Vypravca »

PPP to az tak zle nemyslel. Napisal tam ze namiesto poistky tam treba dat A-meter a zistit aky prud tam preteka.
Ono to co napisal treba precitat cele.
Aj ked ten drot je otazka par sekund. Das drot, zapnes klucik. Vyskusas ci to ide a chytis drot ci nie je horuci. Za 2-3sekundy ti auto nezhori.
A co sa jedna o poistky. Tak PPP ma pravdu. Niektore sa roztavia same prechodom prudu. Mam aj ja taku skusenost. Na ohrev okna sa mi roztiekla uplne. Dal som druhu a drzi az do teraz.

Ono treba citat vsetko a nie vytrhnut veci z kontexu. Preto asi reagoval ako to napisal.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od LordMMX »

aj 30ka poistka tam skapala za pár sekúnd, je problém v kabeláži niekde za palubovkou ale ja som sviňa lenivá (popravde riešim zdravie teraz a ešte popritom keď trošku vládzem prerábam byt) takže sa mi nechce kvôli tomu rozobrať polku nessíííí ... čiže spolujazdcové dvere sú odpojené a zatiaľ je kľud.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od michal.sk »

...A čo ten parazit zastrčený pod pätnástkou? Ak máš takýchto (príp. skrytých) profi inštalácií v aute viac, tak Boh s tebou...
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od LordMMX »

s tým som doteraz nemal najmenší problém, je to LED podsvietenie. ober minimálny (menší ako má žiarovka v osvetlení)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od ppp »

moje reakcie netreba brat prilis vazne, som lahkonasieraci :)

nikdy som nestudoval poistkovu skrinku, teda ci ta odbocka z 15 ktoru si vsimol michal.sk je spred alebo spoza poistky, ak spoza tak ok, ak spred, tak to nie je dobre, poistky nie su kvoli spotrebicom ale kvoli porucham na spotrebicoch a kabelazi. Aj velkost poistky nema mat suvis s odberom spotrebica ale so zatazitelnostou kabla za poistkou, ak sa meni za poistkou typ vodica, tak vzdy podla toho najmenej zatazitelneho, tak aby pri pripadnom skrate nezacal kabel horiet skor nez vyhori poistka. Aj keby ten vodic co zacne horiet bol az v samotnom spotrebici. Niekedy to sice nie je mozne, ale treba vychytat aspon tie najvacsie rizika. Napriklad 5mm led zhori uz mozno aj pri nejakych 200mA ale riziko to nie je, lebo zhori podobne ako poistka.

Aj ked ja sam som dost neporiadny. Este mam v aute "docasnu pokusnu" cokoladu na stahovackach. Ale mam ju aspon istenu. Uz ale planujem toto leto jej nahradu za nieco ine, asi fastony v krabicke na doske plosnych spojov akurat tie nezabrania prepolovaniu. konektory so zamkom ktore sa nedaju prepolovat naopak nemaju dostatocnu zatazitelnost.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od LordMMX »

kabel je spoza poistiek a ešte cestou k ledkám to istí 5A poistka :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
filkocalc
Příspěvky: 19
Registrován: pon bře 05, 2012 11:50

Re: elektrika, poistky...

Příspěvek od filkocalc »

caute, mozno trochu offtopic, ale mozno mi niekto poradi, neviem ako u Vas, ale po vypnuti motora rucicka ukazujuca mnozstvo paliva v nadrzi ostane na mieste, co je asi normalne, zaujimalo by ma ci sa da nejak ten kabel od nadrze nejakym sposobom prepojit, aby po vypnuti motora aj tato rucicka klesla dole
Daewoo Nexia 1.5 DOHC 16V GTX - seda metaliza
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“