Športový vzduchový filter

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Peter S
Příspěvky: 89
Registrován: ned bře 19, 2006 21:08

Športový vzduchový filter

Příspěvek od Peter S »

Potrebujem meniť svoj papierový filter, ale všimol som si že dostať športové univerzálne bavlnené filtre za pár sto korún - priamo na nasávaciu hadicu. Snáď to nebude oproti nejakým super značkovým filtrom rozdiel - je to predsa iba bavlna. Už tu vidím príspevky tých, čo vysolili tisíce za kus bavlny, že to je veľký rozdiel...
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Rozdíl je ve kvalitě materiálu. Značkové filtry jako KN nebo GREEN (Miloši...) jsu z kvalitnějšího materiálu, dají se častěji prát, mají lepší vzorek, takže nepropustí tolik bordelu dovnitř... Navíc celá kontrukce filtu je pevnější, takže nehrozí, že by se teplem kroutil nebo tavil (to už jsem také viděl)...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Peter S
Příspěvky: 89
Registrován: ned bře 19, 2006 21:08

Příspěvek od Peter S »

Úžasné...Doteraz som o tom nemal potuchy...Ale vážne, čo za rozdiel môže byť na kuse zaolejovanej bavlny???
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Peter S píše:Úžasné...Doteraz som o tom nemal potuchy...Ale vážne, čo za rozdiel môže byť na kuse zaolejovanej bavlny???
Uz je to na netu popsany 100x, ale rozdil poznas kdyz oddelas seriovy filtr a misto nej na tu rouru navliknes puncochu a projedes se, lepe receno zkus si zabehat par km s papirovym pytlikem na hlave a pak s bavlnenym trickem pres oblicej, v cem se ti bude lepe dychat? ;) 8)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Asi takový rozdíl, jako je například v kvalitě triček nebo jakéhokoli jiného textilního zboží. Co ti na to mám říct... Není tričko jako tričko a přitom je to pořád bavlna... :roll:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Peter S
Příspěvky: 89
Registrován: ned bře 19, 2006 21:08

Příspěvek od Peter S »

Miloshi, ty si to nepochopil, také blbiny sú predsa jasné. Pýtam aký môže byť medzi kusom zaolejovanej značkovej bavlny Green alebo KN a univerzálnym kusom zaolejovanej bavlny za pár sto korún. Podľa mňa je to iba tá značka, za ktorú zaplatíš 4 x viac, tá bavlna je rovnaká...
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Peter S píše:Miloshi, ty si to nepochopil, také blbiny sú predsa jasné. Pýtam aký môže byť medzi kusom zaolejovanej značkovej bavlny Green alebo KN a univerzálnym kusom zaolejovanej bavlny za pár sto korún. Podľa mňa je to iba tá značka, za ktorú zaplatíš 4 x viac, tá bavlna je rovnaká...
aha, ja sem pred chvili prisel z odpoledni, tak uz mi to trosku nemysli :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Peter S
Příspěvky: 89
Registrován: ned bře 19, 2006 21:08

Příspěvek od Peter S »

Ivan, všetky tričká sú z Číny. Sú prípady že tričká z toho istého závodu v Číne sí objedná európska firma, ktorá ich predáva ako značkové za 10 x viac, ako tie isté "neznačkové" tričká.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Peter S píše:Miloshi, ty si to nepochopil, také blbiny sú predsa jasné. Pýtam aký môže byť medzi kusom zaolejovanej značkovej bavlny Green alebo KN a univerzálnym kusom zaolejovanej bavlny za pár sto korún. Podľa mňa je to iba tá značka, za ktorú zaplatíš 4 x viac, tá bavlna je rovnaká...
Viz moje odpovědi výše.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Peter S
Příspěvky: 89
Registrován: ned bře 19, 2006 21:08

Příspěvek od Peter S »

No a ešte som kdesi na nete čítal, že prvým pravidlom nízkej spotreby je čistý filter. Teda tá zaolejovaná bavlna by mala znížiť aj spotrebu, keďže kladie omnoho menší odpor.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Neřekl bych že jde o odpor, ale o velikost, protože tím se do sání dostane více vzduchu... a s tou spotřebou - no, to je hodně diskutabilní...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Peter S
Příspěvky: 89
Registrován: ned bře 19, 2006 21:08

Příspěvek od Peter S »

No veď atmosférický tlak neovplyníš a je takmer stabilný (ak mu nepomôžeš napr. náporom vzduchu). Teda ak športový filter kladie vzduchu menší odpor, dostane sa ho tam viac. Ale zároveň samotné sanie vzduchu stojí motor menej mechanickej práce.
Peter S
Příspěvky: 89
Registrován: ned bře 19, 2006 21:08

Příspěvek od Peter S »

Tak dnes som kúpil a namontoval veľký dvojkónusový filter Tuningage za závratných 650 Sk. :D Vybral som si veľký filter (stačil by aj na 3-liter), pretože aj po predaji Nexie si ho chcem nechať a teória hovorí, že čím väčší filter tým lepší prietok vzduchu a dlhší interval čistenia. Vrazil som to priamo na koniec nasávacej hadice môjho 16 V, žiadny kit. Do hadice som vyrezal dieru a strčil tam vzduchový snímač. Ešte porozmýšľam o prísune chladného vzduchu - ale ten vraj nemá byť príliš chladný, lebo potom vlhkosť kondenzuje v celom saní až k motoru.
Zvuk je decentne športový, o tých pár koní naviac mi ani tak nešlo (aj keď sa môžu hodiť) - hlavne očakávam aká bude spotreba.
Zanesený papierový filter zvyšuje spotrebu o 10%, ten môj starý filter mal nalietaných najmenej 25 000 km. Takže teraz pri rovnakom štýle jazdy čakám tak o 5 -10 % nižšiu spotrebu, poniektorí údajne vykazujú aj 15 % zníženie spotreby - pri dnešných cenách benzínu to poteší...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Paráda, pak nám dej vědět...!

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Odpovědět

Zpět na „NEXIA“