DPF - kontrolka

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Aneoid
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 22, 2016 21:54

DPF - kontrolka

Příspěvek od Aneoid »

Zdravím všechny. Mám Captiva 2.0 VCDI rv 2009 a furt mi bliká kontrolka filtru pevných částic. Co to prosím znamená? Když se rozsvítí na furt, tak je mi jasný, že asi probíhá vypalování, ale když furt bliká, jsem nikde nevycetla. Prosím info. Děkuji
Reklama
 

Marek_LTZ
Příspěvky: 12
Registrován: pon zář 30, 2013 22:08

Re: DPF - kontrolka

Příspěvek od Marek_LTZ »

Dobrý den, svítící nebo blikající kontrolka znamená, že se několikrát za sebou nepodařilo dokončit regeneraci filtru během jízdy ( z řady důvodů - ať už jste jela krátkou trasu, nízké otáčky, .... ) a teoreticky by jste měla jet, dokud kontrolka nepřestane blikat = regenerace se dokončí. To nemusí být vždy v reálu ihned proveditelné, ale zkuste to prostě projet, trochu delší trasu, kde by se dalo jet tak, aby motor byl pokud možno po většinu času nad 2 tis. otáček. Mě to klidně regeneruje i 30 minut než to přestane blikat, tak Vám přeji, ať se to vyčistí co nejrychleji.
Aneoid
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 22, 2016 21:54

Re: DPF - kontrolka

Příspěvek od Aneoid »

Marek_LTZ píše:Dobrý den, svítící nebo blikající kontrolka znamená, že se několikrát za sebou nepodařilo dokončit regeneraci filtru během jízdy ( z řady důvodů - ať už jste jela krátkou trasu, nízké otáčky, .... ) a teoreticky by jste měla jet, dokud kontrolka nepřestane blikat = regenerace se dokončí. To nemusí být vždy v reálu ihned proveditelné, ale zkuste to prostě projet, trochu delší trasu, kde by se dalo jet tak, aby motor byl pokud možno po většinu času nad 2 tis. otáček. Mě to klidně regeneruje i 30 minut než to přestane blikat, tak Vám přeji, ať se to vyčistí co nejrychleji.


Děkuji vám moc za vyčerpávající odpověď. Provedu dle instrukcí tady. V manuálu jsem totiž nic nevycetla. :D
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“