Občas neodbrzdí pravé kolo

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
3dclub
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 13, 2015 21:14

Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od 3dclub »

Zdravim , mám problém z matízkem. Dneska jsem jel a začalo neodbrzďovat pravé kolo. Dělá to jen občas. Hodil jsem to na hever a ni se nehlo , pak jsem kousel popojel a bylo to dobrý , pak zase nic. :/
Nevíte někdo co s tím Díky
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od kesko »

Bude treba rozobrať a vyčistiť ako predne strmene a vodiace čapy, tie aj premazať, a vzadu zhodiť bubny a vyčistiť a skontrolovať brzdové valčeky. Časom sa to zanesie od prachu z obloženia. V predu treba vyčistiť aj miesta kde sú uložené tie vodiace pliešky na platničky.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
3dclub
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 13, 2015 21:14

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od 3dclub »

a nemůže být chyba v hlavním brzdovém válci ?
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od kesko »

Pravdepodobne nie. Ak je to predné, je možné že je prasknutá prachovka na vodiacej tyčke. Kým to nerozoberieš tak je to len hádanie. V sekcii Matiz by o brzdách malo byť niečo popísané. Skús pozrieť.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od Mikeš »

Ne nemůže :D
Udělej co kesko radí.
Taky můžou bejt ucpaný hadice.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
3dclub
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 13, 2015 21:14

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od 3dclub »

a kdyby byly ucpaný hadice , tak jí jen odpojim od třemenu , připojim a pak odvzdušnim ?

Stejně to s největší pravděpodobností skončí v servise..
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od Richard »

já bych to spíš viděl na zatuhlý, nebo zarezavělý pístek třmenu, pokud bude pístek orezlý je třeba ho vyměnit a s ním i to těsnění v třmenu...... zkus sundat třmen a opatrně vytlačit píst šlapáním na pedál - bacha nesmí ti vystřelit ven ! pak stáhni tu prachovku a hned uvidíš jak na tom pístek je...... vše očistit zkusit máznout např. glycerínem a natlačit píst zpět do třmenu..... pak pořádně očistit a namazat ty vodící trny aby se třmen volně pohyboval....... mělo by to být OK
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
3dclub
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 13, 2015 21:14

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od 3dclub »

Tak auto bylo v servisu , bylo promazáno , něco vyměněno já zaplatil 1000 Kč najezdil 20km a opět neodbržduju jupíííííííí :D :D :D
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od kesko »

Chcelo by to zistiť čo presne premazali a vymenili. Dalo by sa vylúčiť čo je funkčné. Na Lege pomohla až výmena piestikov a gumičiek. Vodiace čapy chodii ľahko.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od slidil »

3dclub: Ty voe, za 2500,- jsem udělal generálku brzd na Sparkovi. :D

Na 80% to bude přidřenej hlavní píst ve třmenu, zbývajících 20% dávám na špatnou brzdovou kapalinu.
Nejsi někde ze severních čech, že bych ti to "u kafe" opravil. :mrgreen:
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
3dclub
Příspěvky: 9
Registrován: sob čer 13, 2015 21:14

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od 3dclub »

Bohužel nevím co tam za ten litr udělal , auto jsem si nevyzvedával já , ale prej to promazal a něco vyměnil.. jo a dělá to až při delší trase přijde mi že do 7km dojedu v pohodě , dál už to celý smrdí :D :D


ps: co jsem koukal do servisky tak zaznam o výměně brzdovky je z roku 2001 , pak nevím jestli jí někdo měnil :/
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od slidil »

Jo, pár kilometrů to trvá, než se destičky zahřejou dost na to aby začali smrdět. :D


Patrně ti jen vyčistili a namazali vodící čepy. Zkontroluj píst na třmenu, jak ti radil Richard...
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Občas neodbrzdí pravé kolo

Příspěvek od Richard »

už jsem psal, sundej třmen a vyšlapáním vysuň píst co nejvíc ven, ale tak aby ještě nevypadl z těsnění ..... pak z drážky u konce pístu odhrň tu prachovku, uvidíš pracovní plochu pístu, musí být zcela hladká, nijak nezkorodovaná, nesmí mít na sobě žádné korozí vyžrané důlky, či nějaké drážky......
pokud na pístu něco takového uvidíš musíš píst vyměnit, samo i to těsnění ( O kroužek třmenu a prachovku)
Když poté co vše funguje šlápneš na brzdu a poté odbrzdíš, musí se pístek viditelně (o cca 0,1mm zasunout zpět do třmenu!!! právě volný pohyb pístku a tlak toho těsnění způsobuje viditelný návrat pístku a tím odbrzdění .....

vyzkoušíš to tak že do třmenu naskládáš podložky v tloušťce podobné tloušťce destiček a koutouče např. u mé Nubiry je to 22mm kotouč a 2x deska po 17mm tedy do třmenu dostat vložku o tloušťce cca 55mm , jasný ?

A pokud se s tím nechceš dělat, kup si novej třmen např. tady: http://autodily.automedik.cz/code/TRW%7 ... 7C0%7C3890 je to levnější než laborovat s opravama ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“