ZADNÍ TŘMEN!!

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

vojtiš
Příspěvky: 19
Registrován: ned srp 24, 2014 22:19

ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od vojtiš »

Kluci mám problém ze zadním pravím kolem, pořád přibržďuje a po delší jízdě je kolo pěkně zahřáté, už několikrát to zkoušeli rozchodit, i desky jsou nové a stále to není ono, neví prosím někdo čím to asi je? dík za každou radu Vojtiš.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Vypravca »

Mozno su chytene vodiace koliky.
Kup ich nove aj s manzetkami. Vnutro riadne vycisti od bordelu.
Koliky potom riadne namaz vazelinou.
Popripade skontroluj ako ide piestik. Strc tam nejake drevo aby ti nevyletel von. A niekto nech ti jemne pribrzdi. Ty len sleduj pohyb piestika. Potom ho zatlac nejakou pakou dnu. Pozri aj pod prachovku, ked bude piestik vysunuty.
Ak ho bude zadierat, tak je aj opravna sada na strmen. Piestik, prachovka, tesnenie.
Ale moj tip su tie vodiace koliky.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Mirdas
Příspěvky: 116
Registrován: ned čer 05, 2011 16:39
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Mirdas »

Jak píše Vypravca... Vyčistit vyndat ten váleček ze třmenu,komplet vyčistit klidně i jemným smirkem,nejlépe koupit tu opravnou sadu na třmeny...já tam dal vše původní ale byla to pakárna tam dát ten váleček přes tu prachovku... Mělo by to být tim já už nevěděl čim to je :D rozebíral sem i buben atd :D a nakonec to bylo třmenem :X
Daewoo Nubira III 1,8CDX 90kw 122koní ----- http://mirdas.rajce.idnes.cz/Nubirka/
Ford Fiesta 1,25 Zetec 55kw
http://fotozigo.mypage.cz/
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Jura »

Taky jsem měl zarezlý pístek ve třmenu. Takže nový třmen (orig. servis mi nedokázal přiznat, že existuje opravná sada a já to sám ještě nevěděl). Byly aplikovaný nový destičky, pakny ručky, kotouče, lanovody. Jenže kolo se hřálo dál, ale o poznání méně. V servisu Chevrolet v nejmenovaném východočeském okr. městě mi opakovaně tvrdili, že je to normální, když se kola hřejou, opakovaně bezvýsledně provedli zkušební jízdu, vyplácal jsem několik dnů dovolený. Postupně byla na moji žádost vyměněna brzd. hadička (aby nebyla zborcená), trubky k zadním brzdám (byly narezlý a mohl v nich bejt bordel), mockrát rozebrán třmen i vodicí kolíky. Kolo se dál hřálo (mělo ale po 30km jízdě jen asi tak o 40 stupňů víc než to levý). Několik mechaniků postupně koumalo a nic nevykoumalo. Už jsem začal mít podezření (a strach), že by mohla bejt chyba někde v ABS. A nakonec taky jo.
Jednou za deště jsem několikrát u nás na kostkovaný silnici z městský rychlosti dobrzdil až do zstavení za rachotu ABS. A od tý doby je kolo OK. Takže byl asi lehce zaseklej nějakej přepouštěcí ventilek v jednotce ABS. Od té doby, tedy cca 5 měsíců, se závada znova neprojevila.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Marous »

Měl jsem totéž ale u levého zadního. Pomůže opravná sada ale s vč. výměny válečku. Já vyměnil jen gumičky (rozpadaly se) protože jsem v tu dobu nic jinýho nesehnal a vydrželo to cca rok, když se to pak opakovalo koupil jsem celý třmen za nějakých 1300,- už se mi to nechtělo řešit a od tý doby pokoj je to něco přes půl roku.
vojtiš
Příspěvky: 19
Registrován: ned srp 24, 2014 22:19

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od vojtiš »

Kdas koupil ten třmen za tak dobrou cenu? to není novej nebo jo.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Jura »

Podívej se na www.autorozvody.cz - z osobní zkušenosti můžu jen a jen doporučit.
Tam koupíš zadní třmen na Lacetti za 1290 Kč a ne jako já idiot v servisu s 30% slevou za 3.000 + 800 práce. A to ještě jakoum službu mi udělali, že to bylo tak levný. Nejradši bych si nakopal řiť...
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Marous
Příspěvky: 32
Registrován: úte srp 17, 2010 19:26

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Marous »

Já ho koupil tady http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-di ... n-bhn1035e ale tenhle eshop nemůžu tak úplně doporučit protože vrácení kauce trvalo asi 3 měsíce. Tvůj by měl mít označení BHN1036e jestli to máš na pravou stranu, ale radši si to ověř ;-)
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Jura »

Kauce, tak to slyším poprvé. Na www.autorozvody.cz třeba o něloik desetikorun dráž, ale bez kauce a v případě potřeby rozumná cena poštovnýho. Naposledy jsem si tam koupil 4l kanystr Shell Helix Ultra 5W-40 za 468 Kč!
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
vojtiš
Příspěvky: 19
Registrován: ned srp 24, 2014 22:19

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od vojtiš »

Díky kluci za rady i odkazy, dnes jsem to dal mechanikovi tak snad zítra budu moudřejší, pak dám vědět jak to dopadlo Vojtiš.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Krtek »

To vám závidim ty lidovky za 2-4 tisíce... Mně když kdysi zarezly zadní brzdy u Soptíka, jel jsem do autorizáku v Čimelicích a byl jsemv tom za 12.... :-(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
vojtiš
Příspěvky: 19
Registrován: ned srp 24, 2014 22:19

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od vojtiš »

Takže díky Juro za odkaz, objednal jsem bohužel ten třmen novej na pravou stranu, doufám že je to myšlené zadní kolo za spolujezdcem?
Uživatelský avatar
BoroX
Příspěvky: 694
Registrován: ned zář 22, 2013 20:40
Bydliště: Bratislava

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od BoroX »

vojtiš píše:Takže díky Juro za odkaz, objednal jsem bohužel ten třmen novej na pravou stranu, doufám že je to myšlené zadní kolo za spolujezdcem?

:o) ak objednávaš ND, vždy je ľavá strana tá, kde sedí vodič, takže máš to objednané správne :PP:
Boris
Chevrolet Aveo 1,4 16V SE Elite, 69kW, 2007, 210 tis km,
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Jura »

Jasně, máš to dobře. Levá strana je ta, kde sedí řidič, pravá ta, kde spolujezdec.
Tak ať jezdí a nezlobí.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: ZADNÍ TŘMEN!!

Příspěvek od Laco71 »

Jura píše:Jasně, máš to dobře. Levá strana je ta, kde sedí řidič, pravá ta, kde spolujezdec. :idea: :idea: :idea:

Preboha !!!
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“