Obrovský rachot

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
lucky007
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 14, 2012 22:20

Obrovský rachot

Příspěvek od lucky007 »

Ahoj lidi, já se vůbec v autech nevyznám, takže prosím buďte shovívaví. Z ničehonic mi na mojem Daewoo Ticu začal příšerně rachotit motor. Ale úplně tak nesnesitelně, že se za mnou každý otáčel. Jenže divné je, že auto jinak jezdí úplně normálně. Nemá ani slabší výkon, nic..... Prostě jakoby se nic nestalo, jen ten nesnesitelný rachot. Jde to přímo z bloku motoru. Netušíte, co to může být a na kolik by mě mohlo stát, aby se to dalo dopořádku? :) Fakt se omlouvám, ale já to mám jako auto na jízdy do školy a to je všechno, co o tom vím...
Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od pejee »

ventily? :D
moje rada - navštiv nějaký servis, stejně s tím sám nic neuděláš
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
lucky007
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 14, 2012 22:20

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od lucky007 »

Ale moje laická logika mi říká, že by to mělo být poznat na výkonu toho auta, kdyby to byla taková fatální závada... nebo ne?
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od pejee »

V jakých otáčkách to klepe? Kolik má auto najeto? Zvyšuje se hluk při otáčkách směrem nahoru nebo je stejný? ..na výkon některé závady vliv mít nemusí
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
lucky007
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 14, 2012 22:20

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od lucky007 »

Motor má tak 133 000 kiláků. A rachotí to pořád, hned jak se nastartuje. Jen když dám nohu z plynu, tak to na pár vteřin přestane a pak to začne dělat znovu. Samozřejmě, že to více rachotí při vyšších otáčkách...
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od conpet »

natoč video -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od pejee »

příčin může být dost, třeba i prasknuté svody od výfuku hned za hlavou, to dokáže dělat dobrý rachot..mě klepalo na felicii víčko od oleje taky hodně nahlas a myslel jsem, že to je z motoru. Video by bylo dobré, aspoň si poslechnout ten zvuk. Možná někdo z kolegů co mají daewoo by ti mohli poradit, ale jistota je to prostě dát do servisu. můžu ti tady vyjmenovat x věcí co by ti tam mohly klepat ale to stejně nepomůže
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
lucky007
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 14, 2012 22:20

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od lucky007 »

Dobře pánové, moc děkuji za rady. Za chvíli škola auto si hraje na orchestr :D Achjo... Já to nahraju na video a hodím na YouTube a mám strach, abych s Dejvem nedojezdil. Je to sice zastaralá kraksna, ale mě naprosto dokonale vyhovovala. Pro studenta, co se chce za pár kaček naučit dobře řídit není nic lepšího :)))
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od kesko »

Musíš nájsť kde to rachotí, ale ak ide normálne, najskor to bude ničo s výfukom. A mohol by si dať do podpisu odkiaľ si. Možno by bol niekde nablízku niektorý z kolegov a vedel by pomocť.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od Woyta »

Zkus trik s gumovou hadici at vis odkud se zvuk bere.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od rastom1556 »

Ja by som to tipol na výfuk.
Mal som odstavenu Ladu asi pol roka na parkovisku. Výfuk, tak zhrdzavel, že po naštartovaní to strelilo no rana ako z dela.
Toľko ľudí som na balkóne nevidel ani nepamätám. Ostala diera vo výfuku, hneď za motorom. Ešte, že to bola posledná jazda na vrakovisko.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Obrovský rachot

Příspěvek od Richard »

Jestli se jedná o ostrý kovový zvuk, jako když mlátíš kladivem, tipl bych to na ojnici nebo pístní čep a pokud se klepání zrychluje spolu s otáčkami motoru je to skoro na 100% tohle....... nesvítí ti kontrolka oleje ? určitě s tím nejezdi !
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „TICO“