zvuk asi prevodovky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
peko007
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 19, 2011 13:24

zvuk asi prevodovky

Příspěvek od peko007 »

zdravim vas mam problem mam tico a vymenil som uz na nom asi vsetko co sa da teraz naposledy som menil motor s prevodovkou...zo zaciatku nic ale asi po 2000 km sa mi objavil zvuk taky vrzgajuci....ako keby ticka z kovu okolo nej nejaky kruzok co sa toci a nieje dobre mazany tak zadrhava-to je len opis toho zvuku ..no a ked zodsliapnem spojku prestane to robi len pri studenom starte po ohriati to nerobi...borci co mi menili motor menili aj olej do prevodovky dali tam 2 litre Castrol EP 80W-90 no teda na papieri je to napisane...co myslite ako mam postupovat asi v prvom radem mrknut ci tam je dost oleja ???
A este dotaz robi to len pri volnobehu pri zabere nic...Menil som aj klinovi....rozvodi su neni este vymenene...
Reklama
 

marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od marianH »

Mám podozrenie na spojku, jej ložisko.

MariánH
peko007 píše:zdravim vas mam problem mam tico a vymenil som uz na nom asi vsetko co sa da teraz naposledy som menil motor s prevodovkou...zo zaciatku nic ale asi po 2000 km sa mi objavil zvuk taky vrzgajuci....ako keby ticka z kovu okolo nej nejaky kruzok co sa toci a nieje dobre mazany tak zadrhava-to je len opis toho zvuku ..no a ked zodsliapnem spojku prestane to robi len pri studenom starte po ohriati to nerobi...borci co mi menili motor menili aj olej do prevodovky dali tam 2 litre Castrol EP 80W-90 no teda na papieri je to napisane...co myslite ako mam postupovat asi v prvom radem mrknut ci tam je dost oleja ???
A este dotaz robi to len pri volnobehu pri zabere nic...Menil som aj klinovi....rozvodi su neni este vymenene...
peko007
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 19, 2011 13:24

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od peko007 »

no kupil som spojkovu sadu nakoniec a dam to vymenit o konci dam vediet ale pre istotu som kupil aj prevodovkove lozisko ...
peko007
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 19, 2011 13:24

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od peko007 »

no vymena spojkovej sady a zvuk stale nemizne takze ma caka vymena celej prevodovky...krasne robim len na auto hehe
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od marianH »

Veľa štastia. A plnú kapsu prajem!
peko007 píše:no vymena spojkovej sady a zvuk stale nemizne takze ma caka vymena celej prevodovky...krasne robim len na auto hehe
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od tulen »

údajne by to malo byť vypínacie ložisko spojky, mne to tiež robilo zo začiatku len pri studenom motore ale teraz mi to robí aj za jazdy a po zošliapnutí spojky to prestane. Ako komplikované je to vymeniť ? resp. demontáž prevodovky
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
peko007
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 19, 2011 13:24

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od peko007 »

no lozisko spojky mi menili teda celu aj lamelu a tanier a nic sa nezmenilo a demontaz prevodovky ma bude stat 2000kc bez dph v Brne...prevodovku som zohnal za 20€...dufam ze bude pojazdna
peko007
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 19, 2011 13:24

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od peko007 »

No opat sa vraciam po dlhsom case s tym zvukom cez leto jesen pohoda ale pri tychto mrazoch sa to zas vratilo a ked zoslapnem spojku prestane nechapem nova lamela lozisko prit tanier vymenena prevodovka a stale ten zvuk nemate napad ze???
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od Woyta »

Lamela nova nebo repas?
Kolegovi s RX8 to delalo neco podobneho. Pak jsme byli zmerit vykon na brzde a zpatky se jelo na lane. Repasovane oblozeni se rozpadlo
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: zvuk asi prevodovky

Příspěvek od palikx »

lozisko v klikovce.
problem je ze si nejsem jistej jestli ho tam tico ma.uz si to nepamatuju.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „TICO“