1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
trebor
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 03, 2010 20:50

1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od trebor »

Zdravím všechny majitele Nexií. Dnes se mi při cestě z Brna na Valachy přihodila následující nepříjemnost. Bez jakékoliv zjevné příčiny se mi najednou za jízdy rozsvítila kontrolka dobíjení a zároveň kontrolka brzd. Při rozsvícení kontrolek se zároveň ozvalo tlumené bouchnutí, u kterého však nemůžu potvrdit, že nepocházelo někde od kola, protože jsme zrovna projížděli po zmrzlých jazycích. Kamarád který jel se mnou taky říkal, že cítí nějaký zápach jakoby se něco pálilo, já jsem ale necítil nic. Každopádně jsem zastavil, podíval se na řemenici, která byla OK a alternátor se točil. Podle světel jsem ale poznal že auto nedobíjí, což se mi pak potvrdilo když jsem dojel domů a zjistil, že napětí na baterii je 11,5V. Zajímalo by mně jakou může mít souvislost kontrolka dobíjení a brzd. Když zatáhnu ruční brzdu, rozsvítí se ta kontrolka brzd ještě o něco intenzivněji. Když startuju, tak kontrolka dobíjení na okamžik zhasne, ale hned se zas rozsvítí. Zítra sundám sání a podívám se na altík, ale jak se ta závada projevuje mám z toho obavu, že to bude komplikovanější. Kdyby vás někoho cokoliv napadlo co by mi mohlo pomoct tak napište. Díky moc předem za každou radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
OConnor
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 29, 2007 20:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od OConnor »

to iste som mal aj ja, vymenili mi diodovy mostik na alternatore, vyslo to na cca 2500,- z demontazou, vymenou, aj zo setkym.. keby som vedel co to je nedam do servisu :D Tiez pri tom svietila kotnrolka rucnej aj dobijania ako tebe a nedobijalo..
Daewoo Nexia GLX sedan 1.5 16V 66kW, r.v.1996, tmavozelená metalíza.
trebor
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 03, 2010 20:50

Re: 1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od trebor »

Dík za radu. Nevěděl by někdo kde se dá ten diodový můstek sehnat? Na internetu jsem našel jenom celý altík za 6000 a víc což mi přijde trochu uhozené...
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: 1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od lemun »

Neviem,kde sa da zohnat,ale myslim,ze v kazdej slusnej predajni autodielov.Alebo druha moznost:kamaratovi to vymenili priamo v servise,oni to vedia zohnat.Bola by blbost,kupovat cely alternator :o)
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: 1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od Serpico »

...celý alternátor originál se nyní prodává okolo 2tis. Kč, tak není co řešit...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
trebor
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 03, 2010 20:50

Re: 1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od trebor »

Takže byl vadný diodový můstek. Nechtěl jsem ten altík sám rozebírat, tak jsem to dal k autoelektrikáři. Vyměnil můstek, ložiska a funguje to. Vymontoval a namontoval jsem si to sám oprava stála celkem 2200Kč, takže jestli se někde prodává alternátor za 2000 tak jsem asi prodělal. Nicméně byl bych rád, kdyby mi Serpico napsal kde viděl tak levný alternátor. Snad tam budou mít i jiné levné díly. Pokud je to origo tak to není vůbec špatná cena. Našel jsem sice alternátor do Nexie za cca 2000, ale to byl Starline a od této značky bych se bál koupit i brzdové destičky, natož tak komplikovanou součástku jako je alternátor. Navíc to nepovažuju za originál. Budu v blízké době dělat rozvody, tak kdybys Serpico věděl kde sehnat levně dej tip...Díky
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: 1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od Serpico »

...jednoduché www.czdrafel.cz a zasílá jinak má prodejnu na Žižkově...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Re: 1,5 16V nedobíjí prosím poraďte

Příspěvek od ]Rebro[ »

...a vieme pricinu preco to "strelilo" ?
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“