Daewoo Matiz, za studena cuká motor,svítí a bliká kontrolka motoru

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Mediman
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 03, 2023 11:58

Daewoo Matiz, za studena cuká motor,svítí a bliká kontrolka motoru

Příspěvek od Mediman »

Zdravím. Děkuji za přijetí a hned se zeptám. Tchán mi prodal svého Matize ,který má najeto pouhých 33000 km. Auto opravdu více stálo než jezdilo. A hned asi 3.den,co jsem s ním začal jezdit do práce se projevila tahle závada. Za studena motor cuká,netáhne a bliká kontrolka motoru.Po pár set metrech kontrolka přestane blikat,už jen svítí a auto víceméně jede.Jen se mi zdá při prudším zmáčknutí plynového pedálu prostě nejede.První jsem vyměnil svíčky a nic. Pak mi to kamarád napíchl na diagnostiku,která nám ovšem moc nepomohla. Napsalo to možnou závadu v elektrice a přívodu paliva. Konkrétní závadu bohužel ne.Děkuji za případné odpovědi a přeji hezký den
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Matiz, za studena cuká motor,svítí a bliká kontrolka motoru

Příspěvek od LordMMX »

Ahoj, vitaj v klube. :)

začni tým najjednoduchším, 100 oktán premiové palivo, spáľ 3-4 nádrže, dovoľ aditívam v benzíne prečistiť palivovú sústavu. pokiaľ nepomôže, treba skúsiť dať prečistiť vstreky alebo ich vymeniť za nové.

ďalej odpoj na pár minút baterku, auto prejde do režimu učenia spôsobu jazdy po pripojení baterky. moja leganza bola po kúpe neskutočne lenivá, teraz je z nej doslova zbraň na kolesách.

okrem sviečok si mohol vymeniť aj káble k sviečkam.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Mediman
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 03, 2023 11:58

Re: Daewoo Matiz, za studena cuká motor,svítí a bliká kontrolka motoru

Příspěvek od Mediman »

Děkuji. Vše vyzkouším
Odpovědět

Zpět na „Ostatní Daewoo modely“