Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Tobola
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 04, 2017 14:51

Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Příspěvek od Tobola »

Dobrý den přátelé, předem se omlouvám za delší text, ale chci vše vysvětlit důkladně abych Vám podal vše potřebné k tomu, abyste mi dokázali poradit. Auto jsem koupil při 60000 km (nyní 120000) a za celou dobu jsem měnil jen střední díl výfuku, jinak vše fungovalo tak jak má (Do oprav nepočítám klasický servis, výměnu oleje, filtrů, kapalin apod.).

V červenci minulého roku začalo vyvádět hrozné věci, za jízdy řekněme na 5 v rychlosti okolo 80km/h auto z ničeho nic chcípne (pedál plynu má stále odpor, ale auto pomalu zpomaluje, až zastaví), v tomto momentě vyskočí zároveň smrtelná ponorka a ŘJ (pravděpodobně) zamezí novému nastartování auta po dobu tří minut. Čas od času si auto, opět si uveďme příklad na 5 rychlostní stupeň v rychlosti 80km/h cukne a pedál na zlomek vteřiny ztratí odpor, avšak hned se zase chytne a auto nechcípne a vesele jede dál (V tomto momentě taktéž vyskočí ponorka, ale hned zase zhasne. Popsal bych tento jev ke špatnému zařazení, ten "cuk" je na pocit úplně stejný).
Je to ještě víc zvláštní protože minulý týden jsem s autem ujel bez mála 1000km bez jediného problému, až v době, kdy jsem se vrátil do Prahy, začalo dělat to samé (Špatné ovzduší? Hihi).

Dnes mi již šestý mechanik řekl a teď cituji:"My takové mr*** neopravujeme a tady bych Vám asi jen poradil, abyste ho hodil ze skály". Zcela upřímně říkám, že jsem byl překvapen a zároveň rád, ono občas trochu upřímnosti neuškodí a tento pán ji měl na rozdávání. Každopádně jsem se rozhodl, že si auto opravím sám, jelikož žádný servis se s tím stejně babrat nechce a pokud něco pokazím, tak to nemění nic na stavu vozidla, v obou stavech je nepoužitelné pro běžný provoz. Nové auto si v aktuální situaci dovolit mohu, ale zcela upřímně nechci riskovat zajíce v pytli a nejsem zcela připraven zbavit se mého Máti, který tak dobře sloužil. Pokud se nezadaří, tak mi nic jiného stejně nezbude.

O co se mi momentálně jedná? Rád bych, pokud by někdo šikovný a ochotný dal dohromady list možných závad, jelikož na diagnostiku je ještě stará zásuvka, tak není jednoduché určit jednu chybu. Z mých šesti návštěv servisu mi bylo řečeno, že je spousta možností které by to mohli dělat, pokud je společně dáme dohromady, postupně vše vyměním až se dostaneme k problémovému dílu.

Ještě připisuji seznam oprav, které napáchali mechanici u kterých jsem to měl a pár kterých jsem udělal já sám.
Svítila mi kontrolka motoru a pískal řemen.
- Vyměnil jsem snímač otáček a utáhl řemen pohonu.
- svíčky jsem měnil minulý rok v únoru.
Auto dělalo výše uvedené a mechanici udělali následující:
- první čtyři nic a jen se v tom hrabali a nic neudělali, za nic nezjištění si 3 z nich naúčtovali poplatek. Jeden z nich vyměnil víčko rozdělovače.
- pátý ustřihl sítko na palivovém čerpadle, které bylo totálně zasrané (Auto jezdilo 3týdny bez problému) a jelikož auto startovalo jen na jednu stranu klíče, otočil mi s kroužkem u zapalování a auto již startuje bez problémů (I momentálně v -8C°)
- šestý mi doporučil hodit auto ze skály

Je možné, že jsem na něco zapomněl, rád informace doplním, stačí říct. Pokud Vás cokoliv napadne, prosím dejte mi vědět a vyzkouším to. Zároveň pokud je tu někdo vlastníkem diagnostiky na starého matize a byl by ochotný mrknout na to se mnou za flašku byl bych moc vděčný. Avšak 2000 jen za hodinovou prohlídku vozu + diagnostiku v autorizáku dávat nebudu. Předem moc všem děkuji a budu rád za jakoukoliv pomoc.

Dodatek: Pojistky jsem měřil a jsou v pořádku. Jsem z Prahy a dost často v okolí Kolína. Benzín neberu na jedné benzínce, avšak auto to dělat dlouhodobě, tudíž by to benzínem být nemělo.

Ještě mě napadlo, není možné, že řemen, který jsem utahoval by byl nějakým způsobem poškození? To by vysvětlovalo to cukání? Může někdo potvrdit/vyvrátit? Děkuji
Reklama
 

vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Příspěvek od vagascan »

SKus autorizak. Po mojej skusenosti s autorizakom uz na nich nedam dopustit.

FANCAR BA.

Prva skusenost - daval som robit neautoriz. servisu skrtiacu klapku - nenastavili mi ju. Oznamili ze sa neda nastavit, treba menit celu klapku.

Povedal som si , ze ozeliem tych 30 - 50 eur v autorizaku a dam tomu poslednu sancu. - 10 min a auto slapalo ako hodiny - samozrejme nastavili skrtiacu klapku cez PC. cena 22 eur.

skusenost 2.
Idem do servisu s tym, ze nieco vybruje - chybu nasli - 35 eur. Oznamili cenu opravy, vymenu dielu.

Suflikanti z dielni by si mi na to ani nepozreli.
Tolko k autorizovanemu servisu.
___________________________________________________________


Skrtiaca klapka?
Lamda sonda? EGR ventil?
Indukcna cievka?
Riadiaca jednotka?
Vaha vzduchu?
Palivove cerpadlo?
Skusal si aditiva do benzinu?
Ako su natom ventily?

Tolko moj amatersky brainstorming. Drzim palce!
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Příspěvek od palikx »

zdravim
koukam ze v cechach je to samej odbornik.
ale k veci.
podobnou zavadu jsem resil na ruznych autech a vzdy to bylo neco jineho
tedy nemuzu uplne urcit to je to u vas.
blby je ze se to deje nepravidelne.
pokud bylo zasrane sitko v nadrzi zacal bych merenim tlaku benzinu v dobe kdy to chcipne.velky vykon maly tlak umiram
pokud bude dobry jeste me napada pricpany vyfuk velky odvod spalin maly otvor ve vyfuku uduseni spalinami.
teoreticky -i kdyz to spis delaji nubiry prehrivani zapalovaci civky
vic me ted nenapada
jen me zajima ktere cidlo otacek jste menil?pokud pisete ze menili vicko rozdelovace tak je tam jen cely opticky modul rozdelovace a s tim mam zkusenosti jen spatne.vsecky co jsem mel a zkusil vymenit nefungovaly.
prijedte za mnou a ja na to prijdu.
diagnostiku mam a pokud tam je chyba tak ji aspon prectu.
a ten krouzek u spinacky to je taky sranda.jinak staci vymenit kabel ketery vede od immo k civce -maji tam vyrobni vadu a nemaji kontakt piny.kabel stoji asi 150 kc a je po problemu.
takze asi tak
P.S civku rozdelovac vstriky a palivovou pumpu mam takze vas to nic stat nemusi
a autorizovany servis na matize uz zadnej neexistuje teda nevim o nikom kdo by to jeste umel
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Tobola
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 04, 2017 14:51

Re: Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Příspěvek od Tobola »

Děkuji Vám oběma za odpověď. Kontaktoval jsem Palikxe SZ a pokud bude souhlasit zastavím se u něj a mrkne se na to, četl jsem zde na fóru samé superlativu k jeho jménu, tudíž to bude asi nejoptimálnější řešení. Potom Vám sem hodím co zjistil, případně co to bylo.
Tobola
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 04, 2017 14:51

Re: Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Příspěvek od Tobola »

A ohledně otázky které čidlo jsem měnil, tak na klikovce.
Uživatelský avatar
kity
Příspěvky: 214
Registrován: sob čer 26, 2010 22:20
Bydliště: KE, BA

Re: Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Příspěvek od kity »

Ahoj,

no jó Palikx je Člověk / Odborník a můj vzor, nikdy nebudete litovat jeho opavu / radu!
A prosím nelezte za zm**ma, jen když jste v ohrožení života...
:D :D :D

P.S.
Keď som si nechal meniť zadné blatníky (vnútorný aj vonkajší),
čakal som na odborníka 18 mesiacov!!! ktorý mi to vymenil, kým som sa dostal na rad...
Opravuje totiž len počas víkendov a dovolenky.
A čakal by som naňho opäť.
Môj matízek je stále úplne funkčná, neskutočne spoľahlivá taška :-)
Daewoo Matiz M100 1999.
Honda PCX 125 model 2021.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Matiz 0,8 37kW 1999 - Chcípá v akceleraci.

Příspěvek od Petr S. »

Na Palikxe se vyplatí počkat. Já u něho servisuju už 10 let a nikdy jsem nelitoval,teda litoval,že namá víc času. :lol: :lol: :lol: Jinak na co sáhne (to zk..ví,teda psát nebudu)to se podaří. Už jsem u něj párkrát byl s nečím co jsem nechápal proč se děje a on vždy jen :hod to ze skály. :lol: :lol: :lol: Za chvíli zmizel pod kapotou a nojo no,vypadlej konektor.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“