únik oleje

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hobol
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

únik oleje

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB Píši po dlouhé době ale nějak nebyl čas a vůle. V tématu Kolko km. jsem psal že jsem měnil gufero na vačkovým hřídeli.. teď napíši co se mi stalo potom. Dal jsem to všecchno dohromady. Zdálo se všechno OK. Druhý den jsem jel do práce (80 km.) Vylezu s auta a hrůza. Olej všuden na kapotě zevnitř na masce, na blatníku na dveřích a celým boku. 0,5 l jsem dolil. Nikde nebylo vidět kde to teče. Domů jsem jej s přestávkama. Večer jsem to rozdělal a zjisti závadu. Když jsem měnil to gufero, tak se rozpadla 1 gomička co drží kryt rozvodového řemene. Tak jsem ji tam nedal. 3 musí stačit.Chyba. Když jsem tam nedal gumičku tak jsem tam nedal i šroubek. ale jsem si nevšiml že dírka pro ten šroubek je durch do hlavy. Když to stálo na místě, tak to neteklo, ale za jízdy v zatáčce to teklo proudem a řemeny to rozházely po celým autě. Gumičku jsem nahradil průchodkou z mlhovky z vleku a šroubky pro jistotu namazal silikonem. Druhý den jsem jel do práce a najednou se rozsvítila kontrolka dobíjení a auto přestalo jet. Asi jsem v tom fofru málo došponoval alternátor a jak byl ten řemen naleptaný od toho oleje,. tak praskl a vlákna kordu se namotaly na kliku pod rozvodový řemen a ten přeskočil. Naštěstí se to nepotkalo. Tak jsem to dělal na silnici. Naštěstí jsem měl s sebou starší řemeny. Ještě štěstí že to bylo v létě a sucho.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „KALOS“