Prosba o radu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
janmar
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 16, 2015 07:16

Prosba o radu

Příspěvek od janmar »

Prosim poradte.Mam 08 Matizka. Vcera som s nim zazil doslova sok. Po 10 km pocas jazdy motor prestal pracovat a ja som musel zastavit rucnou. brzdou.. Asi po 20 min ked trocha vychladol znovu som nastartoval a presiel cca 2 km ked znovu zhasol.Do ciela som mal asi 6 povinnych zastavok. Na spiatocnej ceste a po vychladnuti motora som presiel znovu 10 km,nasledne po 20 min som ho nastartoval a asi po 500m zacal znovu za jazdy prerusovat ale nezhasol a nakoniec sa asi " umudrel" a auto zacalo slapat ako predtym. Tento problem som mal aj pred 5.timi rokmi.Zatial po konzultaciach s dvoma mechanikmi som vzdy dostal vyhybavu odpoved na moznost tej alebo onej poruchy. Bol by som rad ak ma niekto podobnu skusenost o jeho odpoved, dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Richard »

málo informací.....svítil CHECK ? motor úplně najednou umřel, nebo začal např. cukat a pak se ani neudržel na volnoběh ? Je tam všechno , voda, olej, ? Neozývají se z motoru nějaké divné zvuky ? A mimo dotaz, proč zastavuješ ruční brzdou ? normální nožní nejde ? ta přeci funguje i bez motoru, akorát se na ni musí víc šlápnout..... a určitě nemá s poruchou motoru nic společného....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
janmar
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 16, 2015 07:16

Re: Prosba o radu

Příspěvek od janmar »

Jo,motor naraz umrel,vsetko zhaslo. Z motora sa nic neozyva,chladenie v poriadku. Isiel som z kopca po18-ke a pribrzdoval som / bola 50-tka/ potom chcel som pridat plyn a nic - motor nefungoval. Vypol som na rychlo zapalovanie a znovu startoval ale nic a zaroven som musel zatiahnut rucnu brzdu, aby som co najrychlejsie zastal .ps. Vzdy , po zhasnuti motora som sa ihned pokusal o jeho nastartovanie,ale nic a az potom ,ked motor trocha vychladol.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Richard »

Něco by ti měla říct diagnostika..... ale je možné, že to může být nějaké čidlo (občas se stane že po ohřátí přestane fungovat, nebo nějaký kontakt v konektoru, možná i špatná kostra, či kontakt v připojení řídící jednotky...... nakonec může být i ř.j. vadná a v závislosti na teplotě vynechá...... je těžký na dálku bez auta něco říkat či radit, já bych hledal tam kde jsem popsal výše....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Prosba o radu

Příspěvek od Damek »

co tak cievka?
janamajo
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 19, 2015 09:41

Re: Prosba o radu

Příspěvek od janamajo »

Presne rovnaký problém mame aj my. Išla som mojim matizom ako zvyčajne. Po prejdení zákruty som chcela pridať, zrazu všetko zhaslo, nič neklepotalo, žiadne čudné zvuky, len motor zhasol. Bola som v šoku, som začiatočník, takže panika. rýchlo som zastavila. volala muža.
hneď ako motor zhasol, som skušala naštartovať a nič. muž prišiel po 10 min. potom naštartoval. potom pár dní auto išlo a zase motor vypína. včera sme došli do cieľa s 3 prestávkami. Na aute jazdí muž, ja sa bojím.
Tvoj a môj problém sa javí podobný. Už si niečo poriešil?
Jana
janmar
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 16, 2015 07:16

Re: Prosba o radu

Příspěvek od janmar »

Mam dohodnutu diagnostiku ak nieco ukaze, uvidime - ozvem sa.
janmar
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 16, 2015 07:16

Re: Prosba o radu

Příspěvek od janmar »

Pani Janka,dnes som dal auto do opravy. Chcem sa Vas spytat na rok vyroby Vasho auta. Ja mam r vyroby 1999. Som zistil,ze od r. 2001 boli montovane do Matizov rozdelovace bezkontaktove tj. riadiaca jednotka. Mam podozrenie,ze porucha je prave v klasickom rozdelovaci ,/vraj boli tieto casto poruchove./ Ohlaste sa. dakujem.
janamajo
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 19, 2015 09:41

Re: Prosba o radu

Příspěvek od janamajo »

Veľmi pekne dakujem za odpoved. tak veru máte pravdu. my máme ročnik 1998. diagnostika v servise ukazala dve chyby: snimač teploty vzduchu a na chviľu tam blikol rozdelovač. teda takto mi to popisal muž. takže vymenil iba snimač, auto naštartovalo, chvilu prešlo, zdochlo a nešlo naštartovať. potom muž kupil repasovany rozdelovať, namontoval auto chytilo na prvy šup, krasne sme sa odviezli domov, vytešeny. no ale večer sme už nennaštareovali. sklamanie.lanom do servisu. a po meraniach sa zistilo, že novy rozdelovač je pardon na hovno.
takže zase novy rozdelovač, nejaky drahší a auto sme včera testovali. ide :D
automechanik ešte odporuča vymeniť rozvod. remen a nejaky kružok pod motor. tak to ešte potom doriešime.
vy ste ako dopadli?
janamajo
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 19, 2015 09:41

Re: Prosba o radu

Příspěvek od janamajo »

inak aka nahoda.my sme mali auto v servise tiež v pondelok -i
janmar
Příspěvky: 5
Registrován: ned srp 16, 2015 07:16

Re: Prosba o radu

Příspěvek od janmar »

Ano, chyba bola v rozdelovaci- napaleny karbon. Vymenila sa vrchna cast rozdelovaca,kable a zapalovacia cievka a auto znovu fachci.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“