Prasknute rozvody

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
dikomix
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 03, 2015 12:57

Prasknute rozvody

Příspěvek od dikomix »

Zdravim nadsencov.
Nakolko sme pozabudli po kupe na vymenu rozvodov (mysleli sme ze boli menene), po asi necelom roku to jedneho dna nevdrzali a praskli. Motor je tympadom cely zniceny.
Aky silnejsi motor, z akeho auta/motorky, by bolo mozne don vpratat? rozmyslal som ze ked ho uz davat dokopy, tak sa snim aj trochu pobavit a zlepsit mu vykon.
Ak by ste niekto aj mali na predaj nejaky dobry motor, poslite mi prosim SS s cenou.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Prasknute rozvody

Příspěvek od Kristian_PM »

Cawko, odporúčam opraviť tento motor, čo sa ti podarilo pokaziť. Ak má 150-200 tisíc kilometorv za sebou, okrem toho čo je na tom obrázku odporúčam aj vymeniť piestne krúžky. A ak sa ti nechce robiť (je to dosť roboty), tak o napasovaní iného motora (následná KO, výmena TP, STK, EK a neviem čo ešte...) ani neuvažuj, to je sci-fi :(

*Inak, čo to je za Matiz, koľko má km a aký r.v.?
Přílohy
0000.jpg
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
dikomix
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 03, 2015 12:57

Re: Prasknute rozvody

Příspěvek od dikomix »

Je to rok 1999, 0,8 objem, 37kW, najazdenych ma myslim okolo 120000.
Mozno tam dat iba motor 1.0 z matiza, to by nebol az taky zasah a mohlo by to uz byt trochu zaujimavejsie.
Kazdopadne, ak sa s tym nezacne coskoro nic robit tak sa znici. uz stoji myslim asi od novembra na parkovisku.
Najradsej by som aby este niekomu posluzil, a napadlo to kolegov v praci, ze ho trochu vylepsit, ked uz by sa opravoval a trochu ma to navnadilo:)
No ked to ma byt fakt moc zlozite tak do toho urcite nepojdem, pripadne urcite nie sam.
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Prasknute rozvody

Příspěvek od Kristian_PM »

Aha, tieto naše klasické Matizy I (cca 1998-2001) sa montovali len a len s motorom M-TEC 0.8 kód F8CV. Až v roku 2002 do faceliftovaného Matiza II sa začali montovať okrem M-TECu (ale vylepšeného o zapaľovanie riadené počítačom a nie rozdeľovačom) aj motory S-TEC 1.0 kód B10S1 (takisto bez rozdeľovača).

Myslím si, že by bude troška problém v prvom rade vôbec nájsť jednolitrový motor do Matiza. Teraz to píšem len čiste teoreticky, ale pozri si túto ruskú príručku, je v nej detailne popísaný aj jednoliter, ktorý má podľa knihy (ak tomu dobre chápem - azbuku neovládam) aj iné prevodové pomery, teda prevodovku.

Kód: Vybrat vše

http://www.mediafire.com/download/oebneni9t98mmd6/daewoo_matiz_ru2.zip
Podľa mňa by to bolo úplne super, keby dáš do starého Matiza veľký novší motor, len obnášalo by to určite výmenu: motor, prevodovky, ECU, imobilizér, kľúče, zámky, asi aj budíky (*zdá sa mi, že je iné čidlo rýchlosti?)...a ja neviem ešte čo.
Přílohy
003.jpg
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasknute rozvody

Příspěvek od JRD McLAREN »

..jo ..
poslana SZ .. -i

ak ten remen nepraskol vo vysokych otackach, tak sa to stretnut nemuselo...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
dikomix
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 03, 2015 12:57

Re: Prasknute rozvody

Příspěvek od dikomix »

No stalo sa to bohuzial na dialnici, takze tam to asi schytalo toho dost... kazdopadne, uvidime. Diky moc za infosky.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“