Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Vili.s
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 26, 2010 00:04

Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od Vili.s »

Ahoj kluci, zatuhnul mi po dlouhym stani na aute zadni pravej buben a ted to tahne kolo zakously za sebou a ja nevim, jak to rozhybat! zkousel jsem to omlatit palici - samotnej buben i s nasazenym kolem, zkousel jsem jezdit cik cak, zkousel jsem jezdit dopredu dozadu a nic! auto mi stoji na sydlisti kilometry daleko od garaze, tak mi poradte, jak v techto podminkach rozhejbat kolo? o podvalu atd. nechci slyset :-) Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od lomngi »

Keď je to zadné koleso tak vedsine prípadoch pomôže len veľké kladivo. Treba rozbyť bubon a urobiť brzdy a kúpiť nové
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od Mirin »

lomngi píše:Keď je to zadné koleso tak vedsine prípadoch pomôže len veľké kladivo. Treba rozbyť bubon a urobiť brzdy a kúpiť nové
Proč takovou prasárnu? Možná by stačilo povolit matku co drží buben,odbrousit ty dva kolíčky co drží pakny a stahovákem by to mělo za tepla jít. Kladivem se může pokřivit osa a bůhví co ještě ,kolíky stojí pakatel.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od ppp »

Nemam tico ale je velmi pravdepodobne, ze na brzdovom stite spod auta bude mozne najst nejaku zaslepku, za ktorou bude diera umoznujuca povolit pakne v priade ze sa kusol bowden napriklad. Mozno by to slo nejaou pevnejsou tyckou alebo skrutkovacom aj ak prihrdzaveli pakne k bubnu. Ja som si takto ulahcoval zlozenie bubna ked som zle zalozil pruzinu bowdenu na nubire a pakne sa uz nestiahli.
Taka jednoducha prasiarnicka v pripade prihrdzavenych pakni je nacuvat prudko do obrubnika. To mi pomohlo v zime, ked mi primrzli pakne k bubnu.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od lomngi »

Tak to skús. a keď nie tak vieš poslednú možnosť
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od MACHINE »

...mne se jednou taky zakouslo zadný kolo, jenom to nebylo po dlouhém stání. Problém byl v tom, že se mezi čelisti a buben dostaly piliny, ktoré utvořily takovou lepivou hmotu a úplně to zalepily dokopy...dát dolu buben není tak těžké, takže by to bohlo jít...je potřeba dát dolů kolo, pak sundat krytku matice na osi (já to dávám dolů s dvěma tenkýma šroubovákama, kterými krytku vypáčím)...no a pak dát dolů závlačku a odkroutit matici (francouzák 21/22)...jednoduchý...no a pak buben táhnout k sobě...mně to šlo v pohodě, muselo by to být moc zakouslý, aby to takhle nešlo dolů...každopádně bych to zkusil, není to nejak moc náročný na čas ani na nářadí...já jsem akorát nedávno tohle dělal, tak si to pamatuji...obě zadní kola mi trvala tak zhruba půl hodiny...a potřebuješ jenom hever, francouzák 21/22, dva malý šroubováky, kombinačky na vyrovnání závlačky...
Přílohy
...ten černý maglajz mi zalepil čelisti...je to asi změs pilin a prachu z brzd a nějak se to zmíchalo do takový lepivý konzistence...
...ten černý maglajz mi zalepil čelisti...je to asi změs pilin a prachu z brzd a nějak se to zmíchalo do takový lepivý konzistence...
Snímka016.jpg (236.49 KiB) Zobrazeno 2982 x
danny29
Příspěvky: 72
Registrován: pát zář 02, 2011 14:03
Bydliště: Kosice, Slovensko

Re: Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od danny29 »

Ahoj,pomohol si mi velmi s tou fotkou, nakolko sa chystam menit zadne loziska na mojom "ferrari".
Este jedna otazka?Musim odpajat brzdy, ked chcem vymenit lozisko???
Cital som viacero postupov na nete ale nikde sa o tom nepisalo ze by trebalo odpojit brzdy.Dufam ze to zmaknem rychlo,vyzera to jednoducho, len neviem ako vybijem tie loziska ak budu zapecene..
Dik za skvely navod. :D
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakouslý buben! SPĚCHÁ!

Příspěvek od MACHINE »

...s brzdami netreba nič...len dáš dole bubon a všetko necháš tak ako to je...čeluste dávať dole netreba...
Odpovědět

Zpět na „TICO“