Kontrolka motoru :(

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

Jasně,vyběhaný motor je ta nejhorší varianta :cry: ,ale může to být třeba jenom vadný spínač tlaku oleje,starý "přejetý" olej nebo špatně zvolený typ oleje.Zkus najít někoho kdo Ti změří tlak oleje manometrem.Tlak by měl být 2,5 až 3 bary při 2000 ot/min.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Reklama
 

yaho
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 23, 2009 17:31
Bydliště: Liberec

kontrolka motoru

Příspěvek od yaho »

Díky za vaše rady a příspěvky.Najeto má dle tachometru 50 tisíc,ale ten olej je opravdu pěkně hnusný.Je to dovoz tak asi jsem někomu pěkně naletěl.V pondělí vyměním olej a filtr a uvidíme.
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

V prvé řadě vyměnit olej a filtr...když nepomůže, tak je asi K.O. olej. čerpadlo, nebo je ten motor odepsanej, což se mi vzhledem ke km, které uvádíš, nezdá. (pokud jsou ty km reálné)
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Mikeš píše:ale může to být třeba jenom vadný spínač tlaku oleje
Podle popisu dost nepravděpodobné...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

matiz

Příspěvek od Serpico »

...to Docente kdo ví...soused má " koktávku TDI " kombi z němec za 160tisíc celkem rok04 a 70tis. km a ... vono to sedí - volant opotřebení, pedály, gumy přední měneny, no těch faktorů je více - a tak prodává svou " koktávku " ta má 280tisíc a tvrdou službu za sebou, ale vypadá načinčaně... a někdo to slupne...no a vo tom to je

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
yaho
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 23, 2009 17:31
Bydliště: Liberec

kontrolka motoru

Příspěvek od yaho »

Zapomněl jsem ještě napsat, že jsem s tím ujel 300 km a to docela svižnou jízdou až 140 km/hod a jel dobře.
yaho
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 23, 2009 17:31
Bydliště: Liberec

Re: kontrolka motoru

Příspěvek od yaho »

Tak jsem vyměnil olej a filtr a je vše OK.Teď mě pro jistotu asi začala zlobil lambda sonda.Neprošel jsem emisema.Nevíte jaký druh lambdy a kolik stojí ? Díky.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“