pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Zas po delší tobě jsem tu a si jediný jak se tu dívám potřebuji rady :lol:
Chci pomaloučku nakupovat a dělat upgrade PC. Podotýkám, že prozatím si ponechám a chci zas použít svou grafiku Nvidia GeForce 9600 GT 1GB!
Poradíte mi teda do čeho jít a čemu se vyvarovat?Převážně na hry jak je známo, takže jsem uvažoval o patici 1155 a asi i5- i7.
Tak jakou desku, procesor a ramky? Díval jsem se třeba na tuto desku GIGABYTE Z68XP-UD5, co vy na to?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od ladinek »

:D Scorpione nějaký desky mám ve sklepě a ramky v práci jsou trochu spálený :lol: nebo opálený :lol: už se musíme scuknout :lol: nějak mě nejede noťas ,je jak šnek :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

:D Já vím, že za to nemůžeš a že je to pro tebe tady španělská vesnice co se tu píše, tak jako pro mě to tvé audio-repro :lol: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od ladinek »

Scorpione mám příští týden volno tak si to budeme muset objasnit osobním postupem -i zítra mám poslední zkoušku :roll: co ty na to?jako svazák? :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Scorpion.11 píše:Zas po delší tobě jsem tu a si jediný jak se tu dívám potřebuji rady :lol:
Chci pomaloučku nakupovat a dělat upgrade PC. Podotýkám, že prozatím si ponechám a chci zas použít svou grafiku Nvidia GeForce 9600 GT 1GB!
Poradíte mi teda do čeho jít a čemu se vyvarovat?Převážně na hry jak je známo, takže jsem uvažoval o patici 1155 a asi i5- i7.
Tak jakou desku, procesor a ramky? Díval jsem se třeba na tuto desku GIGABYTE Z68XP-UD5, co vy na to?
Ahoj.
Vseto je to o peniazoch, cize musis vediet, kolko chces investovat.
Doska moze byt, cize uz len procesor a RAM.
Procesor Intel Core i5 2500K je idealny na hry, neni sice moc lacny ale neni ani najdrahsi a hlavne sa dobre taktuje.
Ja som ho pretocil z povodnych 3.3GHz na 4.6GHz ;)
RAM podla toho, ci budes pouzivat 32bit alebo 64bit Windows.
Pokial 32bit, staci 4GB, pretoze 32bit Windows nevie adresovat viac ako 3,5GB RAM
Pokial mozem doporucit, dnes uz radsej 64bit Winsows 7 a tam optimum moze byt 8GB.
Tak mozes spustit aj viac programov naraz a pekne to naleze do RAMky ;)
RAM aspon na rychlosti 1333MHz.
Ale ak chces hrat hry, urcite by som bral novu grafiku, minimalne Geforce GTX560
Tak snad som ason trochu pomohol ;)
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

S tou grafikou je mi to jasné, ale to by stálo celé upgrade tak kolem 18.000,- a na to prozatím nemám, takže to prozatím vyřeším s ponecháním stávající grafiky a prozatím stačí i na ty nejnovější hry(PCI je stejné, takže by to mělo jít). Já jen jakou základní desku použít a jakou značku ramek (můžou být 1600MHz a více,je v tom velký rozdíl?)? (jasně, že x64 a stačí 8GB či více) i s rychlostí použít, třeba Kingston HyperX XMP Black series T1 12GB (kit 3x 4GB)1600MHz.Jestli stačí jakákoliv deska (černá) Z68 či nějaká určitá a ten procesor jsem se díval na tento Intel Core i5-2550K co ty na to, jestli se to vyplatí či stačí jen ten Intel Core i5-2500K ?Ty nové desky Z68 umí to samo nataktovat a nebo se to musí dělat ručně? Díky za informace -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Napis mi, kde chces kupovat, a Ja Ti tam nieco vyberiem, ale povedz kolko korun chces nacpat do novych komponentov.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

To je jedno kde, protože pak stejně budu hledat na netu ceny, takže třeba http://www.alza.cz/ , http://www.czc.cz
a cenu si pak přizpůsobím dle sebe, tak asi 10.000 a snad i více, protože ceny se pořád hýbou, ale na netu se dá i vyhledat dobrý ceny .
Jinak je v těch procesorech patrný rozdíl v novém Intel Core i5- 2550K ( starším 2500K)?
Ta deska Z68 černá umí teda automaticky přetaktovat či jen ručně a je v nich velký rozdíl či né?
Třeba na Aukru je teť zatím dobrá cen v plné záruce Gigabyte Z68XP-UD5, ale záleží kam se to vyhoupne a též jsem se díval na tuto GA-Z68XP-UD4 a jsou i za menší peníz, ale nevím jak píšu jaký jsou v tom velké rozdíli, ale potřebuji v zadu 6 USB2 nebo něco můžu dát i do USB3. To samé je to s ramkama výrobce+MHz?? a asi nejlepší 12GB max 16Gb.
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Rozdiel v tych procakoch je v tom, ze ten 2550K nema v sebe graficky chip, cize ak kupis 2500K, mozes si kupit zakladnu dosku, ktora tento graficky chip vyuzije.
Cize budes mat v PC dve grafiky. Jedna Ta Tvoja Nvidia a ta druhe v procaku Intel HD 3000.
Tu je zostava:
Procak: http://www.alza.cz/intel-core-i5-2500k- ... 201339.htm (5 099,-)
Doska: http://www.alza.cz/asus-p8z68-v-lx-d253499.htm (vyuzije grafiku v procaku) (2 490,-)
RAM: http://www.alza.cz/corsair-8gb-kit-ddr3 ... 197636.htm (1 152,-)
Celkova cena 8741,-

Jeste vydelas :lol:

:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Díky za pomoc, ale ještě pár dotazů a to:
Procák je jasný -i
Ty ramky též i když si pak můžu dokoupi časem a přidat další, ale pokud bych chtěl mohl bych dát i tyto ?
http://www.alza.cz/corsair-16gb-kit-ddr ... 254356.htm

Deska jsem zvyklí na Gigabyte a s Asusem nemám žádný zkušenosti, takže otázka jsou lepší Asus či Gigabyte ? Jak je to pak s aktualizací Biosu, protože u Gigabyte je to úplná brnkačka přes jejich prográmek a taktéž ovladače v poho.
Nebo pokud jsou obě značky bez velkých ztrát mohl by jsi teda raději nějakou Gigabyte a pokud by to šlo i s více USB v zadu, protože těch 6 potřebuji už teť a neměl bych rezervu.
Díky moc :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Ja zasa preferujem ASUS, tie dosky poznam, jednu mam aj teraz a som spokojny.
Ak mas radsej GIGABYTE, tak chod na to.
http://www.alza.cz/gigabyte-z68xp-ud3p-d243441.htm
Tam je tusim az 10 USB z toho 2x USB3.0
A naco preboha 16GB RAM ? Ty si grafik alebo strihas nejake fullHD videa ? :)
Na hry fakt staci 8GB ;) Ale su to Tvoje prachy :)
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak dobrá s těma ramka tě poslechnu -i Jinak popřemýšlím nad těma deskama a můžeš mi teda ještě nabídnout jednu Asus, ale lepší a pokud možno i s více USB v zadu? Jinak i u Asusu je černá deska pro hráče jako u Gigabyte? Jinak Asus má asi lepší to grafické jádro nežli Gigabyte, je to tak?Též jsem se díval, že některé desky u Asusu už nemají PS2(klávesnice) jak to?
Opět dík za trpělivost :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Ano, niektore dosky uz nemaju PS/2 konektor.
Pokial chces teda kvalitnu dosku ASUS s PS/2, USB3.0 a vyuzit grafiku procaku, tak si trochu priplatis, ale su aj drahsie.
http://www.alza.cz/asus-maximus-iv-gene-z-d241237.htm (4 163,-)

Co sa tyka rozlisenia farieb, tak o tom neviem, ja idem podla parametrov, nie podla farby ;)

:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od Scorpion.11 »

Díky ta vypadá být slušná a ty ramky zas můžu použít ty stejné co jsi psal -i Jinak jsem se díval, že ty máš ASUS P8Z68 Deluxe - je to pravda? :PP:
Jak je to s tou interní grafikou, to pojedou obě grafiky najednou a nebo se to nějak přepíná? To taktování u Asus lze dělat nějak automaticky a nebo jen ručně?. Asus je pro mě krokem do neznáma :lol: Jinak zas dle recenzí je Asus vždy o trošku lepší nežli Gigabyte :PP:K čemu slouží na desce tlačítko START a RESET, ROG CONNECT port. a tlačítko CLR-CMOS?? Pokud víš můžu do této desky našroubovat chladič, mám Freezer 13 a pokud ano tak jaké šrouby můžu použít?
Pak jsem se díval a našel toto - jedná se o aktualizovanou verzi modelu Maximus IV Gene-Z o nejnovější generaci PCI Express rozhraní. To je co zas?
http://www.alza.cz/asus-maximus-iv-gene ... .htm#popis

Já vím, máš to se mnou těžký :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: pokec a porada o PC nie len pre aveakov

Příspěvek od xwing »

Ano, mam ASUS P8Z68 Deluxe, ale ta nema konektor na zapojenie monitoru, cize to vyuzyva ako diskretnu grafiku.
Proste ako keby nejaky koprocesor ;) Ale ja to nevyuzivam.
Ja som si kupoval nove komponenty, ked som este nemal ani tucha, ze 2500K ma nejaky graficky chip, inac by som si kupil dosku s konektorom na monitor ;)

Co sa tyka tlacitok, tak
START - je normalne tlacitko na nastartovanie pocitaca, napr. ked len nieco skusas alebo taktujes a nemas dosku este pripojenu na tlacitka v bedni ;)
RESET - klasicky reset, ked Ti vytuhne pocitac, napr. ked len nieco skusas alebo taktujes a nemas dosku este pripojenu na tlacitka v bedni ;)
ROG CONNECT - to je nieco ako pretaktovavat cez iny pocitac, vzdialene ovladanie :)
CLR-CMOS - reset BIOSu, ked Ti nejako zatuhne a neda sa nastartovat PC.
Hociaku dosku nad 4000,- kludne mozes brat, lisia sa len vybavenim...napr. WiFI, Bluethoot, RAID...a ine prkotiny ;)

Poplatok za konzultacie mi posli na ucet do 10 dni od tohto prispevku :lol:

:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“