Otevírání kufru

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dáša Olomouc
Příspěvky: 107
Registrován: stř bře 17, 2004 10:26
Bydliště: Tršice-Vacanovice (Olomouc)

Příspěvek od Dáša Olomouc »

To víš, Ferda Mravenec, práce všeho druhu. :lol: :lol:
Dáša
NEXIE sedan
1.5 MPi GLE 55kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 541
Registrován: čtv říj 23, 2003 13:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peca »

JJ jasna vec :!: uz se tesim na sraz... konecne snad zas po dlouhe dobe uvidim vic nexii pohromade... :shock:
PECA
Daewoo Nubira II Kombi r.v. 2001 CDX 2,0 16V troška tuningu a hudby ;-)
Fiat Punto 1,7TD 3dver. r.v. 1994 žádný tuning a hóóóódně hudby
Honda VFR 800 r.v.1999 miláček, troska tuningu, výfuk pod sedlem atd...
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tam nejde o zamrznutí táhel ale k tomu že zatuhne elektromotor kerej posunuje tím táhlem a proti tomu není obrana nejlepší je mít dálku většinou se aspoň jedny dveře otevřou a když né tak stačí chvíli zamykat a odmykat auto dálkou a on se nějaký ten motůrek umoudří a povolí ;)
Uživatelský avatar
Dáša Olomouc
Příspěvky: 107
Registrován: stř bře 17, 2004 10:26
Bydliště: Tršice-Vacanovice (Olomouc)

Příspěvek od Dáša Olomouc »

petrm píše:Tam nejde o zamrznutí táhel ale k tomu že zatuhne elektromotor kerej posunuje tím táhlem a proti tomu není obrana nejlepší je mít dálku většinou se aspoň jedny dveře otevřou a když né tak stačí chvíli zamykat a odmykat auto dálkou a on se nějaký ten motůrek umoudří a povolí ;)
V mém případě si myslím to tak není, protože je slyšet motorek jak maká a pak to normálně cvakne. Prostě nic neobvyklého. Jen ten čudlík už neudělá ten pohyb vzhůru. :oops: Takže já u sebe tipuju na táhla.
Dáša
NEXIE sedan
1.5 MPi GLE 55kW
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jak už sem několikrát psal možné je všechno a nejsem vševědoucí navíc když auto nevidím a nemužu si sám vyzkoušet co to dělá a ještě je důležité jestli máš orig centrál nebo dodatečně montovaný protože orig má jinou technologii vysouvání ;)
Uživatelský avatar
Dáša Olomouc
Příspěvky: 107
Registrován: stř bře 17, 2004 10:26
Bydliště: Tršice-Vacanovice (Olomouc)

Příspěvek od Dáša Olomouc »

petrm píše:Jak už sem několikrát psal možné je všechno a nejsem vševědoucí navíc když auto nevidím a nemužu si sám vyzkoušet co to dělá a ještě je důležité jestli máš orig centrál nebo dodatečně montovaný protože orig má jinou technologii vysouvání ;)
Já mám orig. Popiš rozdíl, víš-li. Zajímá mě to. To víš, u nás doma to funguje tak, že já nastuduju teorii a chlapi (manžel a synové) makají. :lol:
Dáša
NEXIE sedan
1.5 MPi GLE 55kW
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ja mel podobny problem, ale delalo mi to u dveri u ridice. Central mam dodatecne montovany, ne original. Kdyz jsem zmackl dalkac, tak se mi auto zamklo jen u spolujezdce ale u ridice nic, tak jsem rozdelal "dvere" a promazal zamek a uz to jede 8)

Zrejme problem po zime, ta sul atd. to je sv*ne :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Většina dodělávanejch centrálů (to znamená i dálka k původnímu) používá univerzální motorek kterej funguje tak že je tam klasickej ozubenej převod kterej samozřejmě v zimě zatuhne a nejde s ním často hnout ani klíčem a přitom zámek není zamrzlej ale orig. centrál funguje na elektromagnetickým principu to znamená že je to táhlo jen vystřelováno a zase přitahováno a je to spolehlivější ;)
Uživatelský avatar
Adro
Příspěvky: 108
Registrován: stř led 30, 2008 18:02
Bydliště: Košice

Příspěvek od Adro »

ja som vsetok mechanizmus utopil v oleji a predsa zamrzlo vsetko. ani dialkačom ani klucom neslo otvorit. prv som striekal WD40 nepomohlo. potom tekuta vazelina v spreji, nepomohlo. potom olej do wartburga M2T ani to nepomohlo. mal som akurad spinavu vetrovku a ruky.
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

ja mam opacny problem ako vacsina vsak ako vzdy....ked otvorim kufor a zavrem...je jedno ci ho zavrem ze pritlacim alebo len buchenm a zavre sa ,,niekedy sa mi znova otvori.....vzdy ked idem o takych 5 minut kolko krat na dialnici sa mi otvoril no potesi neviete preco??ale zvaacsa zdy len po otvoreni ked v ten den neotvorim kufor ja neotvori sa ani sa mD:
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

newnexia píše:ja mam opacny problem ako vacsina vsak ako vzdy....ked otvorim kufor a zavrem...je jedno ci ho zavrem ze pritlacim alebo len buchenm a zavre sa ,,niekedy sa mi znova otvori.....vzdy ked idem o takych 5 minut kolko krat na dialnici sa mi otvoril no potesi neviete preco??ale zvaacsa zdy len po otvoreni ked v ten den neotvorim kufor ja neotvori sa ani sa mD:
Mas HB, alebo sedan? Ak mas sedan (ako ja), tak mne sa tam ten zamok "vysypal", proste ta pruzinka co je v tom zamku bola vytahana a tak ten kufor sa zle zatvaral. Pruzinku som nahradil podobnou (mam taky dojem, ze to bolo z prepisovacky, ktoru som trocha skratil a upravil) a odvtedy nemam problem.
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

sedan....rozberem zamok a s pera pruzunu ? :lol:
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

newnexia píše:sedan....rozberem zamok a s pera pruzunu ? :lol:
Co je na tom k smiechu? Bola to prva zavada ktoru som Na Nexii riesil. Proste ten "hacik" v tom zamku ma pruzinku ktora ho taka tak aby sa po zatvoreni zaistil a kedze ta pruzinka praskla tak sa mi ten kufor obcas otvoril, alebo sa nedal zatvorit. Druha pruzinka funguje spolahlivo uz niekolko rokov. Robota na 15 minut.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:
newnexia píše:sedan....rozberem zamok a s pera pruzunu ? :lol:
Co je na tom k smiechu? Bola to prva zavada ktoru som Na Nexii riesil. Proste ten "hacik" v tom zamku ma pruzinku ktora ho taka tak aby sa po zatvoreni zaistil a kedze ta pruzinka praskla tak sa mi ten kufor obcas otvoril, alebo sa nedal zatvorit. Druha pruzinka funguje spolahlivo uz niekolko rokov. Robota na 15 minut.
veru tak..riesil som tiez ten problem a ja som mal tu pruzinku unavenu strasne...takze som vymenil cely zamok v pohode som ho kupil z inej nexie..a da sa kupit aj v obchode
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Moja skúsenosť so zámkom kufra. Na ceste do Manína som ešte otvoril kufor , ale už som ho nezatvoril. Po návratu z Manína som kúpil nový mechanizmus otvárania . Vymenil som ho a šlapem ďalej. Stálo ma to 200.sk. :roll:
No čo sa týka zamrzania zámkov dverí , tak väčšina z Vás sa do auta dostane cez kufor. Ale čo já. Na mojej nessi sa nedajú sklápať sedačky vzadu. Ja môžem tak akurát ostať v kufri a čakať. :lol:
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“