Nové AVEO 1.2 63 kW/spotreba

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Pedro77
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 18, 2012 13:54
Bydliště: Sečovce

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Pedro77 »

pejee píše:
Boeing737 píše:Sorry chlapci, ja už v prvom mojom príspevku som spravil chybu a písal som 68 kW....NIE AJ JA MÁM 63kW!!!! :!:
Už mi je to trapné,lebo vždy sa pomýlim-prepáčte. Neviem prečo mám to 68 stále v podvedomí,vôbec som také auto nikdy nemal...

Svetlo: Fotil som to cez deň s telefónom a majitelia AVEA vedia,že v noci-ak otočíte ovládač do prava, tak sa zapne podsvietenie stredového panela a PC tiež uberie na jase. Cez deň som to jednoducho spravil len na tú chvíľu kvôli fotke, lebo bez toho som mal silný odraz. Kto mal,alebo je zvyknutý na diesel a jazdu s dieslovým motorom, tak uvedenú spotrebu spraví v poho,samozrejme pri svižnejšej jazde a akcelerácii to vyskočí. Žena ale rada zvracia,syn v autosedačke,tak spotreba je taká,aká je. Inak manželke to žerie v priemere o 1,5 l viac!

Inak už po tých 3500km sa ten motor konečne ozval a ožil. Teraz už cítim, či potrebuje 3,alebo 4 stupeň. Do tej doby to išlo nejako rovnako-tak "hlucho",žiadna zmena nič. Nejako sa prebralo k životu a aj tá spotreba sa upravila-skoro ako diesel.Teraz nad 3000 otáčok ožije,ale samozrejme že pretekár to nie je,ale dá sa.
Kúpu som neoľutoval a rád sa naň pozerám aj z vonku aj z v nútra. Mám ešte Volvo a naozaj mi ten AVEO tachometer chýba,ale prvý dojem bol tiež veľmi zlý,ale rýchlo som si zvykol.
Opakujem: V tej cene a v tej výbave a už aj v bezpečnosti super auto!

Možná si to pleteš s tím, že má 86 koní :D .. jinak máš najeto hodně málo, s tím motorem to ještě bude lepší až si to sedne..Já mám 11000km a už se s tím dá i závodit :) btw: když vypneš kontrolu stability tak auto jede ještě svižněji
S tou kontrolkou stability je to pravda? Až to idem za chvílku vyskúšať. Ak je to pravda super typ:-)
Aveo 1,2 sedan LT, 63kw, r.v 2012, strieborná metalíza - aktual
Fiat Palio Weekend r.v 99 - excars
Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

Pedro77 píše:
pejee píše:
Boeing737 píše:Sorry chlapci, ja už v prvom mojom príspevku som spravil chybu a písal som 68 kW....NIE AJ JA MÁM 63kW!!!! :!:
Už mi je to trapné,lebo vždy sa pomýlim-prepáčte. Neviem prečo mám to 68 stále v podvedomí,vôbec som také auto nikdy nemal...

Svetlo: Fotil som to cez deň s telefónom a majitelia AVEA vedia,že v noci-ak otočíte ovládač do prava, tak sa zapne podsvietenie stredového panela a PC tiež uberie na jase. Cez deň som to jednoducho spravil len na tú chvíľu kvôli fotke, lebo bez toho som mal silný odraz. Kto mal,alebo je zvyknutý na diesel a jazdu s dieslovým motorom, tak uvedenú spotrebu spraví v poho,samozrejme pri svižnejšej jazde a akcelerácii to vyskočí. Žena ale rada zvracia,syn v autosedačke,tak spotreba je taká,aká je. Inak manželke to žerie v priemere o 1,5 l viac!

Inak už po tých 3500km sa ten motor konečne ozval a ožil. Teraz už cítim, či potrebuje 3,alebo 4 stupeň. Do tej doby to išlo nejako rovnako-tak "hlucho",žiadna zmena nič. Nejako sa prebralo k životu a aj tá spotreba sa upravila-skoro ako diesel.Teraz nad 3000 otáčok ožije,ale samozrejme že pretekár to nie je,ale dá sa.
Kúpu som neoľutoval a rád sa naň pozerám aj z vonku aj z v nútra. Mám ešte Volvo a naozaj mi ten AVEO tachometer chýba,ale prvý dojem bol tiež veľmi zlý,ale rýchlo som si zvykol.
Opakujem: V tej cene a v tej výbave a už aj v bezpečnosti super auto!

Možná si to pleteš s tím, že má 86 koní :D .. jinak máš najeto hodně málo, s tím motorem to ještě bude lepší až si to sedne..Já mám 11000km a už se s tím dá i závodit :) btw: když vypneš kontrolu stability tak auto jede ještě svižněji
S tou kontrolkou stability je to pravda? Až to idem za chvílku vyskúšať. Ak je to pravda super typ:-)
JJ.. musíš to talčítko mezi sedadly stisknout jednou - vypne protiprokluz, a pak tak 7 vteřin držet, dokud se neobjeví na displayi symbol jako je na tom tlačítku :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Pedro77
Příspěvky: 56
Registrován: stř led 18, 2012 13:54
Bydliště: Sečovce

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Pedro77 »

pejee píše:
Pedro77 píše:
pejee píše:ještě dotaz, jakto, že ti svítí kontrolka na denní svícení a zároveň i klasické svícení s koncovými světly??
A ty si ešte nebol na zvolávaciu akciu na preprogramovanie svetiel? Ja som kúpil auto 1.2.2012 a o mesiac ma volali do salónu na nastavenie denného svietenia. Prepli mi to tak že teraz svietia aj zadné, lebo podľa nejakej vyhlášky ak predné svetlá nemajú žiarovku čisto len denného svietenia tak musia súčastne svietiť aj zadné. Podľa mna je to blbosť, ale je to tak. Aspoň to mi povedali v KE u predajcu.

Pedro: ty mě furt překvapuješ člověče..v servisu, kde jsem kupoval já jsou totální idioti, neřekli ani slovo o nějakých světlech nebo stabilizátoru :D (teď jsem je kontaktoval aby objednali tyčky stabilizátoru na výměnu) ..o přeprogramování světel nic nevím, denní mi svítí pouze předek.

Pejee: skús sa ich opýtať na to svietenie, ale len tak zo srandy by to asi nepreprogramovali u nás. Možno u vás su iné vyhlášky :)
Aveo 1,2 sedan LT, 63kw, r.v 2012, strieborná metalíza - aktual
Fiat Palio Weekend r.v 99 - excars
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

Můžu se zeptat až pojedu do servisu, ale mě to vyhovuje tak, jak to je..svítí jen předek a nemusím trápit ostatní žárovky..a večer si to přepnu kolečkem a je to -i
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Boeing737 »

....aha,už viem ako ste to mysleli. Som po nočnej, tak nejako mi to nemyslí...
Keď naštartujem, tak sa ihneď rozsvietí denné svietenie aj v predu aj vzdau. Áno, je na to zvolávacia akcia-mne to povedali pri predaji,ale mňa sa to netýka. Zvolávačka je aj na prednú nápravu. Ak budete počuť z prednej nápravy buchot, šramot, praskanie-chodte to dať vymeniť!
Ďalšia porucha je na orig.taštičke, kde je lano,trojuholník a pod. samovoľne sa roztvorí zips. Mne sa to stalo,okažite mi dali novú taštičku.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od smire666 »

Chlapi, prosím vás, necitujte polstranové príspevky, už teraz mám od kolieska na myške pľuzgier, diký :D
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Scorpion.11 »

Ta zbytečná citace je nová móda a jako učitelé jsou jim bohužel Luki a Ruda -P :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

:lol: :lol: :lol:

To mě úplně fascinuje jak na slovensku jsou popředu, už díky tomu, že svým zákazníkům aspoň řeknou o svolávačkách, problémech kolem auta... já si nechám vyměnit ty tyčky stabilizátoru a měním servis :!: :!:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od smire666 »

No neviem, či si výmenou servisu pomôžeš, ako spomínaš... musel by si chodiť sem k nám :PP: :PP: :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od pejee »

To není jenom kvůli tomu, že tam nic neví :D ..nelíbí se mi jejich "ochota"
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od smire666 »

Hm, aj u nás často neplatí "náš zákazník, náš pán," takže je to vlastne jedno, kam budeš s autom jazdiť :|
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od PETO »

Boeing737 píše:Ahojte!
Moje auto má 3200 km a spotreba sa mi veľmi rázne upravila v podstate z jedného dňa na druhý. Motor začal byť tiež svižnejší.
Pridávam info o spotrebe z PC a zmeral som to aj klasicky t.j. natankovaním a dotankovaním. Rozdiel bol minimálny /dc/.

Foto: 49 km/h /mesto/-zapnutá klimatizácia a tempomat. 2 dospelé osoby+dieťa a v kufri kočík a nejaké tašky.
Pneu: 195/65/R15 Continental Eco 2

90 km/h /mimo mesto/-zapnutá klimatizácia a tempomat. 2 dospelé osoby+dieťa a v kufri kočík a nejaké tašky.


:lol: Človeče , ty na tom máš lepšiu spotrebu ako POLO 1,4TDI , ta šak to daj čipnuť bute ti to žrať jak SMART Fortwo 0.8 CDi . :lol: -i
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
Mato_PP
Příspěvky: 156
Registrován: čtv kvě 03, 2012 16:53
Bydliště: Poprad

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Mato_PP »

Sa cudujem ako sa ti to podarilo ja mam diesel a krutim sa okolo 4,5 raz da mi podarilo co tebe a to bola vecsinou rovinata cesta klobuk dole no -i ami dennymi mne od kupi svietia aj zadne ale ja svetla neriesim mam to na auto a smo si prepina aj samo zapina to sa mi paci :-)
Chevrolet Aveo LTZ 1,3D SDE 95 k
Renault Megane II 1,4 16 V (predané)
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od smire666 »

Neboj, ani on to nefotil v stúpaní na Soroške :mrgreen: Mne tiež preblikáva pri šesťdesiatke na štvorke tých 5, 5 a pol litra, niekedy aj menej ;) A to mám iný obsah...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: Nové AVEO 1.2 68 kW/spotreba

Příspěvek od Boeing737 »

Fotil som to na rovine cca. 50 km. Po ceste asi 4 dediny. Samozrejme,že na Čertovici by som to nespravil /Donovaly/.
Keď ho ráno naštarujem a behám po meste, tak mi tiež ukazuje 8 aj 9 l. Minule v Budapešti v dvoj hodinovej zápche a jazdou 1-ka brzda-mi vyletela spotreba na 19 l.
Chcel som len ukázať, že dlhodobo plynulou jazdou sa to dá z toho motora dostať! Tiež to záleží od premávky. V BA takú spotrebu nespravím,ale naopak vo Viedni v poho.

Čo sa týka servisu,tak naozaj je potrebné si niekedy otvoriť ústa. V SR už možno pochopili že konkurencia je veľká, komunisti zo svojími názormi už pomaly vymierajú,alebo sú vo veku, keď prichádza nová generácia a tá je už vychovávaná inak. Slováci sa už viac sťažujú, vyhrážajú sa súdmi, píšu do novín, okamžite volajú do TV, dovolia si viac otvoriť ústa a tým sa buduje aj vzťah obchodník-zákazník. Doba sa mení a hlavne sú tam už ľudia, ktorí neboli vychovávaný v bývalom režime.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“