NexiaPC , aneb počítač v nexii

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od FoXo »

Do tabletov sa moc nevyznam ale zatial co som videl talety tak mali vstup na nabijanie a to bolo vsetko pripadne este na SIM kartu takze do tabletu neviem ako by zapojil potrebne veci.

Ale mozno ze uz su aj ine tablety
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

michal.sk píše:... chyba navigacie? neber to osobne, ale nebola to nahodou chyba majitela navigacie? co tak aktualizacia map?

ale nie o tom som chcel, trochu som si pozrel tu tvoju stranku.... tie informacie o nexii mas prosim ta odkial? z nejakej bangladesskej prirucky pre farmarov? trosku nepresne.... teda dost od veci.... :o)

ked nic ine, pozri sa do technicaku, co tam je napisane

..a ak ti auto zozere v meste 9-10 litrov, tak to je dost zleeeeeeee. ja mam ten isty motor (nabehane 135000km) a v meste (v BA - same zapchy) idem pod 7,5l/100km. a to sa mi zda vela :cry:
do nadrze napcham 50 litrov a nie 75 (iba ak do deravej)
papierova maximalka je 170, aj ked to da samozrejme cez 190 (podla tachometra - nastaveneho podla GPS)
Castrol Magnatec Diesel 10W40 - ty mas nejaky iny motor? diesel? neviem ci to je ten najlepsi olej pre nexiu... Valvoline su velmi kvalitne oleje.... Aspon viem, kto ich vyraba... CASTROL je co? baliaren? zlievaren? Ved castrol je len znacka baliacej linky. (vacsinou balia resp. plnia oleje VATT alebo prave VALVOLINE, akurat do svojich obalov a predavaju za vyssiu cenu. Skus na obale CASTROLu najst povod oleja- rafinerku... asi tazko, lebo ziadna rafineria castrol neexistuje :roll:

jj bol to môj fail, že som mapy neaktualizoval ale vieš , vianočny darček a reči typu "najnovšie mapy" človeka presvedčia...

info o nexii, poraď teda, ja som to písal podľa toho čo som našiel kade tade po nete a po fóre, plus po wikipedii.

moja nessí žerie toľko veľa, lebo motor už dávno nie je tip top (holt, 4 roky ho drancovala matka, a vieme ako to so ženami chodí...) ale uvidím čo povie spotreba keď pôjde na GO. Potom samozrejme opravím údaj na mojom webe.

olej, práve z valvoline som prechádzal na magnatec diesel (na valvoline bolo počuť "klepot ventilov/vodítok ventilov" a na magnatecu nie, ako je to možné? :) ),

rozdiel medzi klasickým magnatecom a magnatecom diesel je akurát v prímesi pre čistenie motora. inak je to úplne to isté....

Hlava motora ktorý bol mazaný valvolinom mi leží dodnes v garáži pod stolom... asi toľko k tomu oleju a nie neroztrhlo rozvod. Pokiaľ viem Castrol patrí firme BP (ano tej slávnej firme ktorá zapríčinila zamorenie oceánu ropou).

Čo sa maximálky týka, ak narážaš na údaje z tabuľky na mojom webe, viem že nessí zvládne 190km/h a že papierova maximálka je 170km... preto priemer 180km/h

Čo sa nádrže týka , zistil som že správny údaj o kapacite je 62 litrov. Čiže to opravím na webe ...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

conpet píše:Jakej Linux ??? Nové Unity mě moc nepotěšilo . Vrátil jsem se k Gnome. Jinak si myslím že by ti stačil nějakej tablet za 5000,- kč a měl by jsi to všechno pohromadě.

Ubuntu ale s upraveným vzhľadom. Ovšem nie Unity to je hnus ikeď ten sidebar je použitelný kvôli veľkosti ikon.

Ano uvažoval som nad tabletom ale chcem do toho napichnúť aj diagnostiku natvrdo a to je mrtvy bod kvôli ktorému voľba tabletu padá.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od michal.sk »

k tej nadrzi, ma 50 litrov + vyrovnavacia nadoba pri plniacom hrdle. sluzi na vyrovnanie tlaku a odvzdusnenie. ma asi 2 litre objem. cize pri pri pomalom tankovani sa da naplnit 50l nadrz + asi 1l do potrubia a asi 2l do tej vyrovnavacky. k tym olejom: cim starsi olej tym je hustejsi - potom lepsie tlmi zvuky a klepkanie a co ja viem co este, ale nema dobre mazacie vlastnosti. k novym olejom: oznacenie 5W, 10W, 15W - 0, 30, 40... znamena viskozitu (tekutost alebo nepresnejsie sa da povedat, ze su hustejsie) ak nejaky oznaceny ako diesel, je vseobecne pouzitelny pre dieselove motory, je hustejsi aby lepsie vytesnoval. samozrejme zavisi to od konkretneho oznacenia. a tebe sa samozrejme moze zdat ze motor menej klepe. je vela metod na zistenie, resp. oznacenie viskozity SAE, API... to su rozne mormy...
vseobecne sa ale da povedat podla oznacenia, na co alebo do akeho motora je olej vhodny. pouziva sa oznacenie Sx,Cx. miesto x je nejake velke pismeno, a plati ze cim je to pismeno dalej v abecede, tym je olej vhodnejsi pre ten ktory motor. S- je oznacenie pre benzinove motory a C- pre naftove. Napr. oznacenie SAE 5W-40, SJ,CF znamena plna syntetika, rozsah teploty na pouzitie -30°C az +50°C. (myslim, neviem presne tie teploty, je na to tabulka, nemam ju pri sebe, som na dovolenke). S- pre benz. mot. a,b,c,d,e,f,g,h,i,j - j je v abecede desiate, to je ako keby 10. stupen hodnotenia. C- pre naftaky - a,b,c,d,e,f - 6. stupen. samozrejme sa da pouzit aj pre naftaky ale pre benzinaky je vhodnejsi. ak si napr. doteraz pouzival nejaky madit SD,CD tak takyto olej je urcite vhodnejsi, aj ked to nie je pre diesel ziadny zazrak. ale je lepsi ako ten SD,CD. staci? :PP:
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od ppp »

michal.sk -> skus si najprv precitat par clankov (nie diskusiu ale clanky, v diskusiach to vyzera ako keby tie clanky nik necital) na oleje cz a zistis ako malo toho vies.
Ja som to uz zistil a tak radsej taketo mudra o olejoch nevypisujem :). Realizujem sa radsej v oblastiach ktorym rozumiem ako hus pivu :).
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od hladolef »

Prosim admina,aby to tady promazal,o olejich je jine tema!
Ja se tesim,na pokracovani,pocitac v nexii.(potom...smaz,aj tento prispevek.)
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: NexiaPC , aneb počítač v nexii

Příspěvek od LordMMX »

hladolef píše:Prosim admina,aby to tady promazal,o olejich je jine tema!
Ja se tesim,na pokracovani,pocitac v nexii.(potom...smaz,aj tento prispevek.)
presne, aj ja žiadam admina o prečistenie.

čo sa počítača týka, k pokračovaniu v projekte potrebujem len CarATX zdroj a TFT Touchscreen.

a samozrejme, ja som teplomilný tvor, takže čakám kým vonku nezačne byť aspoň 10-15°C lebo hoc mám k dispozícií garáž, nie je to žiadna výhra
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“