Olej do prevodovky

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Tomino123
Příspěvky: 3
Registrován: pon bře 19, 2007 21:39

Olej do prevodovky

Příspěvek od Tomino123 »

Ahojte chcel by som sa spýtať , že kde je nejaká mierka na olej v prevodovke.Lebo mi niekedy nejde zaradiť 5 rýchlostný stupeň, musím podradiť a neskor sa mi to podarí ale nie je to previdelne.Vraj tam mám možno malo oleja.Mám 1,5 gl 8 ventil.A nemate niekdo podobný problém s prevodovkou???
Reklama
 

Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od congo »

ahojte,

mam jeden problem pri radeni 1 a 2 mam sem tam pocit ze ich tam ani nezaradim, pritom spojka je ok.

mozu to byt synchrony?
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

ano muzou, a olejem se to urcite nevyresi
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Mal som problem s 2-kou, tazsie sa radila a tak som tam pridal asi 2 dcl oleja a je to OK. Ako zamlada. Mierka tam ziadna neni, ale je tam taky stuplik (asi odvetravak) a ten som stiahol a velkou striekackou som tam dal ten olej. A bol som taky sikovny ze ten stuplik mi spadol a uz som ho nenasiel a tak som to musel riesit nahradou :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

no takze spojku mam novu a pri podradeni zo 4 na 3 to skrkne stale...ked ju tam davam pomaly tak nie..moze to byt prevod..olejom ? (poxybujem)
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

převodovky

Příspěvek od Serpico »

.....newnexia napadají mi synchrony, jinak o oleji je tady toho na nettu no.... dost hodně....o originálu ( JRD Shell TA automatic )...teď jsem viděl v jedné prodejně OPEL " červený " převodový, olej to by taky mohla být originál náplň...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

tiež to vidim na synchron ved keby bol nahowno olej idu mi vsetky ryxlosti tazko a ne ze zo 4 na 3 mi to trosku skrtne a len na tom jednom...no nič no teraz som dal novu spojku na synchron sa asi vyserem lebo to robi len z 4 na 3 a ked to davam pomaly nespravi to vobec uz nemam praxy teraz.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Zdravim ta mam jeden problem...mam auto Daewoo Nexia 1.5 16V GLX a treba mi doliat do prevodovky olej tazsie sa mi radia rychlosti a neviem kde je ten stuplik co si napisal prezrel som celu prevodovku a nic som nenasiel...nebudes ochotny a nenapises mi kde sa to presne nachadza?ci pri rozdelovaci alebo pri snimacu spatecky alebo kde vopred diki maj sa.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Dark69 píše:Zdravim ta mam jeden problem...mam auto Daewoo Nexia 1.5 16V GLX a treba mi doliat do prevodovky olej tazsie sa mi radia rychlosti a neviem kde je ten stuplik co si napisal prezrel som celu prevodovku a nic som nenasiel...nebudes ochotny a nenapises mi kde sa to presne nachadza?ci pri rozdelovaci alebo pri snimacu spatecky alebo kde vopred diki maj sa.
Ale urcite ti tu dam aj fotku (ale az zajtra doobeda, rano budem glho spat :D ) a ty si zatial najdi nejaku striekacku (inak to tam asi nedolejes, ja som kupil v lekarni taku 250 ml asi za 80 Sk) a dolievaj to tam asi tak po 100 ml a vyskusaj ci je to lepsie. Vela nelej, pretoze mam obavy ze by to tiez skodilo, zrovna tak ako malo, takze DOLIAT 0.1 l A VYSKUSAT CI JE LEPSIE :!: :!: :!: Mierku som na ptevodovke nenasiel (teda neni) a neviem ako zmerat hladinu, ale jeden znamy mi hovoril ze by to malo byt az po nahon tachometra, no to sa mi zda byt asi vela (ked sme pri tom nahone tach. aj tadial by to islo)
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

vyborne uz sa neviem dockat kedy bude to foto...a cez tachometer nerad by som to lial... nechcem sprtat do toho a striekacku uz mam takze cakam :D
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

no..ono na domceku radenia na prevodovke..ze taka matica z ciernym stupliikom..

a ja by som doporucil to na 10r Nexii vymenit cele..
teda celu olejovu napln..

lebo ten olej vyzeraa fakt hrozne..
ked ho clovek vypustii..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

Dik za radu myslel som si ze to bude na domceku riadenia na prevodovke ta matica s ciernym stuplikom ale nepozdavalo sa mi to lebo v tej matici v strede je diera a dnu je v nej este zlata srubka zasrubovana tak neviem ci to mozem tu maticu odkrutit..este ked tak pockam na foto ferina zatial dikes..
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

jasnee..
mozesh to odsrobovat..
teda tu "hlinikovu maticu"..ak zrovna nemash zeleznu verziu tejto skrutky..;)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Sorry za to foto, ale nejde mi citacka, ale je to ako ti pisal JRD. A pozor aby si tu krytku nestratil ako ja :P :P :P . Musel som potom improvizovat s takou gumickou
Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od congo »

no ja som konecne dolial olej do prevodovky asi 1liter :) a konecne to radi ako to ma :D
bol som s tym v daewoo servise a bolo mi povedane ze aj keby som tam nalial viac ako treba, tak nepotrebny olej prevodovka vytlaci. tak som to robieval aj na skode 120 :)
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“