Jak vyrobit čiré blinkry

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Jak vyrobit čiré blinkry

Příspěvek od milosh »

toto jsem nasel na polskem nexia webu. Kdo to prelozite? :lol:

Jednym z tanich sposobów na upiększenie auta, jest wybielenie kierunkowskazów. Nie kosztuje to wiele, a praca można umilić czas (jak kto lubi ;-) ).

Zaczynamy od odkręcenia śrubki znajdującej się nad kierunkiem, po czym wyciągamy go i odłączamy żarówki. Pomarańczowej bańki z klosza można pozbyć się na dwa sposoby:

Przez mały otwór w kloszu wypalarką lub lutownicą wypalać po kawałku bańki i wyjmować przez mały otwór na żarówkę Jest to sposób zdecydowanie bardziej męczący i dłuższy.
Drugim sposobem jest rozklejenie klosza i odkręcenie bańki (jest przykręcona na śrubkę).
Aby bezproblemowo rozkleić klosz potrzebna jest suszarka. Należy dokładnie nagrzać nią klosz, po obwodzie przesuwając powoli suszarkę w następne miejsce. W ten sposób klej na który sklejony jest klosz robi się miękki (jak guma do żucia) i bez problemu można odkleić szkło. Po rozklejeniu klosza odkręcamy pomarańczową bańkę (jest na małej śrubce) i zabieramy się do składania. Przy składaniu kierunku należy pamiętać aby uczynić to dokładnie, żeby klosz nie stracił szczelności i w każdym miejscu klej dobrze trzymał klosz. Zamiast białych (seryjnych żarówek) należy kupić pomarańczowe, które dodatkowo można psiknąć lekko sprayem na srebrno (żeby z zewnątrz żarówki nie były widoczne) w ten sposób otrzymacie efekt pomarańczowego światła, a żarówki nie będzie widać. Można oczywiście zakupić oryginalnie srebrne żarówki silver Philipsa, dzięki którym efekt będzie taki sam jak opisany powyżej na pomarańczowych żarówkach pomalowanych na srebrno. Jednak cena żarówek Philipsa to wydatek ok. 75zl, natomiast zwykłych pomarańczowych ok. 2zl ;-). Po wykonaniu roboty wystarczy włożyć kierunek na swoje miejsce, podłączyć żarówkę, wkręcić śrubkę i cieszyć się z wykonanej pracy ;). Podobny patent można zastosować w tylnych lampach, jednak tam efekt jest troszkę mniej zauważalny. Dodatkowo nie radzę rozklejać tylnych kloszy z uwagi na ich dużą powierzchnię i prawdopodobnie późniejsze problemy ze szczelnością.
Mała rzecz, a tak cieszy ;-). Powodzenia !


Obrázek PŘED Obrázek PO
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Je už před jednou, tak to zkrátím, abych mohl jít spát: vymontuješ blinkr, vymlátíš to oranžový sklíčko, dáš diadémovou žárovku a je to hotovo :lol: :lol:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ivan píše:Je už před jednou, tak to zkrátím, abych mohl jít spát: vymontuješ blinkr, vymlátíš to oranžový sklíčko, dáš diadémovou žárovku a je to hotovo :lol: :lol:
a jeste lepsi nez diadem bude zarovka bila pro vetsi efekt :)
Navic ted uz delaji diademky takovy jakoby zlaty, takze efekt bude jeste lepsi nez u ty "modry" diademky ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Když jsem byl na technický s "autobusem", tak mi bylo doporučeno si vyměnit oranžové žárovky za nové, protože barva se už oloupala. :o Tak pozor na bíle svítící blinkry :lol: :lol:
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Tak uz to mame i v cestine 8)
Maro, jeste jednou diky. Jsem rad, kdyz se i nasi clenove podeli jak delali naky upravy na aute... :)

https://www.nexiaclub.com/bile-predni-blinkry/
Naposledy upravil(a) milosh dne ned úno 19, 2006 14:31, celkem upraveno 1 x.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 28, 2004 16:08
Bydliště: K.Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar »

Co se týče barvené žarovky,vyděl jsem v Conrad electronic ,žárovku bílou,která po rosvícení září oranžově -ovšem cena hustá.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo to sou tzv. diadémové žárovky ale cena je opravdu trochu vyšší kámoš má známýho co je vyvíjel :lol: je to českej patent
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 41
Registrován: ned bře 28, 2004 16:08
Bydliště: K.Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oskar »

Ano diadémové.Ale ,že je to CZ jsem netušil.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Len cena neni ceska :( :( :cry:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Blue Lanos píše:Len cena neni ceska :( :( :cry:
jak neni? 100kc maximalne za kus se ti zda hodne? :?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

:oops: nejak divne som to pochopil :oops: samozrejme ze je to ok!
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Miloši takhle levně je kupuješ asi jen ty u nás v Praze stojej trošku víc asi protože si myslej že všichni sme tu manažeři a máme takový platy :cry:
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

petrm píše:Miloši takhle levně je kupuješ asi jen ty u nás v Praze stojej trošku víc asi protože si myslej že všichni sme tu manažeři a máme takový platy :cry:
nesmis je kupovat v krame, kde to maji predrazeny. Prej se daji sehnat i za 30kc !!!

Jak rikam, u nas v UL ted 2ks za 100kc !!!!!

www.tuning-centrum.cz
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No jo to se tak holt někdo má já nemám čas shánět všude možně asi až bych si je chtěl dát do auta tak se taky poohlédnu někde jinde :lol:
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Jeste by me taky zajimalo, jak to udelat v zadnich lampach, to prej taky jde - viz. http://www.gelbernexia.de
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“