starter

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

starter

Příspěvek od congo »

chlapi pomoc,

otocim klucom a v starteri len daco cvakne a nic sa dalej nedeje, poklepal som po startery a teraz to uz ani necvaka a :?

co ted? (ted si dame deli) ale nie co to moze byt a ako to mozem odstranit?
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

V prvé řadě bych zkontroloval propojení kostry s motorem a zárověň kontakty na baterii. Nejlépe demontovat, vše očistit. To samé na startéru. Pokud to nepomůže je chyba ve startéru.( vadná spínací cívka)
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Ahojte ! Pred rokom som mal obdobný problém so štartérom len s tým rozdielom, že počas jazdy sa mi zasúval pastorek , čiže začalo štartovať. Po demontáži a premeraní štartéra som zistil , že je cievka v ťahu. Vymenil som cievku a bolo po probléme.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Je potrebné premerať či tam ide elektrika a to kostra motora a či na tom hrubom kábli je stály prúd a na tom tenkom či dostávač prúd od spínačky.
Ak tam je všetko tak necvaká lebo nemá obvod cez uhlíky a vtedy netahá cievka plnou silou(len jedno vinutie tahá).To sa dá premerať tak ,že na ten druhý kontakt na spínači dáš skúšačku a druhý koniec skúšačky na kostru.To je ten kontakt kde ide kábel zo statora na spínač.a na 13 klúč.Nie ten čo je hlavný prívod od baterky,ale ten druhý vedla.
Ak sa ti skúša rozsvieti tak máš uhlíky alebo rotor poškodené.Rotor málokedy odíde ,ale uhlíky bežne Obrázek
.Obrázek
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

dedo.miki píše:Je potrebné premerať či tam ide elektrika a to kostra motora a či na tom hrubom kábli je stály prúd a na tom tenkom či dostávač prúd od spínačky.
Ak tam je všetko tak necvaká lebo nemá obvod cez uhlíky a vtedy netahá cievka plnou silou(len jedno vinutie tahá).To sa dá premerať tak ,že na ten druhý kontakt na spínači dáš skúšačku a druhý koniec skúšačky na kostru.To je ten kontakt kde ide kábel zo statora na spínač.a na 13 klúč.Nie ten čo je hlavný prívod od baterky,ale ten druhý vedla.
Ak sa ti skúša rozsvieti tak máš uhlíky alebo rotor poškodené.Rotor málokedy odíde ,ale uhlíky bežne Obrázek
.Obrázek
Miki ti to dobre popisal, ja len ze na tom tenkom kabliku je stava iba ked akoze startujes (nestaci mat zapnute zapalovanie).
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

A ty máš štartovanie mimi spínacej skrinky ,že tak píšeš? Ja som nepísal ,že zo zapalovacieho okruhu, ale od spínačky a tam predsa štartuje Daewoo pokial ho niekto neprerobil.
Obrázek
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

dedo.miki píše:A ty máš štartovanie mimi spínacej skrinky ,že tak píšeš? Ja som nepísal ,že zo zapalovacieho okruhu, ale od spínačky a tam predsa štartuje Daewoo pokial ho niekto neprerobil.
Obrázek
Teraz som ta nepochopil (alebo predtym), ale pokial by zapol iba zapalovanie, tak na tom tenkom kabliku (+ cievky) by aj tak nic nenameral pokial neotoci kluc do polohy startu.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

JA BY SOM NAJSKOR SKONTROLOVAL BATERKU
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

JRD McLAREN píše:JA BY SOM NAJSKOR SKONTROLOVAL BATERKU
To snad urobil ako prve :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

ferino28 píše:
dedo.miki píše:A ty máš štartovanie mimi spínacej skrinky ,že tak píšeš? Ja som nepísal ,že zo zapalovacieho okruhu, ale od spínačky a tam predsa štartuje Daewoo pokial ho niekto neprerobil.
Obrázek
Teraz som ta nepochopil (alebo predtym), ale pokial by zapol iba zapalovanie, tak na tom tenkom kabliku (+ cievky) by aj tak nic nenameral pokial neotoci kluc do polohy startu.
Ved to je snád samozrejme.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

ferino28 píše:
dedo.miki píše:Je potrebné premerať či tam ide elektrika a to kostra motora a či na tom hrubom kábli je stály prúd a na tom tenkom či dostávač prúd od spínačky.
Ak tam je všetko tak necvaká lebo nemá obvod cez uhlíky a vtedy netahá cievka plnou silou(len jedno vinutie tahá).To sa dá premerať tak ,že na ten druhý kontakt na spínači dáš skúšačku a druhý koniec skúšačky na kostru.To je ten kontakt kde ide kábel zo statora na spínač.a na 13 klúč.Nie ten čo je hlavný prívod od baterky,ale ten druhý vedla.
Ak sa ti skúša rozsvieti tak máš uhlíky alebo rotor poškodené.Rotor málokedy odíde ,ale uhlíky bežne Obrázek
.Obrázek
Miki ti to dobre popisal, ja len ze na tom tenkom kabliku je stava iba ked akoze startujes (nestaci mat zapnute zapalovanie).
A naj je to robit tak, ze auto das na hever a niekto ti bude zapinat klucik (ty budes pod autom merat) a samo, ze zabrzdis zaradenim jednotky :lol: :lol: :lol: Takze ked lezies pod auto tak pozor na to!!! Mna raz takto vycvicil moj syn :!:
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Jazdiť a štartovať učia v autoškole.
Uživatelský avatar
congo
Příspěvky: 105
Registrován: ned led 01, 2006 22:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od congo »

nejsom zasa uplny tlllllk :lol: :lol:

vcera som sa rozhodol ze sa na to kuknem a co sa stalo?
kotatko moje naskocilo na supu :P :P

takze asi to aj tak rozoberem :) ale jedno viem uz davno BAKTERKA JE OK :)
Nexia 1.5 16v, SONY CDX-GT 500, Jensen XS1693, Magnat Basstec 225
prekrocil som magicku hranicu 200.000 km :D
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

běžná věc, závada se odstranila sama.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Este ze do Nexie zabudovali korejsky inzinieri ten samoopravovak :lol: Aj to sa ceni, nie :?:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“