ako velmi mam rad svoju nexiu...

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

ako velmi mam rad svoju nexiu...

Příspěvek od Granko »

takze, po dnesku som sa rozhodol trocha sumarizovat. moja nexia ma nechala v stychu pri tychto prilezitostiach (vzdy som bol niekym odtiahnuty - uz som tym v partii povestny), vsetko pocas necelych 70tkm (90-160):
- zhoreny diodovy mostik
- odideny orech zapalovania
- odideny 1. okruh imobilizera
- odideny orech zapalovania + 2. okruh imobilizera
- ulomene koleno z hadice chladiaceho okruhu, strata vody
- odidena spojka
- skratovany snimac tlaku oleja, neslo nastartovat
- vyrazna strata oleja po vymene snimaca tlaku oleja
- prehrievanie, vymena termostatu, teplomera a ukazatela teploty (postupne na 3x)
- predrata kabelaz, skrat na kostru, zhoreny orech, skoro vyhorene auto, vymena hlavnej a motorovej kabelaze
- dnes vytecena kvapalina po zaparkovani, pod autom som nasiel nejaky cierny stupel s tyckou na konci, zajtra to idem riesit.
- na viac si asi nespomeniem, ale urcite sa udialo este nieco...

+ jop, zlomeny ten kus, co drzi volant na mieste. dalo sa s tym jazdit, ale malo to volu asi 10 cm do kazdej strany :))

- zhoreny diodovy mostik II

.....a napriek tomu som ju este nepodpalil!!!
Naposledy upravil(a) Granko dne stř říj 24, 2007 18:30, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

+ tyč riadenaia :) myslím že ty si mal ten problém
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No hold troška problémou ale vedia vytočiť to človek chápe ale zo staršímy autíčkami to tak chodí a je jedno aká značka :D :D :D
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ja ti neviem, ale keby sa mi zacala takto sypat tak je uz urcite predana. Par kacek dolozis (to servisivanie je tiez dost drahe) a kupit lepsi kusok.
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

no, problem je, ze ked je rozpadnuta, tak ju nepredam. a ked uz zacvakam za opravu, tak si vzdy myslim, ze konecne bude dlho pokoj (naposledy necele 3 tyzdne). elektrika vyzera byt konecne ok, klima fici, nic nedymi. dufam, ze mi zajtra povedia, ze na vypusti z radiatora je strhnuty srob, a treba to cele vymenit.

co sa tyka vymeny auta, ja som to ratal, ale teraz najazdim mozno 10 - 15 tis. rocne max, do roboty nechodim autom. za nexiu dostanem optimisticky 100 litrov, kedze tam mam plyn, alarm, a plnu vybavu. co porovnatelne kupim za 100 litrov? za 200? toto auto aspon poznam, za 2 kila pri porovnatelnom komforte kupim dalsiu sunku, u ktorej ani nahodou nebudem vediet, co ten predo mnou s nou stvaral. uz som aj rozmyslal, ze sa naseriem a kupim Ceed, alebo dovleciem nieco za 4 kila z nemecka, ale pri mojom jazdeni su to vyhodene prachy. este stale, ked dam 20 litrov rocne za servis, tak mi to vychadza lacnejsie ako tratit na hodnote auta, ktore je v podstate nevyuzite v garazi a cena klesa omnoho rychlejsie. samozrejme, keby som mal denne jazdit do prace, tak by to vyzeralo inak.

z tunovania som uz vyrastol, auto je bohapusta spotreba, a ked si na seba nezarobi, tak nebude :)

nexia mi ako auto vyhovuje, len keby sa kua furt nekazila...
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no ved by si kupil inu Nexiu

kebyze je mam taketo problemy, tak auto dam do AAA alebo hocikam len nech vidim aspon nejake peniaze. neviem ci 100t je adekvatna cena tvojho auta, ale taky Lanos kupis uz za 70-85t.
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Ceny Nexií se pohybují kolem 40.000 Kč.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

ceny

Příspěvek od Serpico »

....to Ivan oni rátají ceny na slovensku....jiný kurs atd.

Mějet se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
sergej73
Příspěvky: 63
Registrován: stř bře 14, 2007 20:38
Bydliště: Horehron
Kontaktovat uživatele:

Re: ceny

Příspěvek od sergej73 »

Serpico píše:....to Ivan oni rátají ceny na slovensku....jiný kurs atd.

Mějet se fajn
Ja som moju sLPG kupil na jar za 65 litrov takze 100 je asi fakt z rise snov
Nexia GLX 1.5 16V 1995,LPG
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

ceny

Příspěvek od Serpico »

... to pánové já se nehádám v Praze okolo 25 - 40tisíc v německu za 5 -15tisíc ( udávám ceny v Kč ) - ceny ojetin jsou tam, kde jsou - co dodat - já jenom dodávám, že neznám ceny na slovensku - ale máte výborný klobásy - myslím, ty domácí - jezdil jsem tam....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

jo jo, to som zvolil len velmi optimisticku cenu, aby sa lepsi ratalo. ale ked v AAA a darexe som nasiel nexie na 80, tak moju by som mozno za kilo predal. ja sa riadim heslom, ze k*k*t sa vzdy najde a doteraz mi to vzdy vyslo :)
Uživatelský avatar
ice.cube
Příspěvky: 188
Registrován: sob čer 02, 2007 15:18
Bydliště: Veľká Lehota
Kontaktovat uživatele:

Re: ako velmi mam rad svoju nexiu...

Příspěvek od ice.cube »

Granko píše:takze, po dnesku som sa rozhodol trocha sumarizovat. moja nexia ma nechala v stychu pri tychto prilezitostiach (vzdy som bol niekym odtiahnuty - uz som tym v partii povestny), vsetko pocas necelych 70tkm (90-160):
- zhoreny diodovy mostik
- odideny orech zapalovania
- odideny 1. okruh imobilizera
- odideny orech zapalovania + 2. okruh imobilizera
- ulomene koleno z hadice chladiaceho okruhu, strata vody
- odidena spojka
- skratovany snimac tlaku oleja, neslo nastartovat
- vyrazna strata oleja po vymene snimaca tlaku oleja
- prehrievanie, vymena termostatu, teplomera a ukazatela teploty (postupne na 3x)
- predrata kabelaz, skrat na kostru, zhoreny orech, skoro vyhorene auto, vymena hlavnej a motorovej kabelaze
- dnes vytecena kvapalina po zaparkovani, pod autom som nasiel nejaky cierny stupel s tyckou na konci, zajtra to idem riesit.
- na viac si asi nespomeniem, ale urcite sa udialo este nieco...

+ jop, zlomeny ten kus, co drzi volant na mieste. dalo sa s tym jazdit, ale malo to volu asi 10 cm do kazdej strany :))


.....a napriek tomu som ju este nepodpalil!!!
ja som kúpil môjho Azraelka pred asi 3 mes a každý mesiac doňho niekolko korún vrazím nakolko predoslí majitel sa kaslal na to. Ale starám sa aj výzor a je to super keď sa ludia obzerajú po mojom aute. Chvália nám ho a prídu bližšie aby sa prizreli. Kúpil som ho za 55tis a už som vrazil doňho asi desať. mám ho rád.
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Granko plne s Tebou súhlasím , čo sa týka výmeny auta. Ja sa tiež stále utešujem , že to bola posledná veľká oprava. No prekvapenie je stále. Začalo to tesnením pod hlavami a pokračovalo to výmenou vačkového hriadeľa, komplet spojky , brzdy , hlava rozdeľovača + palec, cievka rozdeľovača , káble sviečok , no a teraz vodná pumpa , ložisko alternátora , remene + kladka. Chytá ma zúrivosť ale stále dúfam. :lol: darmo mám ju rád :oops:
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

mno, ja som uz do nej vratane LPG vrazil viac ako ma stala, ked som ju kupoval... nic, teraz nove auto nepotrebujem, chcel by som vypadnut niekam do zahranicia (a pred tym nove auto urcite kupovat nebudem), takze aj ked na tom "zjavne" prerabam, nechat si ju mi stale vychadza ako najlepsia alternativa.
Uživatelský avatar
newnexia
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 07, 2007 23:11

Příspěvek od newnexia »

musim sa pridat k tejto teme pretoze mam nexinku asi tyzden ja som do nej uplne zamilovany....je to strasny komfort na ktory som vo favoritke nebol zvyknuty....ten kto na daewoo nadava ho nakopem :lol:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“