nefunkčné ATC

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
peterbe
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 10, 2007 13:06
Bydliště: Bratislava

nefunkčné ATC

Příspěvek od peterbe »

Prosím všetkých ktorí vedia pomôcť o radu. Mam Leganzu 2.0 L vo full vybave s digitalnou klimou. Autom jazdím denne. Všetko bolo OK, až do chvíle, keď asi pred dvomi týždňami mi začala skrinka ovládania klimatizácie ATC vypínať, akoby resetovať. Z ničoho nič zrazu vypla a o pár sekúnd sa zapla ale s vychodzím nastavením na 25 stupňov.... To mi spravila v priebehu dvoch týždňov asi desať krát. Včera mi to spravila poslednýkrát, ale odvtedy sa už nezapla. Svieti len podsvietenie ovládacích tlačidiel pri zapnutých svetlách. Displej nesvieti vôbec, nefunguje nič, ani ventilátor, chladenie, kúrenie, proste nič. Ešte že je teplo... Pozrel som všetky poistky, čidlá, relé, premeral som vstupy podľa manuálu a vyzerá to že ATC je "KO".
Čidlo v ATC vykazuje 8,5 kohm čo je zle. Môže to byť tym čidlom?
Máte s tým niekto skúsenosti, nemôže to byť v niečom inom, napr. power tranzistorom a pod?
Reklama
 

peterbe
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 10, 2007 13:06
Bydliště: Bratislava

nefunkčné ATC

Příspěvek od peterbe »

Na autovrakovisku som zohnal digitálne ovádanie ATC klímy, vymenil a nič. Tiež nefungovalo, premeral som čidlo, malo 9,3 kohm. Tak som ho vrátil, že bude asi dobré aj to moje. Vyskúšal som vymeniť aj power tranzistor, tiež bez zmeny, asi je OK. Neviem ako ďalej. Ak niečo vymyslím tak napíšem. Nechce sa mi veriť, že nikto z Vás nič o niečom podobnom nevie,tak sa prosím skúste o tom podeliť s ostatnými. Jó ináč volal som do značkového servisu v Bratislave a že nová skrinka ovládania digitálnej klímy na leganzu stojí 16.599,-Sk. Že vraj trochu by sa dalo hýbať s cenou. Na vrakáči by som ju mal za 2.500,-Sk. Len keby mi to fungovalo...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Aby som pravdu povedal tak to to sa tu asi ješte neriešilo takže neviem čo by to mohlo robiť leda sa spítam u nás v servise skúsim vo štvrtok a potom uvidíme ;)
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

skrinka...

Příspěvek od mzprx »

V tej krabici je urcite nejaky spinany zdroj kvoli napajaniu toho displaya a u tych su najcastejsou zavadou vyfucane alebo skratovane elektrolyticke kondenzatory v sekundarnom okruhu. Vymen to a uvidis...
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkčné ATC

Příspěvek od whisky22 »

peterbe píše:Prosím všetkých ktorí vedia pomôcť o radu. ............
Nemam s tym skusenosti ale tiez mi zacina blbnut. Daj na seba kontakt. Moj tel. 0904 451792
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: skrinka...

Příspěvek od Stanleyk »

mzprx píše:V tej krabici je urcite nejaky spinany zdroj kvoli napajaniu toho displaya a u tych su najcastejsou zavadou vyfucane alebo skratovane elektrolyticke kondenzatory v sekundarnom okruhu. Vymen to a uvidis...
suhlas no ked vymenil celu krabicu a nefungovalo to....
Peterbe, Prekontroluj si znova vstupne napatia... niekde zrada musi byt, ked si skusal inu skrinku a ta ide, tak to bude niekde pred skrinkou..
peterbe
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 10, 2007 13:06
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od peterbe »

Dnes som skúsil vymeniť relé ktoré je pri power tranzistore, (blower relay) či to náhodou nebude ním, zase bez zmeny. Znova som prešiel poistky tiež žiadna zmena,všetko OK. Budem brať radu Stanleyk a znova a dôkladne premeriam všetky vstupy na paneli ovládania podľa manuálu. Či to nebude kostrou. Ináč mam podozrenie aj na skrinku zapalovania, že by z nej nešlo napätie... Musím ešte raz prejsť všetko. Potom dám vedieť. Napadlo ma či tam nejde aj signál z RJ. Musím to lepšie naštudovať. Rozmýšľal som, že aj tá skrinka ovládania z vrakoviska mohla byť vadná, preto by som potreboval niekoho komu funguje, aby som si bol istý. Len vyskúšať. A taaak.Vďaka všetkým. Ozvem sa.
peterbe
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 10, 2007 13:06
Bydliště: Bratislava

nefunkčné ATC

Příspěvek od peterbe »

Dnes sa to stalo. Stretol som sa po predchádzajúcej dohode s Whisky22. Po vyskúšaní môjho ATC v jeho aute sme došli k záveru, že moje je v poriadku. Super. Test OK, cena nového ... OK. Ešte by som chcel upozorniť na to, že keď som sa pýtal v servise na cenu novej ATC, tak chceli po mne posledné šesťčíslie čísla karosérie. Zrejme nie sú všetky ATC rovnaké na všetky Legy. My sme mali podľa čísel rovnaké. Tiež je potrebné po zapnutí zapaľovania chvíľu počkať, približne 5 sekúnd aby sa zapla ATC. Keďže moja v mojej Lege nešla, premerali (prezvonili) sme kostru (mínus) na A1, B11, B6. Nenamerali sme nič. Vyskúšali sme to isté v jeho aute. Na A1,B11,B6, kostra bola v poriadku. Potom som prepojil natvrdo kostru (neskôr riadne cez očko a prispájkoval kábel a zaizoloval) k B11 ATC a všetko funguje ako má. Zatiaľ som to testoval len chvíľu, ale všetko bolo v poriadku. Ďakujem hlavne Whisky22, a všetkým, ktorí so mnou súcítili a snažili sa nejako pomôcť.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“