Čistenie motora.

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Mirci BB
Příspěvky: 14
Registrován: úte dub 10, 2007 18:53
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Čistenie motora.

Příspěvek od Mirci BB »

Prosim o radu.

Chcem si poriadne vyčistit motorový priestor.
Postup: pripravok a potom horuca vapka
Čo všetko treba uchranit pred vniknutim vody ?

Za odpovede vopred dakujem. Mirci BB
Daewoo Lanos 1,5i 8V r.v.98 km:101700
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ardy
Příspěvky: 121
Registrován: pon úno 06, 2006 15:37
Bydliště: Slovensko VK

Příspěvek od Ardy »

Predovšetkým elektroniku. Odporúčam vybrať batériu. Davaj si pozor pri vapke na všetky miesta, kde vidíš nejaká el. kábel. Snímač zvduchu v nasávacom potrubí a čidlá na motore sú háklivé na vodu. Ak sa tam dostane voda, skús vysušiť kontakty kábla utretím alebo fénom. V žiadnom prípade nesmie vniknúť voda do el. rozvodu v pravo v tej plastovej krabičke. Pozor aj na rozvod napätia na zapal. sviečky. Zakry ich igelitovým sáčkom. Ak máš alarm pozor na sirénu. Často je alarm zálohovaný druhou menšou batériou. Pohladaj ju, ak skúsiš zapnuť alarm po odpojení batérie a neide to, nemáš tam druhú batériu.

Píšeš, že chceš aj chemikáliu použiť. Použi iba špeciálne na motor určenú, aby si gumené hadice nepoškodil nevhodným roztokom.

Teda vyber batériu a zakry el. rozvod ( tam kde sú poistky). Pozor aj na prechody káblov do interiéru. Wapka dokáže tam vstreknúť a môže to zatiect do rozvodu v kabíne! Wap odporúčam vyslovene len na motor, nápravu, prevodovku, spodok.
Pred naštartovaním odporúčam skontrolovať koncovky zapaľovacích káblov, ak netesní gumička na vrchu, môže navlhnúť a skratovať.
Lanos S 1.5 8V, r.v. 98, Sedan, bledozelená metalíza 43U, modré podsvietenie palubovky.

http://www.lanosclub.com/gallery.php?mo ... erie_id=54
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Ja som si nechal motor umyt najprv nejakym pripravkom (posobilo to asi 5 minut) a optom vytriekat WAPkou. Nerobil som ZIADNE ochranne opatrenia, proste nic. Ked motor vyschol, nastartoval som a odisiel bez problemov. Chlapik s WAPkou ani nejako specialne nedaval pozor, kam strieka.
Ale je mozne, ze to bolo hlavne tym, ze 16V je viac zakrytovany, ako 8V.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
tomisoft
Příspěvky: 86
Registrován: čtv čer 01, 2006 13:06
Bydliště: Šurany

Příspěvek od tomisoft »

Ten pripravok co pouzil bola asi ARVA. Tiez som to s tym umyval doma na dvore. Arvou som ponatieral so stetcom cely motor a potom ho normalne vystriekal s hadicou. Nechal som to potom vysusit cca hodinu dve nastartoval som a v pohode to islo. Akurat som daval pozor aby som nenastriekal vodu na baterku a a tu skrinku s ekeltronikou
LANOS 1,5S 5-dver. hatchback, modrá metalíza
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Já používám čistič na motory od Coyota. Nastříkám, nechám 10 min. působit a pak to spláchnu vodou. Vše krásně čisté. 8)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

mame specialni sul na motory sezere to skoro vsecko.pak bez vapky teplou vodou.u lanose neni nic tak strasne haklive na vodu.po umyti a uschnuti pro jistotu odpojit kabely zapalovani pokud je neutrhnete,ale ani to neni nutne..vsecko ostatni ma na sobe gumove tesnici krouzky.s lanosem nemame problemy po myti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
sonny
Příspěvky: 159
Registrován: stř dub 20, 2005 11:05
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonny »

Trosku mimo misu, ale nasi si myli motor na Felicii a taky bez zakryti. Vse bylo v pohode...
Lanos 1.5i, r.v.99
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Pozor kamoš na Felde vyvapkoval motorík a trafil jednotku ktorá sa odporoučela do večných lovísk a bratu naštastie za 6000 sk zohnal zánovnú :lol: :lol: :lol: čiže voda a elektrika nejdú dohromady :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no i kdyz je to mimo lanose ale to sem teda jeste neslysel.so s tim delal?mel nastartovany motor nebo zapnute zapalovani?nebo to umyl i pod palubkou?ja si umyl favorita minuly tyden a uplne v pohode a nebyl prvni.to musela byt opravdu velka nestastna nahoda.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LANOS“