Osvetlenie

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
MilanK
Příspěvky: 125
Registrován: úte pro 06, 2005 16:57
Kontaktovat uživatele:

Osvetlenie

Příspěvek od MilanK »

Mam dve otazky co sa tyka osvetlenia interieru: 1. jezisko mi doniesol pekne cervene svetielko do interieru, chcel by som aby svietilo zaroven so svetlami , alebo s podsvietenim . Poradte kde sa to da napojit / nema koncovku na zapalovac/ tak aby som nemusel rozobrat polovicu pristrojovky.
2. kde sa daju zohnat , alebo nema niekto na predaj tie male cudliky v dverach, snimacie otvorenia dveri / rozsvieti svetlo vnutri auta /.
Dik moc
Espero 1,5 GlX, 66kW, 65 000 km
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

1. Silne neodporucam zapajat si nejake svetielko aby svietilo pocas jazdy pri zapalaenych svetlach najma v noci. Ja si napriklad stisujem na minimum osvetlenie pristrojovky vdaka comu vidim omnho lepsie na cestu (a vobec na rucicku tachometru aj ked na tu vidno potme mizerne furt).
Ale ak velmi chces, posri si v scheme alebo na lavej packe farby kablikov a pod palubovkou je rele blok a v nom je jedno z rele na svetla. Ostava uz len pripojit sa na kablik od rele alebo od packy podla toho pri akych svetlach chces aby to svietilo. Farby kablov netusim ale sedia podla schemy.
Mimochodom raz som si zabudol zazate pri jadze po osvetlenych uliciach v meste svetielko nad dverami na skodovke. Az ked som nan po par km prisiel zistil som preco sa mi tak mizerne ide a nic nevidim :).
2. vrakovisko, autodiely. A naco? Niekto Ti ich ukradol alebo si ich stratil?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

PPPéčko už si videl hasičské auto pri výjazde :D Tak vedz že pri jazde mám predpisovo dnu zapálené svetlo a už som si na to zvikol že mi to dakedy v civilnom aute chýba :lol: A preto som mal v OPLI pri podlahe modré ledky a jazdilo sa mi lepšie takže si myslím že to je na zvyku a ješte máš predca Škodovku a pametáš na fialové lampičky na prednom okne o ktorých sa tvrdilo že keď ich používaš tak nemáš unavené oči od proti idúcich áut ale či to pomáhá tak to neviem :lol: :lol: :lol:
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ono to pomaha proti boleniu oci a hlavy z oslnenia ale zaroven priviera zrenicku a tym znizuje vnimavost oka a tej je v noci vzdy malo. Aj ked taky diviak... hmm toho nevidno kym nie je na par metrov :/.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No jo ale ako to chceš riešiť keď ti do očí svieťa dve vysielačky,murka a ješte neónové svetlo pri ktorom sa ti kolegovia obliekajú no a pri tom ideš rýchlosťou aj vyše 100km/h :lol: :lol: :lol: Hovorým že som si na to zvikol a občas si rozsvietim pri dlhšej jazde vnútorné svetlo aj v mojom aute :D ale to je relatývne lebo nie každému to robí dobre poznám kolegu ktorý je z toho nervózny a ješte k tomu veď máš aj pravdu lebo keď to človek zeberie tak že vlastne z tmy do svetla vidíme ale zo svetla do tmy nie :D :D :D
Uživatelský avatar
MilanK
Příspěvky: 125
Registrován: úte pro 06, 2005 16:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MilanK »

2. vrakovisko, autodiely. A naco? Niekto Ti ich ukradol alebo si ich stratil?[/quote]
Nestratil som ich len nefunguju otvoriim dvere a vnutorne svetlo sa nerozsvieti . Su velmi vymackane
Espero 1,5 GlX, 66kW, 65 000 km
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

neviem kde chces to svetielko namontovat, ale pripojit sa mozes napr. aj na osvetlenie popolnika - tam tusim staci dat dolu plast okolo saltpaky...
tie spinace by som skusil vycistit, zvyknu byt riadne zoxidovane, pomoze aj jemny smirgel...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

peha -> Ono je to fatk aj o zvyku a o stave oci (moje kratkozrake, ale pssst vo vodicaku to nemam ;) ) ocicka, unavene po praci za PC toho proste nevidia tolko co oci zdrave), takze ked vidim ze nevidim :) tak ide noha z plynu. ALe zase v nakladiaku su svetlomety vyssie a mozno dokazu lepsie presvetlit krajinu bez toho aby na dialku oslnovali.

milanK -> tie spinace predpokladam nebudu ymackane ale naiesto cervenej faby medi budu mat zelenomodru farbu soli medi, staci oskrabat a pripadne nakonzervovat a budu fungovat. Vymontovanie je lahke len ak su prilis vyhrdavene dierky po samorezkach tak bude treba pouzit vacsie samorezky (este je tam rezerva) alebo ak uz ani to nepomoze tak plavajuce matice (aleboakosatovola) a tie uz akurat tak mozu prihrdzaviet ale drzat budu :). Ja som zatial len v stadiu vacsich samoreziek a spinace drzia ako pribite.
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Osvetlenie

Příspěvek od koniQ »

-peha- skor si myslim ze mas zapnute svetlo v aute koli tomu ze sa bojis tmy :lol: :lol: :lol: :lol: :o)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Vojta

Re: Osvetlenie

Příspěvek od Vojta »

Já mám za vnitřním zpětným zrcátkem namontovanou modrou diodu, krásně mi to osvětluje přístrojovku (a hlavně popelník :lol: ). Taky mám pod přístrojovkou modré žárovky na osvícení pedálů a prostoru u spolujezdce. Musím říct, že je to příjemné a mám méně unavené oči. Jak psal Peha - dřív se používala ta fialová nebo modrá světla nad čelním sklem (ANTI 100) a skutečně to pomáhalo (alespoň mě určitě).
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“