Letné pneumatiky

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
kasma
Příspěvky: 711
Registrován: čtv črc 13, 2006 14:48
Bydliště: Brezno, SR

Příspěvek od kasma »

Ja mam nove Dunlop Sp200 vzadu a vpredu Dunlop Sp01 195/60/R14
Daewoo Espero, 1,5 DOHC, 66kw, 103 000km pri kúpe, teraz 136 000 km, plná esperácka výbava, AL-disky ExclusiveLine 14" a pneu DUNLOP SP200 195/60/R14 H, audio SONY CDX GT 500 /52x4 + 52 w priamo na subwoofer/, vpredu repro koax. Ground Zero GZTF 100 MK2, vzadu repro Hertz DSK 165 kompo
Reklama
 

ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

Nokian je dobra znacka povodne to bola nokia ,no skor by som vzal zimne od nich robia to fíni a fíni vedia o zime dost , aj ked v testoch nevyhravaju , moj nazor ja do super gum netreba investovat je to skoda penazi na kalos triedu
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Kalos trieda je aj skoro 500 tis. ;)
Škoda Roomster TSI
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahojky zdravím vás,já jsem včéra koupil nové pneu BARUM BRAVURIS ato 14.měl jsem na autě ráfek 5jx13 a chtěl jsem dát ráfek 14 tak teď mám 6X14 ET 38 elektrony a pneu 185/60.Jestli máte skušenosti Barumkama tak napište pár řádků. zdraví Vás Marek stříbrný sed.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

ax píše:Nokian je dobra znacka povodne to bola nokia ,no skor by som vzal zimne od nich robia to fíni a fíni vedia o zime dost , aj ked v testoch nevyhravaju , moj nazor ja do super gum netreba investovat je to skoda penazi na kalos triedu
Ja som si vždy myslela, že ked ide o pneumatiky, tak investujeme do bezpečnosti, nie do auta ako takého.....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Marek Petružela píše:Ahojky zdravím vás,já jsem včéra koupil nové pneu BARUM BRAVURIS ato 14.měl jsem na autě ráfek 5jx13 a chtěl jsem dát ráfek 14 tak teď mám 6X14 ET 38 elektrony a pneu 185/60.Jestli máte skušenosti Barumkama tak napište pár řádků. zdraví Vás Marek stříbrný sed.
Ja som mal na opli Barum Brillantis-letné pneu a poviem len toľko-nemám nič proti nim-bol som s nimi spokojný.Chcel som tiež kúpiť Bravurisky,lebo boli v dobrej cene.Keď som ale náhodou natrafil na tie Nokiany(bola ta istá cena ako barumky),tak som skúsil zmenu(špekuloval som aj nad Pirelli,no boli trochu v "cene"...). :?
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

PRE LIFELIKE :arrow: Súhlas!!! ale predsa len ,v tých cenách su naozaj markantné rozdieli a to stačí pozrieť len na zo pár stránkach-internetových s gumáma. Rovnaká značka-rôzne ceny a to naozaj nie malé. :cry:
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

neviem ako bravuris, ale volakedy pred par rokmi som mal na peugeote barum bravura... zaber dobry, ale hucali nenormalne - ked som isiel do krizovatky - to ako keby pristavalo lietadlo... :lol:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Bravurisy sú hlučnejšie, všeobecne pneu so smerovým dezénom sú hlučnejšie oproti nesmerovým pneu. Na Accente boli Pirelli P6000 (nesmerové) z fabriky a poviem že na suchu držia ako prilepené, na mokre oproti MP15 matadorkám neporovnatelne lepšie. Ich zmes je však mäkšia a po 3. mesiacoh pozorujem viditelné opotrebenie.... Na nexii mám Uniroyal R550 (smerové) a tiež som s nimi maximálne spokojný, na mokrom auto drží stopu, kdežto na MP 15tkach som šiel predkom vonku.... A uniroyali boli o 300SK drahšie ako Matadory.... nieje čo riešiť, dobrá pneumatika sa rovná bezpečie v kritickej situácii nech sa jedná o hociakú triedu automobilov. AJ keď fyzika sa poprieť nedá
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Dede píše:Bravurisy sú hlučnejšie, všeobecne pneu so smerovým dezénom sú hlučnejšie oproti nesmerovým pneu.
A ako vyzerá smerový dezén a ako nesmerový???
Ja veru neviem aké mám... mám letné ešte originály od kúpy auta... korejské ... teda neviem aké.... a po výmene zo zimných sa mi zrazu zdajú byť dosť hlučné ... to chce si asi zvyknúť na iný zvuk...
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak toto sú smerové
Obrázek

A toto normál tedy nesmerové
Obrázek
Uživatelský avatar
Dede
Příspěvky: 314
Registrován: ned úno 27, 2005 15:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Dede »

Lifelike: Ako -Peha- názorne predviedol, smerové majú šípovitý dezén a aby boli zachované ich dobré adhézne vlastnosti je potrebné ich namontovať na auto v smere akom sú určené a znázornené šípkou na boku pneumatiky....Na tých našich autách (nižšej strednej triedy) sú zväčša z prvovýroby montované nesmerové, teda ich umiestnenie na aute je lubovoľné...
DAEWOO NEXIA DOHC 1996- moje 1. osobné motorové vozidlo
CITROEN C4 Seduction 2010
Hyundai SANTA FE -T 2,4 16V 2006
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Vďaka za názorný výklad .... už viem, že mám tie nesmerové .... zatiaľ sú OK (mám na nich cca 16 tisíc km, bo niečo počítam aj na zimné)
Takže ešte sa novými pneumatikami netrápim, ale aj to príde.....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
ax
Příspěvky: 66
Registrován: ned dub 02, 2006 08:39
Bydliště: bratislava

Příspěvek od ax »

mino- nemyslel som ze kalos triedu financne ale ako konstrukcia a vykon ,možno pomoze ale v extreme aj to neviem v akom asi by autu chybala dynamika jazdy a vaha auta hlavne v 1.2, toto dokazes zajezdit aj na matadore 8) to moj nazor o super gumach .


LIFELIKE- A myslis ze predavaju nebezpecne pneumatiky :?: vies napises to tak ze si kupim o tisicku lacnesjiu gumu a som v nebezpecenstve lebo mam dlhsiu brzdnu drahu o 3 metre a lahsie dostanem smyk,no neviem,gumy su len standardne a nadstandardne,a v tom vsetkom su peniaze co sa schovavaju za bezpecnostou,a samozrejme o pocite...ale to je ina tema
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

ax píše:LIFELIKE- A myslis ze predavaju nebezpecne pneumatiky :?:
Dufam, že také nepredávajú .... len som chcela napísať, že to, že mám "lacné" auto, ešte neznamená, že mi stačia kolečká z fúrika ...
Ale problém nášho nedorozumenia bol pravdepodobne inde, čo sa zdá si už vysvetlil...
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Odpovědět

Zpět na „KALOS“