AVEO, alebo Octavia

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Každý má,co chce mít. Já bych třeba Octávku nechtěl,ale i to se může časem změnit. Nexii jsem taky původně nechtěl,měla místo ní být Astra,ale ? Je to každýho věc,ale rozhodně neodsuzuju Palikxe,že má Octavii. Pro mě je důležitější jak se chová a co dělá,než v čem jezdí!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Souhlas s Petrem ;) Je fakt, že můj názor se na tohle změnil tak v posledním půl roce...asi proto, že jsem poznal hodně fajn lidiček napříč značkami aut včetně škodovek a diesl pohonů ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Jadnoznačne AVeo,ale s Octaviou by som už skor zrovnával LACETTI a keby som poškuľoval po aute tej triedy tak jedine Lacetti sedan,ten sa mi páči,ja by som osobne aj skôr bral Lacettiho ako Opel AStra,práve kvôli designu karosérie,z Astier sa mi vyslovene páčil CLASSIC I, na tom som najazdil nejaký kilometrík aj pobrázdil kúsok Europy :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Ja by som skôr povedal,že dosť záleží na tom,kolko peňazí chcem pri kúpe auta minúť a podla toho(ak by na značke nezáležalo)si aj vybrať.Samozrejme všetci dobre vieme,že pokial bude väčší dopyt napr. na škodovky,nemajú prečo s cenou ísť dole.Takže kto chce niečo kupiť a rozhoduje sa medzi značkou,treba zobrať papierik ,urobiť si kolonky a napísať si + a - ,pocit z jazdy a potom čo napovie srdce ;) ;) ;) .
Aby som nezabudol - dosť hlavnú úlohu hrá aj ŠŤASTIE vo výbere. Môžeš mať mercedes za 2mil. a zrovna ten sa ti môže viac kaziť,ako napr.500 tis. LACETTI 8) 8) 8) Takže prajem hlavne "Šťastnú ruku" pri výbere !
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

To je přesný....mě se třeba hodně líbí Mitsubishi Lancer Sportsedan. V poronání se Škodou Octavia je skoro za stejný peníze a ten design :shock: :shock: :shock: :shock:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

No,napríklad-nech sa páči ! :P :P
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

u mňa bude vždy ,prepytujem, škoda na druhom mieste,na tom prvom bude hocijaká iná pri porovnávaní :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Paolo740
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 08, 2009 11:02

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od Paolo740 »

Ahoj v pátek jsem si pořídil aveo sedan 1.4 komfort černá metalíza a mohu ti říct že aveo je o proti octavii modernejší a pohodlnější až na ten kufr. octavii jsem vlastnil před aveem tak si to troufam napsat. Vše ostatní ukáže čas. Aveo má menší převisy ale vnitřek je na tom dost podobně a taky hraje roli samozřejmě cena. měj se fajn.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od Ivoš »

Vítej u nás ;) Když ti vyjde čas, tak se stav na srazu v květnu ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od phalanx »

sice je to trochu OT, ale neda mi pridat moj nazor na naftu :)
Volakedy som bol velky odporca nafotvych motorov, ale od toho casu som uz vytriezvel ako sa hovori :) Soferoval som celkom dost aut, niekolko dieselovych, a a postupom casu sa moj nazor velmi jasne vyprofiloval tak, ze nafta do auta (osobneho) ano, ALE nie do mesta a nie do auta pre potesenie :roll:
Nie do mesta(dajmetomu ze ked sa po meste najazdi viac ako 50% ) preto ze ci sa to niekomu paci alebo nie, tak vsetky nftaky produkuju sadze, hlavne pri rozbihani (ci uz maju dpf alebo nie), priebeh krutiaceho momentu a vykonu sa tiez do mesta nehodi, celkova kultivovanost je vyrazne horsia.
Nie do auta pre potesenie opat pre priebeh krutiaceho momentu/vykonu, ale tiez preto, ze pri otvorenych oknach (ev. streche) to klepoce vzdy, a este cuchat ten smrad ked nahodou stojis a zafuka odzadu ...

K starej oktavke ... nikdy som to auto nemal rad, prislo mi vzdy take nesympaticke, tvrde, nepohodlne, nudné .... Motorizácia tiez dost mizerná, TDIcko bolo v svojej dobe zaujimave, ale velmi drahe ( nikdy som nelutoval ze sa otec este v 96om rozhodol medzi esperom 1.5 a oktavkou 1.6 pre espero, a to espero tiez nebolo dokonale auto ... ) Musim dodat ze toto sa viaze k pociatku vyroby Octavie I, uznavam ze po facelifte sa toho dost zmenilo k lepsiemu (napriklad ta nechutna pristrojovka), ale aj tak ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od Lucas »

V mém případě rozhodla zkušenost z Daewoo Lanos (40000km bez problémů), tak když jsem kupoval nové auto zůstal jsem věrný značce. Aveo mám 8 měsíců 15000 km a spokojený. A ohledně debaty nafta nebo benzín, ať si každý volí co mu vyhovuje. Můj názor je, že malým autům jako je Aveo víc sedí benzín. Ve větším autě bych asi volil naftu (Captiva s naftou je skvělá). Ale jak říkám je to každého věc.
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od mzprx »

Captiva s naftou je skvela len dovtedy, kym nevyskusas Captivu s benzinom 3.2V6. :D
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od Lucas »

To je docela možné a kolik ti ta v6 papá? s naftou se dá jezdit kolem 8 až 9
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od palikx »

no to je presne ono.neni problem mit 3 litrovy motor.ale malo kdo je schopen to uzivit.
pro me i benzinove auto se spotrebou kolem 8 litru je temer neunosne.
a jestli diesely v daewoo jezdi za 7 tak dekuji ale ne v zadnem pripade.
je to kazdeho vec co si predstavuje.me 230 Nm a spotreba kolem 5 litru naprosto vyhovuje.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: AVEO, alebo Octavia

Příspěvek od -peha- »

No ono ide kde sa s tým jazdí já mám na Octe 4,26 skoro stále ale len na dlhej trase čiže RV-Budapešť (480 km ) ale po meste (Rožňava je malá mestečko) mám okolo 6-7 L no ale aj tak sa to z 2,0 litrovou Legou na LPG nedá srovnať ta mi zatial vždy Octu položila na lopatky :lol: :lol: :lol: Ale podotýkam že nakolko je Octa pracovné auto je to skvelý voz lebo mám na nej už nalietané vyše 400 000 a bez vetších investicích takže ju mám tiež rád lebo mi odlahčuje Legynku a aj keď je to ŠKODA je to svvelé autíčko :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“